Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:41 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:41 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
 Tytuł: Problem
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 8:52 am
Posty: 59
Witam,
posiadam Firestorma 10t Flux i mam z nim kilka malutkich problemów i pytań. Mój model nie ma wycentrowanych kół, w stopniu takim, że to aż czuć przy większej prędkości, czy jest jakoś sposób aby to wyregulować? W jakiś prosty sposób? Drugą sprawą jest problem z regulatorem - może jest a może nie, otóż gdy mam ustawione na aparaturze że bez dodawania gazu ani hamulca, po wciśnięciu full throthle niema pełnej mocy, przycina go odrobinke tak jakby bateria się rozładowywała. Ale gdy jest ustawione że bez gazu jeździ odrobinkę to już wszystko wporządku, czy to mogą być jakieś zakłucenia itp? Do jakiej temperatury nie powinien się rozgrzewać regulator oraz silnik?

AA i czy da się jakoś zrobić żeby tylnie koła nie były skierowane do środka? tylko bardziej równolegle do siebie? Fabrycznie tak było i niewiem czy da się to jakoś zmienić, (nie chodzi o pochylenie kół)
Słyszałem o jakichs kartach do programowania regulatorów, opisałby mi ktoś na czym to polega?
W co najlepiej inwestować w takim firestormie od początku aż do końca? Lepsza elektronika? Czy coś innego? Fajnie byłoby gdybyście mi podrzucili pomysły. Ale bez niewiadomo jakich wydatków ;p
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 8:19 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 6:55 pm
Posty: 261
Jeżeli masz MiMH to faktycznie może mieć braki prądu. Po prostu pakiety mają za małą wydajność. Regulator ustawia się sam na neutral podczas włączania aparatury. W elektrykach nie ma potrzeby regulacji. Trzeba pamiętać o kolejności włączania elektroniki. NAJPIERW apka, potem model!

Jak masz aparaturę inną niż 2.4 GHz to powinieneś na taką wymienić. Brak anteny i zaaaaaaaaasięg.
To jest tak naprawdę jedyna zmiana jaką należy zrobić.

Zbieżności kół tylnych nie ustawisz. Takie mają być. Model jest stabilniejszy. Masz koła na grunt, nie na asfalt. Na Asfalcie b. szybko zniszczysz bieżnik.

Bart

_________________
Strada SC --> XB BL
Savage SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 11:49 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 8:52 am
Posty: 59
Mam lipo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 6:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 7:42 pm
Posty: 306
to jak masz lipo to ta przycinka jest oznaka ze wyczerpałes juz pojemność pakietu(cut off). bazowo regulator jest ustawiony na auto lipo i prawdopodobnie odcina przy 3,2v/cela. Nie wolno dalej jeżdzic gdy tak się dzieje gdyz niszczysz w ten sposób pakiet i niewykluczone że może wtedy wybuchnąć. Lepiej jak najszybciej kup kabel do programowania Castle Link, poczytaj i ustaw wszystko tak by było ok.

_________________

Były:
HotBodies Lightning Stadium Sport RR
HPI FIRESTORM FLUX+SIDEWINDER SV2 4600KV+2S LiPo 5000mAh
Jest:
GS Storm CL-1 Pro+Xerun150A 2000kV+4S 5000mAh 30C LiPo+Savox SC0251MG+Sanwa M11

Moje galerie: http://picasaweb.google.com/105732534019667433035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 8:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 8:52 am
Posty: 59
Ale jak jest naładowana, mam tak jakby zakłócenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 7:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 10:50 am
Posty: 185
Lokalizacja: Nowy Sącz
To pewnie przez apke 27 mhz. Po wymianie na 2.4 Ghz powinno być ok. :wink:

_________________
YOKOMO YRF 001/SPEKTRUM/SAVOX/Speed Passion/Dualsky


SKM "FELGA" Nowy Sącz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:41 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL