Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:25 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:25 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 7:26 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
Witam
Ostatnio mam problem z servem.
Jest wolne,słabe, nie chce "wracać na miejsce" po skręcie w lewo i prawo...
Myślę o czymś nowym...
Najbardziej zależy mi mocy ale szybkość też jest ważna...
Znalazłem coś takiego:
http://cgi.ebay.com/Digital-Metal-Gear- ... 45f873c1b8
(Digital Metal Gear BB Servo upgrade 1/16)

1 Czy to dobry wybór?
2 Może polecicie coś lepszego w tej cenie?
3 Bardzo proszę o podanie specyfikacji zwykłego serva traxxas 2080 bo nigdzie nie mogę znaleźć

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 17, 2011 4:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
up

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 17, 2011 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 8:30 pm
Posty: 334
http://hobby-model.pl/serwo-hs-85-mg-hi ... mocja.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 4:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 11:22 am
Posty: 345
Lokalizacja: Mikołów (Śląskie)
Witaj
Specyfikacje serva masz tutaj a jak nie wiesz ile uncji(oz) to kilogram to wejdz na darmowy przelicznik jednostek masy.

Waterproof Digital Micro Servo

• 1.1822 kg uciągu
• 0.11 sec/60° szybkość

Pozdrawiam

_________________
Baja 5b + mx-3X

Picasa : http://picasaweb.google.pl/NoVaKRC

Pozdrawiam Bartek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 8:30 pm
Posty: 334
A skąd ten 1,1 kg uciągu, trochę mało do offroada,
Traxxas 2080 - Waterproof Digital Micro Servo
Torque: 6.0V: 41.7 oz-in (3.00 kg-cm)
Speed: 6.0V: 0.11 sec/60°
Weight: 0.67 oz (19.0 g)
Dimensions:
Length: 1.20 in (30.5 mm)
Width: 0.55 in (14.0 mm)
Height: 1.10 in (27.9 mm)
To nie jest takie proste że oz na kg, w uproszczeniu jest oz-in (uncja razy cal) na kg-cm (kilogram razy centymentr).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 21, 2011 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
jeszcze jakieś pomysły dobrego serva...
może jakiś komentarz typu: miałem polecam/ lub coś w tym stylu...

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 11:15 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Ile masz kasy??? bo jak dużo to Futaba S3150 lub Airtronics 94761.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 23, 2011 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
Mam ok. 100zł...
A tak z ciekawości czy ten: Futaba S3150 jest wodoodporny...
I jak zmienia się napięcie na servie tak żeby z 4.8V zrobić 6V i na odwrót...??

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 23, 2011 7:14 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Oj tam, wodoodporny to najmniej ważna sprawa, trochę silikonu i każde jest wodoodporne, poza tym, jak zanurzysz serwo traxxasa w wodzie i pokręcisz to napłynie tam i tak woda przez łożysko, jak do każdego innego. Jedynie można mówić o bryzgoszczelności. Tu liczą się osiągi i jakość wykonania, czyli ile to serwo pożyje w modelu i jak miło będzie się na nim śmigało. Napięcia nie zmieniasz na serwie, po prostu w tym zakresie napięć 4,8-6V wszystko działa poprawnie. Za 100zł to bym polecał albo Hiteca HS-82MG albo Futabę S3102 chyba najmocniejsze w tym rozmiarze (choć troszkę wolne).

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 26, 2011 12:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
Wreszcie jakieś konkrety...
To teraz mam dylemat między: Hitec HS-82MG a Hitec HS-85MG
Mo mam jeszcze pytanie: z czego wynika taka różnica cen na ebay.com (ceny są do 10 do 35 za nowe...)

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 26, 2011 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 11:22 am
Posty: 345
Lokalizacja: Mikołów (Śląskie)
Różnica ceny może być z paru przyczyn:
-Czy towar jest oryginalny czy to podróba
-Ilość pośredników
-skład zestawu
-Gwarancja a raczej jej brak

_________________
Baja 5b + mx-3X

Picasa : http://picasaweb.google.pl/NoVaKRC

Pozdrawiam Bartek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:25 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL