Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:45 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:45 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: N mar 22, 2015 6:00 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Witam.Posiadam model Team Associated RC18B na oryginalnej elektronice.Wszystko działa w nim bezproblemowo.Nie ma żadnych problemów z prędkością czy wkręcaniem się na obroty.Niestety,model jedzie jakieś 30 metrów i nagle odcina mu napęd (mam takie wrażenie jakby nagle odcinało mu zasilanie na silnik).Kiedy stanie mogę normalnie skręcać kołami.Żeby ponownie ruszyć muszę pojechać kawałek do tyłu (kiedy się zatrzyma nie chce jechać do przodu,ale mogę sprawić żeby jechał do tyłu) i dopiero mogę jechać do przodu.Czy ktoś ma pomysł co może być tego przyczyną?Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowano N mar 22, 2015 9:37 pm przez Off Road Driver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Nie masz po prostu rozładowanej baterii ? 30m jazdy to dość dużo.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 7:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Na jakim pakiecie jeździsz .
Objaw ja przy nimh z włączonym odcieciem lipo na esc .
?

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 8:56 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Rozładowanego pakietu nie mam na pewno,bo jak ruszę do tyłu to mogę już jechać normalnie do przodu.Jeżdżę na pakiecie NiMH Graupnera 7,2V 1600mAH.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Musisz poczytać jak się zachowuje pakiet, podczas rozładowania. Wtedy może Ci się rozjaśni trochę sytuacja.
Na dodatek polecam poczytać instrukcję regulatora i wyłączyć odcięcie dla Li-Po.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Modelami zajmuję się nie od dziś i wiem jak zachowuje się model,gdy pakiet się rozładowuje.Poza tym,chcecie mi powiedzieć,że po przejechaniu 30 metrów rozładuję pakiet 1600 mAH ?Żeby czegoś takiego dokonać to nie wiem jak wielki pobór prądu musiałbym mieć w tym modelu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 9:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 16, 2012 12:18 am
Posty: 154
Też mi się tak wydaje. Pakiet nimh ma duże spadki napięcia pod obciążeniem. Regiel masz pewnie ustawiony na lipo i dlatego odcina zasilanie. Jakbyś jechał na pół gazu to pewnie by jechał normalnie. Wyłącz odcięcie na reglu albo najlepiej kup pakiet lipo i będzie dobrze. Dziwne, że po odcięciu dalej do tyłu może jechać.

_________________
TAMIYA XV-01 PRO RALLY EZRUN 9T HOBBYWING 60A
2x HITEC AGRESSOR SRX PRO+ ATOM 3
HSP BRONTOSAURUS DYNAMITE FUZE 3300KV QUICRUN WP 60 BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 10:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Testowałem już różne warianty i nawet przy jeździe na lekkim gazie odcina mu napęd...No i tak jak napisałem,do tyłu mogę jechać normalnie.Z tego co właśnie wyczytałem z instrukcji regla to nie ma w nim trybu na Li-PO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2015 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Mialem podobna sytuacje i sledztwo wykazalo, ze uszkodzil sie odbiornik. Kupiłem nowy i po problemie. Objawy jak u Ciebie - po pewnym dystansie model stawal. Kolami moglem skrecac, ale nie reagowal na gaz. Musialem podejsc blizej zeby zaskoczyl. Sprawdz jeszcze czy masz funkcje fail-safe, a jesli tak to jak jest ustawiona.

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 22, 2015 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Funkcji Fail-Safe z tego co wiem nie mam.Ten regiel to chyba najprostszy model regla jaki można sobie wyobrazić. W jaki sposób doszedłeś do tego,że to odbiornik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 10:51 am 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
No coz.. Kupilem nowy, sprawdzilem i okazalo sie, ze to jest to :)

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 11:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Myślałem że 30 minut jazdy a nie metrów. Długo masz silnik? Może ma jakieś zwarcie. Możemy tu tak gdybać ale jest to dość nie typowe zachowanie. Najlepiej było by mieć wszystko na zamianę i podmieniać.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 12:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 11:15 am
Posty: 108
Jeśli masz 2-kanałową proporcjonalną aparaturę Team Associated XP2 40 MHz wraz z odbiornikiem
to może być problem z odbiornikiem.
Bardzo łatwo urwać antenę w odbiorniku, w przypadku za krótkej anteny może być problem z zasięgiem.
Spróbuj zrobić test zasiegu aparatury na naładowanych akumulatorach.

_________________
MarceliSzpak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 16, 2012 12:18 am
Posty: 154
Biegnij za modelem tak aby nie oddalił się od ciebie na więcej niż te trzydzieści metrów i będziesz wiedział czy to wina zasięgu 8)

_________________
TAMIYA XV-01 PRO RALLY EZRUN 9T HOBBYWING 60A
2x HITEC AGRESSOR SRX PRO+ ATOM 3
HSP BRONTOSAURUS DYNAMITE FUZE 3300KV QUICRUN WP 60 BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 09, 2012 2:56 pm
Posty: 7
Wina zasięgu na pewno to nie jest,ponieważ model staje nawet gdy mam go blisko siebie.Po prostu model nawet jeżdżąc tuż przy mnie (np robiąc ósemki) po tych 30 metrach przebytego dystansu staje i muszę pojechać do tyłu,żeby móc kontynuować jazdę.Odnosząc się do tego czy długo mam silnik....model mam od 5 lat i silnik jest fabryczny,jednak przez te 5 lat modelem prawie nie jeździłem,a ostatnie 2 lata stał bez uruchomienia...No i to,że najlepiej mieć wszystkie części i wymieniać to wiem,tyle,że na to nie mam na razie środków :cry: Jedyne co przez czas posiadania modelu w nim wymieniałem i można wykluczyć awarię tego podzespołu to regiel,ponieważ poprzedni z nieznanych do dziś przyczyn dosłownie spalił się i o mało co nie podpalił mi całego modelu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:45 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL