Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:15 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:15 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 8:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Ja jestem nadal chętny , ale wydaje mi sie że powinna być tylko jedna klasa ( 4 cele)

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
modele jada razem,,,, a kazdy wsadza co ma... jedynie liczymy sie jak z podzialem na kategorie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 5:48 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 30, 2003 2:31 pm
Posty: 452
Lokalizacja: Pabianice
najważniejsze aby w ogóle były


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 10:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 4:35 pm
Posty: 45
.


Ostatnio edytowano Cz cze 05, 2014 11:09 pm przez Daniel Słomski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2005 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Proponuję w Nowym Sączu porozmawiać na ten temat , sa głosy na tak ale pewne sprawy trzeba uzgodnić. Nie trzeba tworzyć przepisów bo one są , różnica polega na ilości cel akku.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2005 6:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
Proponuje nastepujace przepisy,,, z uwzgednieniem starych i moja propozycja dotyczaca 4 cell i 6 cell :

Klasa E-12

1. Nadwozie.
Dopuszczone są modele z dowolnymi karoseriami, jednakże muszą to być karoserie zakrywające koła. Wycięcia na koła mogą mieć promień o 9 mm większy od promienia koła. Modele typu Sport lub Prototyp mogą mieć odcięte osłony tylnych kół. Dopuszczony jest tylny płat. Cięciwa i kąt nachylenia dowolne, ale takie aby w widoku z boku płat mieścił się w prostokącie 26x52 mm. Płyty brzegowe płata tylnego powinny być zgodne w proporcjach z oryginałem, nie mogą mieć wymiarów większych od 26x52 mm. Zderzaki nie są obowiązkowe. W przypadku stosowania muszą być elastyczne, ustawione równolegle do toru. Antena giętka o średnicy max 4 mm i wysokości od ziemi max 380 mm.



2. Zawieszenie.
Model musi posiadać sztywną oś tylną. Dopuszczony jest jeden amortyzator.

3. Ogumienie.
Dopuszczone są tylko opony z pianki i mikrogumy. Dozwolone jest stosowanie środków zwiększających przyczepność opon. Niedopuszczone są opony z kolcami.
Montaż ogumienia musi być tak wykonany, aby zewnętrzna krawędź piasty (felgi) nie wystawała poza oponę więcej niż 1.5 mm. Nakrętki i sworznie kół nie mogą wystawać poza piastę koła.

4. Akumulatory.
Dopuszcza się stosowanie akumulatorów SUB-C niklowo-kadmowych Ni-Cd oraz niklowo – wodorkowych Ni-MH o napięciu nominalnym 1,2 V na element.
Wymiary pojedynczego elementu:

- długość max 43 mm,
- średnica max 23 mm.

Modele mogą mieć do 4 elementów akumulatorów o maksymalnym napięciu baterii 4.8 V (nominalne) w wyścigach organizowanych przez EFRA /Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, Grand Prix EFRA/. Na zawodach krajowych dopuszcza się stosowanie 6 cel akumulatorów o napięciu nominalnym 7,2 V. Niedopuszczalna jest wymiana akumulatorów podczas biegu.
Dopuszcza się dodatkowe zasilanie odbiornika.


5.Silnik.
Wszystkie modele mogą być napędzane tylko jednym silnikiem typu 05: średnica max. 36 mm, długość max. 50 mm (z wyłączeniem osi). Dopuszczalne są jedynie silniki z magnesami ferrytowymi.
W przypadku stosowania 4 elementów akumulatorów (nominalne napięcie pakietu zasilającego 4.8v) dopuszczone jest użycie silnika o dowolnej ilości zwoi. W przypadku zastosowania 6 elementów akumulatorów silnik ogranicza się do typu STOCK (określenie wg ROAR’97). Silnik musi posiadać następujące parametry: uzwojenie pojedyncze drutem średnicy 0.71 mm, 27 zwojów na każdym z segmentów wirnika, łożyskowanie wirnika na panewkach ślizgowych, wyprzedzenie komutatora max. 24O
Silniki bezszczotkowe są niedozwolone w obu przypadkach zasilania.


