Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:46 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:46 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: Wt sty 01, 2013 11:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 5:40 pm
Posty: 75
Lokalizacja: Łódź
Witam

Proszę o wypowiedzi osób które używają bezszczotki w XSTR.
Jakich silników używacie i czy też macie taki problem.

XSTR koła 8.5cm zębatki 16-64

Silnik HSP 12T 3300KV
Silnik 5.5T 3650 6000KV
Regulator Ezrun 60A timing już na zero.

Aktualnie założony silnik 12T.Po paru minutach jazdy temp 60-70st.

Przełożenie jest już bardzo małe.
Nie za bardzo wiem co dalej robić.
Model jest jeszcze na panewkach ale niedługo wymienię.Choć wątpię aby to zmieniło drastycznie sytuację.
Może wentylator na radiator silnika coś pomoże.
Teraz na zewnątrz jest koło zera.Latem chyba już w ogóle nie da się jeździć.


A przy okazji ktoś może wie gdzie kupić zębatkę stalową 17-16T moduł 0.6

_________________
Savage FLUX.......XSTR + ezrun 60A + 12T.......Redcat sumo 1:24....E-firestorm
Był-TL-01b Bonzer.....Był-E-SAVAGE.....Był-LamaV3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 7:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 9:55 pm
Posty: 464
Lokalizacja: Biłgoraj
Może zębatki zbyt zaciśnięte. Odczep zębatkę odbiorczą i sprawdź czy są opory w napędzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 8:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 15, 2010 5:36 pm
Posty: 986
Lokalizacja: Podhale
silnik mój :) i pracował dawniej w xstr na 3s lipo 21-64 i nie było żadnych problemów :) nigdy temperatury nie sprawdzałem bo nie mam jak ale palcem dało sie dotknąć.

Jakim to pakietem zasilasz ?

_________________
......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:22 pm
Posty: 591
Lokalizacja: Zawadzkie
Może za mały atak masz? Jeżeli możesz sprawdź na większym.

_________________
e10 Speed Passion SP1
e10 4wd Xray XB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 11:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 9:55 pm
Posty: 464
Lokalizacja: Biłgoraj
Michaellus napisał(a):
Może za mały atak masz? Jeżeli możesz sprawdź na większym.


Eeee ale raczej z reguły im większy atak tym silnik ma większe obciążenie i się bardziej grzeje. To nie szczotka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 5:15 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 5:40 pm
Posty: 75
Lokalizacja: Łódź
Zasilany lipo 2S.
Jak będę zmieniał panienki na łożyska to sprawdze jak z napędem.
Założe jeszcze wentylator na silnik.zobaczymy.
Silnik jak ma 70st to można go dotknąć.ale czuć że jest. Już goracy

_________________
Savage FLUX.......XSTR + ezrun 60A + 12T.......Redcat sumo 1:24....E-firestorm
Był-TL-01b Bonzer.....Był-E-SAVAGE.....Był-LamaV3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 2:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
Nie jezdzij na takich temperaturach, bo rozmagnesujesz silnik i do smieci bedzie. Moim zdaniem wina lezy w przekladni modelu. Ma duze opory stad wysoka temperatura.

Czy kiedy puścisz gaz, to model toczy sie dalej ladnie czy od razu hamuje?

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 8:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 5:40 pm
Posty: 75
Lokalizacja: Łódź
Jak będę zakładał łożyska to sprawdzę czy z resztą napędu wszystko ok.
Na razie jestem na wyjeździe=tydzień przerwy.
Wydaje mi się że nie chodził ciężko.Przynajmniej podobnie do mojej starej TL-01b

Edit

Problem ogólnie rozwiązany.Dalej opisałem tu

viewtopic.php?f=3&t=65581&p=411764#p411764

_________________
Savage FLUX.......XSTR + ezrun 60A + 12T.......Redcat sumo 1:24....E-firestorm
Był-TL-01b Bonzer.....Był-E-SAVAGE.....Był-LamaV3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:46 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL