Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:52 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:52 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Cz gru 01, 2005 9:52 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 05, 2004 4:36 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
moja ładowarka nie daje prądu jak jest przy regulacji. na pozycji:
3A daje ---> 3,19
4A ---------> 3,37
5A----------> 3,49
co jest przyczyna,moze ktoś wie ??? zasilanie jest z zasilacza i nie spada ponizej 11,5V.Proszę o pomoc!! może ładowarka (feler)

_________________
GS Storm CL-1 PRO
Traxxas Slash 4x4 Mike Jenkins Edition
nosram cobra 10,5T/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 01, 2005 10:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
1. Jaką moc ma zasilacz? Czy został dobrze przerobiony?
2. Czy kiedyś dawała dobry prąd?
3. Spróbuj podłączyć do akumulatora samochodowego i sprawdź?

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2005 9:07 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 05, 2004 4:36 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
1. zasilacz ATX 300W, przerobiłem go dobrze sprawdzalem ładowarke na innym zasilaczu od kolegi
2.Zasilacz był sprawny i działał bez zażutów
3.Ładowarka była sprawdzana w samochodzie, prąda max. 4,7[A] tylko przez chwile moze okolo 3 sek. pozniej spadł do 3,67 [A] na położeniu max. w ładowarce 5[A]
------------------------------------------------------------------
ad.2 ładowarka jest prawie nowa, nie miałem możliwości sprawdzić jaki prąd dawała kiedyś,może mam ją ze dwa miesiące.

_________________
GS Storm CL-1 PRO
Traxxas Slash 4x4 Mike Jenkins Edition
nosram cobra 10,5T/


Ostatnio edytowano Pt gru 02, 2005 4:36 pm przez MisiekMichał, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2005 3:50 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
odnosnie punktu 2 to chyba chodziło o ładowarke a nie zasilacz

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 03, 2005 3:18 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 05, 2004 4:36 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
może ktoś sprawdzi swoją ładowarkę jaki daje prąd ???
pomóżcie !!!!!

_________________
GS Storm CL-1 PRO
Traxxas Slash 4x4 Mike Jenkins Edition
nosram cobra 10,5T/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 10:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
MisiekMichał napisał(a):
może ktoś sprawdzi swoją ładowarkę jaki daje prąd ???
pomóżcie !!!!!

wczoraj sprawdzałem, ale tylko małe prądy. Dawała jakieś 50mA wiecej niż powinna.
Ale podłączyłem nowy pakiet więc może za drugim razem będzie już inaczej.

Zasilanie z zasilacza 10A.

sprawdzałeś podłaczając inny pakiet?

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 11:40 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 05, 2004 4:36 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
sprawdzane było na kilku pakietach,małe prądy miałem wszystkie zgodne takie jakie powinny być(nawet większe)

_________________
GS Storm CL-1 PRO
Traxxas Slash 4x4 Mike Jenkins Edition
nosram cobra 10,5T/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 11:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
MisiekMichał napisał(a):
sprawdzane było na kilku pakietach,małe prądy miałem wszystkie zgodne takie jakie powinny być(nawet większe)


dziś pewnie sprawdzę duże prady (jak rozładuję pakiet), napisze pewnie wieczorem.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 12:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Nie znam tej ładowarki i nie wiem czy ma ona wbudowaną przetwornice czy też nie.
Jednak zachowanie ładowarki wskazuje na zbyt niskie napięcie źródła.
Jeśli ładowarka nie posiada przetwornicy to trzeba by było sprawdzić ją na zasilaczu dającym 18 V przy poborze 7 A. Jeśli ma przetwornicę to kwalifikuje się do reklamacji bądź naprawy. Drugą sprawą jest to, że nie zawsze można ufać danym przytoczonym przez producenta. Może być tak, że te wyższe prądy są, ale przy ładowaniu pakietów 4,8 V, ale o tym drobnym fakcie producent już nie wspomniał.
Reasumując: potrzebne są konkretne pomiary innych egzemplarzy, bo można się dowiedzieć od producenta, „te typy tak mają”.
Jeśli tylko ten egzemplarz się tak zachowuje to naprawę rozpocząłbym od sprawdzenia wysterowania tranzystora regulującego prąd ładowania a w następnej fazie na jego wzmocnienie. Rzadko następuje takie uszkodzenie tranzystora, które powoduje zmniejszenie jego wzmocnienia. Po prostu na taki egzemplarz trafiłeś i trzeba go wymienić.