6 Wymiary i ciężar modelu.

- długość całkowita ( z karoserią ) max 450 mm
- szerokość całkowita ( z karoserią ) max 172 mm
- zwis przedni max 114 mm
- zwis tylny min. 114 mm
- rozstaw osi min 184mm - max 222 mm
- rozstaw kół przednich (na zewnątrz opon) max 172 mm
- rozstaw kół tylnych (na zewnątrz opon) max 172 mm
- szerokość płata tylnego max 172 mm
- wysokość płata od ziemi max 140 mm
- średnica zewnętrzna opon dowolna
- szerokość opony założonej na piastę min 13 mm - max 38 mm
- ciężar minimalny 800g (4,8V) / 880g (7,2V), (w przypadku używania personalnego nadajnika AMB 820g-4,8v i 900g-7,2v)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 24, 2005 12:30 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2004 9:28 pm
Posty: 61
widze duch e-tuzin nie umarł! brzmi ciekawie, dobra alternatywa dla mnie przy braku wystarczających funduszy żeby pościgać się w dtm open na poziomie! kto ma pożyczyć dwunastke?? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 24, 2005 3:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
jak dla Cibie to mam sporo czesci do modelu asso rc12lc ( jak ten twoj stary) tylko podwozie trzeba by dorobic albo jakos wzmocnic ale jest wszystko do kompletu. pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 09, 2005 10:43 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Panowie moze to nie bedzie dla was bardzo przekonujace ale ... Jezeli dacie rade ruszyc te klase z powrotem i pojawicie sie w katowicach a potem w poznaniu to zapewniam ze kupie dwunastke i bede jezdzil z Wami (rozmawialem na ten temat z zona i wyobrazcie sobie ze sama mnie do tego zachecila bo wie ze mnie kreci ta klasa).

_________________
Marcin Derewiński
GG 2068052
Vice mistrz Polski 2005 na hali w klasie Mikro Open
II Vice mistrz Polski 2005 na asfalcie w klasie Mikro Open
Sprint 2 plus Xray M18MT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 12:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Zapraszamy , na Katowice z dwunastkami.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 4:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 08, 2005 3:52 pm
Posty: 336
Lokalizacja: inąd
Blaze racing team (warszawa) zapewnia ze wystawi minimum 3 zawodnikow w klasie e12


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 5:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 09, 2005 10:43 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Piotr Blaze Blazucki napisał(a):
Blaze racing team (warszawa) zapewnia ze wystawi minimum 3 zawodnikow w klasie e12


Super.
To teraz trzeba wampanowie uderzyc do Marka Kusiakiewicza o wprowadzenie przepisow do netu i do loku w celu dopuszczenia klasy do zawodow. Tylko czasu jest bardzo malo a musi byc was chyba conajmniej pieciu. Do boju panowie bo ja czekam na rozwoj zdarzen i zamawiam model.

_________________
Marcin Derewiński
GG 2068052
Vice mistrz Polski 2005 na hali w klasie Mikro Open
II Vice mistrz Polski 2005 na asfalcie w klasie Mikro Open
Sprint 2 plus Xray M18MT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 5:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Marcin Derewiński napisał(a):
Do boju panowie bo ja czekam na rozwoj zdarzen i zamawiam model.


Jeżeli można zapytać gdzie i jaki?

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2005 6:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
A może u mnie? :lol:

Ceny promocyjne

CORALLY SPM12M – GRP, 4 cell – 649,00 zł

CORALLY SPM12M – Graphite, 4 cell – 949,00 zł

CORALLY SPM12M – Graphite, Tube Damper, 4 cell – 1099,00zł

CORALLY SPM12M – “Ahoniemi 2004 Euros Kit”, 4 cell – 1240,00 zł

Zapewniam 100% serwisu na zawodach , jutro puszczam pierwsze zamówienie. Żeby nie szaleć i nie podnosić poprzeczki za wysoko na początek proponuję pierwszą pozycję i taka tez sobie kupuję.
Dla osób które zakupią modele ode mnie będą rabaty na części i akcesoria.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 26, 2005 7:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 09, 2005 10:43 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Panowie teraz walne z grubej rury jak ojciec do syna (czy synow :D )

Rozmawialem z pewnymi osobami i dowiedzialem sie ze jecheli sa chetni zeby klasa E12 ruszyla to jest na to juz ostatni dzwonek i musicie zaczac dzialac. Najlepiej jakby kto byl w nowym saczu teraz na zawodach i tam trzebaby pogadac z lokiem i sedziami i poprosic ich i przekonac zeby dali mozliwosc jazdy dwunastkami bo sezon juz za moment sie zaczyna i tak jak mowie to juz ostatni dzwonek. A ja tak jak piosalem bede sie chcial za jakis czas do was dolaczyc.

_________________
Marcin Derewiński
GG 2068052
Vice mistrz Polski 2005 na hali w klasie Mikro Open
II Vice mistrz Polski 2005 na asfalcie w klasie Mikro Open
Sprint 2 plus Xray M18MT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:15 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL