•  Strona główna  •  Przepisy  •  Informatory  •  Kalendarz zawodów •  Wyniki zawodów  •  Rankingi  •  Forum •  
 
 
Menu
Strona główna
Przepisy
Dla początkujących
Zdjęcia z zawodów
Wasze modele
Opisy modeli i akcesoriów
Testy modeli
Nasze tory
Biblioteka linków RC
REKLAMA
Najbliższe zawody
Teraz nie ma zawartości dla tego bloku.
SMK Szczecin
PLMS RC

Ładowarki - omówienie.
- autor: RC-AUTO
Ładowarka - przyrząd który jest potrzebny każdemu modelarzowi - zarówno temu kto zajmuje się modelami elektrycznymi jak i modelami spalinowymi. Chociażby po to, aby naładować akumulatorki w nadajniku i odbiorniku (wszyscy modelarze), pakiety zasilające silniki elektryczne (wszyscy którzy mają modele z napędem elektrycznym) i akumulatorki do zasilania świecy żarowej podczas rozruchu żarowego silnika spalinowego, to oczywiście domena modelarzy "spalinowych".

Teraz pozostaje nam tylko jeden, jakże ważny dylemat - jaką ładowarkę i jakiej firmy ładowarkę wybrać. Żeby wybrać ładowarkę która sprosta naszym potrzebom, musimy wiedzieć do jakich akumulatorków będziemy jej używać. Przeważnie używamy dwóch rodzajów akumulatorków: NI-CD (niklowo-kadmowe) oraz NI-MH (niklowo-manganowo-wodorkowe tzw. wodorki). Kolejne pytanie - jak szybko ładowarka ma ładować pakiet? Wiąże się z nim jeszcze jedno ważne pytanie - czy będziemy jeździć na zawody i czy szybkie ładowanie pakietów będzie nam potrzebne?

Jeżeli wiemy już co jest nam potrzebne - a z własnego doświadczenia wiem jak ciężko jest się zdecydować na wybranie ładowarki - pozostaje nam tylko zakup. I tutaj zaczynają się schody. Ładowarki dobre, z wieloma funkcjami, znanych firm kosztują od 480zł w górę. Nie każdego na to stać. Ale jak już każdy zdążył się zorientować - zabawa modelami samochodów RC nie należy do tanich przyjemności.

Poniżej przedstawiam opis pięciu ładowarek sklasyfikowanych od - wg. mnie - najgorszej do najlepszej. W klasyfikacji pominąłem pseudoładowarki tz. zasilacz + kabelek które ładują pakiety po 14 i więcej godzin.

Firma Nazwa
HITEC CG-315 opis
HITEC CG-340 opis
GRAUPNER ULTRAMAT 5 opis
SIMPROP INTELLI CONTROL opis
NOVAK MILLENIUM PRO opis
LRP PULSAR opis

 


POWRÓT
Prawa autorskie © RC-AUTO - Portal Modelarzy Samochodowych Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2004-08-21 (23150 odsłon)

[ Wróć ]
 
 

 
 
:: fiblack3d phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::