Edit:
Sprawdziłem dane tej ładowarki.
Informacja o ilości cel 4 do 7 wskazuje, że najprawdopodobniej nie ma przetwornicy. Mimo tego, że zasilanie jest podane 12 V to warto spróbować ją na 14 lub nawet 15 V przy wydajności prądowej 8 A (taki pobór prądu podał producent).
Czyli - dobry zasilacz CB.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Bonawentura napisał(a):
Witam!
Nie znam tej ładowarki i nie wiem czy ma ona wbudowaną przetwornice czy też nie.
Jednak zachowanie ładowarki wskazuje na zbyt niskie napięcie źródła.
Jeśli ładowarka nie posiada przetwornicy to trzeba by było sprawdzić ją na zasilaczu dającym 18 V przy poborze 7 A. Jeśli ma przetwornicę to kwalifikuje się do reklamacji bądź naprawy. Drugą sprawą jest to, że nie zawsze można ufać danym przytoczonym przez producenta. Może być tak, że te wyższe prądy są, ale przy ładowaniu pakietów 4,8 V, ale o tym drobnym fakcie producent już nie wspomniał.
Reasumując: potrzebne są konkretne pomiary innych egzemplarzy, bo można się dowiedzieć od producenta, „te typy tak mają”.
Jeśli tylko ten egzemplarz się tak zachowuje to naprawę rozpocząłbym od sprawdzenia wysterowania tranzystora regulującego prąd ładowania a w następnej fazie na jego wzmocnienie. Rzadko następuje takie uszkodzenie tranzystora, które powoduje zmniejszenie jego wzmocnienia. Po prostu na taki egzemplarz trafiłeś i trzeba go wymienić.

Edit:
Sprawdziłem dane tej ładowarki.
Informacja o ilości cel 4 do 7 wskazuje, że najprawdopodobniej nie ma przetwornicy. Mimo tego, że zasilanie jest podane 12 V to warto spróbować ją na 14 lub nawet 15 V przy wydajności prądowej 8 A (taki pobór prądu podał producent).
Czyli - dobry zasilacz CB.


może wyjdę na lamera, ale co to jest przetwornica i za co odpowiada tranzystor w tej ładowarce?

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Przetwornica zwiększa napięcie.
Masz do naładowania pakiet z 7 cel. Napięcie końcowe ładowania 7*1,5=10,5 V. Przy napięciu źródła 12 V pozostaje nam nadwyżka napięcia 1,5 V. Biorąc pod uwagę spadki napięć na elementach ładowarki jest to za mało, aby naładować pakiet wysokim prądem. Aby temu zaradzić w ładowarce montuje się przetwornice napięcia, która z 12 V akumulatora zrobi np. 18 V i dopiero tym napięciem zasili układ ładujący. Wtedy będziemy mieli nadwyżkę napięcia 18 - 10,5 =7,5 V i wszystko stanie się prostsze.
Tranzystor, o którym wspomniałem poprzednio reguluje prąd ładowania akumulatora utrzymując go na zadanym poziomie bez względu na napięcie akumulatora oraz źródła zasilania. Aby mógł wykonać swoje zadanie musi mieć, że tak powiem, odpowiednie pole manewru (zakres rezystancji przewodzenia, nadwyżkę napięcia). W tej konkretnej ładowarce jego pole manewru zostało zbyt ograniczone.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
acha, dzięki

napięcie ładowania przy pradze 250mA było na początku 7.6V (przypominam nowy pakiet), ile przy końcu nie wiem, bo sprawdzę jak wrócę (przed godziną skończyło się ładowanie)

Wcześniej ładując prądem 1.5A napięcie na końcu ładowania było ok 8.7V

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:52 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL