Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:48 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:48 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:55 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Kraków
redac napisał(a):
A co to oznacza, że silnik to: Ekwiwalent szczotkowego silnika : 23 zwojowy
Sorry za takie może głupie pytania ale jestem początkujący jeśli chodzi o te klocki ;)


Ekwiwalent- równowartość, odpowiednik, równoważnik. :wink:
Niewiem jaką równowartość mają na myśli bo napewno daleko silnikowi szczotkowemu do silnika bezszczotkowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 8:58 am
Posty: 73
A wytłumaczcie mi to na konkretnym przykładzie
Mamy dwa silniki

szczotkowy Tamiya 53689
- liczba zwojów: 27 x 1
- napięcie zasilania: 7,2 - 8,4V
- obroty przy maksymalnej wydajności: 14500rpm (7,2V)
- moment obrotowy przy maksymalnej wydajności: 255g/cm (7,2V)
- pobór prądu przy maksymalnej wydajności: 7,9A (7,2V)

i bezszczotkowy:
NOSRAM - Dragon Brushless - 13.5T
# Obroty (przy 7,2V) : 22 320
# Waga : 179 g
# Moc (przy 7,2V) : 155W
# Magnesy : klejone
# Wydajność : 88%
# RPM/V, kv : 3.100
# Uzwojenie : "gwieździste"
# Ekwiwalent szczotkowego silnika : 23 zwojowy

Znaczy jak je można porównać? Po liczbie zwojów wnioskuję, że są prawie podobne TA 27, NO 23
Obroty NO ma prawie raz większe.
Co jeszcze można z tego wywnioskować?
Jak będzie się miało to do mocy? O ile nosram będzie mocniejszy? o Ilę mogę zyskac na prędkości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 15, 2012 7:58 pm
Posty: 395
Z tego co mi wiadomo to szczotkowce 27t mają moc ok 50W, a ten bezszczotkowiec co to go podałeś za przykład ma 155W więc ma 3x więcej mocy. Obroty też ma większe bo ok 1,54 raza większe.
Innymi słowy niebo a ziemia. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:36 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:55 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Kraków
Dlatego trzeba napisać do sklepu i spytać co autor miał na mysli pisząc o ekwiwalencie, porównując silnik szczotkowy z bezszczotkowym :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Przecież Ty porównujesz silnik 27T z bezszczotką, porównaj 23T.
Tamiya super stock BZ
• zasilanie - 7,2V
• prędkość obrotowa bez obciążenia - 26500 obr/min (7,2V)
• moment obrotowy przy max wydajności - 500g/cm (7,2V)
• ilość zwojów - 23x1

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Ostatnio edytowano Cz lut 02, 2012 3:03 pm przez Ralf2107, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 2:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 8:58 am
Posty: 73
Dlatego porównuje te dwa silniki ponieważ TA 27 mam a chcę zamienić na ten Nosram.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Każda bezszczotka będzie lepsza od szczotki, tym bardziej od stockowego blaszaka.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Śr cze 24, 2026 7:48 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL