Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:43 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:43 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 9:19 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:26 am
Posty: 73
W kolegi Bullecie ST już drugi raz urwało się koło - pękł ten element: http://hpi.pl/modele-rc/samochody-rc/terenowe-elektryczne
WYdaje mi się że czytałem iż łamie się to podczas koziołkowania modelu i można to jakoś wzmocnić ale niestety nie mogę już znaleźć tego posta.
Czy można to wzmocnić czy nie ma wyjścia i muszę zaopatrzyć się w duży zapas tych elementów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 10:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2006 7:41 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Lublin
Popraw link, albo napisz nazwę/ numer części.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 4:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:26 am
Posty: 73
Faktycznie zły link :(
Część do BULLETA SC nr.kat. 101208
Link do sklepu: http://www.rctrax.pl/product/HPI-101208-Bullet-mocowanie-kola-tylnego/?id=657


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 04, 2011 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 2:57 pm
Posty: 134
będzie się łamać no chyba że będzie takie z alu

_________________
Team Associated TC5R sprzedam
Team Associated GT2
Były
Team Associated TC4
Kyosho TF-5
NANDA NRX-18
Mad fighter Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 06, 2011 8:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Jest to element który w każdym modelu jest najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne w czasie uderzania w przeszkodę.
Od bezkolizyjnej jazdy nie uszkodzi się.
Musiały być ostre dzwony. :wink:

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 06, 2011 3:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:26 am
Posty: 73
No właśnie to po dzwonach :(((
Czyli trzeba się przyzwyczaić i już :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 06, 2010 7:07 pm
Posty: 268
Co ty robisz z tym modelem że zwrotnice ci lecą? :shock: Ja Reviakiem zaliczyłem takie dzwony że głowa mała i pękł jeden wahacz.

_________________
Mugen MBX6R|Hitec|Novarossi|Spektrum DX3s|Byron Race 25%|AKA/Sweep
Mugen MBX6R Eco|Savox SC1268|Tekin RX8|Spektrum DX3s|Nano Tech|AKA/Sweep
GG-21834599

Team Modelarnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 5:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:22 pm
Posty: 591
Lokalizacja: Zawadzkie
Dlatego że to tylko HPI a nie traxxas.

_________________
e10 Speed Passion SP1
e10 4wd Xray XB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 8:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:26 am
Posty: 73
Faktem jest, ze Traxxas ma to lepiej rozwiązane ale tez i droższe. Ogólnie patrząc, to HPI jest delikatniejszy niż Traxxas. Swoim E-Revo zaliczyłem nie jeden dzwon i nic. Wiosną odpalę Savage i będe miał porównanie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 08, 2011 5:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
quins napisał(a):
Faktem jest, ze Traxxas ma to lepiej rozwiązane ale tez i droższe. Ogólnie patrząc, to HPI jest delikatniejszy niż Traxxas. Swoim E-Revo zaliczyłem nie jeden dzwon i nic. Wiosną odpalę Savage i będe miał porównanie ...

Na zawodach widać coś innego.
Rzadko który traxas dojeżdża do końca zawodów bezawaryjnie.
Z pewnością też nie dominuje wśród zwycięzców. Psują się nie rzadziej jak każde inne modele. :wink:

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Ale bzdury gadacie aż zęby bolą.
W MT2 którego intensywnie eksploatuję od 6 lat nigdy nie poszły zwrotnice, natomiast w Slashu już trzy razy wymieniałem, po zaledwie pół roku jazdy... I to po naprawdę delikatnych uderzeniach bocznych.

Jeśli przeszkadza Tobie wymiana zwrotnic to wymień je na aluminiowe - ale wtedy mogą się sypać inne elementy (np wahacze).

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 12:50 pm
Posty: 904
Jednak nie polecałbym aluminium - jeśli zrobisz z niego wszystko to i tak może się złamać , będzie cięższy i oczywiście sporo kasy takie elementy kosztują. Plastik jest bardziej odporny na uderzenia ponieważ się wygina , a alu nie. Tyle ode mnie - Pozdrawiam Kuba

_________________
Jestem z Katowic - jeśli ktoś ma jakiś problem z rc ( Elektryki. Na silnikach nitro się nie znam , ale w podwoziu chętnie pomogę ) Zapraszam do mnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 06, 2010 7:07 pm
Posty: 268
Alu się nie wygina a plastik się wygina? Przecież jak mocno w coś wygrzmocisz to plastikowy wahacz się łamię a alu się gnie.

_________________
Mugen MBX6R|Hitec|Novarossi|Spektrum DX3s|Byron Race 25%|AKA/Sweep
Mugen MBX6R Eco|Savox SC1268|Tekin RX8|Spektrum DX3s|Nano Tech|AKA/Sweep
GG-21834599

Team Modelarnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 9:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
kuuba13 napisał(a):
Jednak nie polecałbym aluminium - jeśli zrobisz z niego wszystko to i tak może się złamać , będzie cięższy i oczywiście sporo kasy takie elementy kosztują. Plastik jest bardziej odporny na uderzenia ponieważ się wygina , a alu nie. Tyle ode mnie - Pozdrawiam Kuba


Akurat zwrotnice to dobrze jak są alu. A co do wyginania to właśnie alu się wygina a plastik nie, chyba że nylon...

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 9:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 12:50 pm
Posty: 904
Tak , a póżniej prostujesz takie alu :roll: Wg mnie lepiej kupić wahacze z jakiegoś twradszego plasitku niż alu.

_________________
Jestem z Katowic - jeśli ktoś ma jakiś problem z rc ( Elektryki. Na silnikach nitro się nie znam , ale w podwoziu chętnie pomogę ) Zapraszam do mnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Cz cze 25, 2026 3:43 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL