Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:26 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:26 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Jaka nawigacja
PostNapisane: So lut 13, 2010 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 9:46 am
Posty: 887
Lokalizacja: Radom
Chce sobie kupic jakas nawigacje, teraz jest pytanie: jaką?
Kryteria:
Cena: max 500zl jesli bedzie nizsza tez sie nie obraze
Zakupiona bedzie w Media Markt wiec tylko modele wystepujace w sklepie wchodza w gre
nie potrzebuje zadnych bajerow tylko zeby dobrze wskazywala droge
Jak najtansze aktualizacje
Myslalem nad:
TomTom
Mio
ale inne tez wchodza w rachube.

Co polecacie.

_________________
Mam:
crt.5 BL
Wracam do:
x2 crt

Kupie Jammin x2 crt w dobrej cenie, samo podwozie.
GG: 4743873


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Ja mam jakiegoś TomToma, nie pamiętam jaki model, ale jakiś z tych tańszych :wink:
Byłem z nią w Pradze w Czechach, w górach, nad morzem i bardzo dużo w Warszawie, kilka razy w Białymstoku i jak na razie zdarzyło się jej jeden raz pokierować źle w Białymstoku, a tak poza tą jedną wpadką nie zawiodła :wink:

Obsługa też baaardzo prosta :wink:

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 12:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
moze poprostu idź do MM i zagadaj do jakiegoś majstra od nawigacji żeby Ci doradził....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 2:33 pm
Posty: 137
Ja posiadam nokie 500 z AutoMapa 5 i dobrze wyznacza trasy, nigdy mnie nie zawiodla z tym ze kupisz ja od 700 zl w gore (warto sie zastanowic czy doplacic czy tez nie)
http://www.youtube.com/watch?v=mTFPBeAKkKI

_________________
HPI Blitz - Brushless
JConcepts - (0064) -1 & (2057) - Illuzion body
OutFrontFrames - HARDENED Diff Outdrive Cups
Turnigy 4x6S Charger + Power X-40A
Album: http://facebook.com/album.php?aid=20604 ... 6dc4b0d48c
GG: 6345585


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 1:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 9:46 am
Posty: 887
Lokalizacja: Radom
Tomasz Dolata napisał(a):
moze poprostu idź do MM i zagadaj do jakiegoś majstra od nawigacji żeby Ci doradził....


Moze i bym tak zrobil,ale ci ktorzy tam pracuja bardziej stawiaja na sprzedaz niz na pomoc, im chodzi oto zeby sprzedac a nie pomoc czlowiekowi. Mialem tak z drukarka.
Mnie zalezy na tym zebyscie mi powiedzieli, ktore nawig. sa godne polecenia.

_________________
Mam:
crt.5 BL
Wracam do:
x2 crt

Kupie Jammin x2 crt w dobrej cenie, samo podwozie.
GG: 4743873


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 1:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
Garmin Nuvi - kupisz tanio, myśle zę w 500zł się zamkiesz a masz dobrą nawigację która pokieruje Cie idąc pieszo, samochodem itd. no może pomiar prędkości nie jest za dobry ponieważ kiedyś jak bawiłem sie GPS'em ojca maksymalna prędkość była pond 300km/h :lol: czasem tlyko auto zamienia się w łudkę czy rower, np. jedziesz po parku ale najczęściej dzieje się tak gdy znjaduje się gdzieś gdzie jest dużo takich maszynek.

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 2:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
Telefon z WM + AutoMapa. 2in1 (telefon i nawigacja), a automapa chodzi wyśmienicie!

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 9:46 am
Posty: 887
Lokalizacja: Radom
matick7 napisał(a):
Telefon z WM + AutoMapa. 2in1 (telefon i nawigacja), a automapa chodzi wyśmienicie!


Dlugo nie sledzilem tematu telefonow, wiec pytanie, czy jesli kupie telefon z nawi. korzystajac z nawi bedzie naliczana jakas oplata??
Wiem ze to pewnie zalezy od sieci ale niech ktos opisze zasady w poszczegolnych sieciach.
Moze polaczyc to wszystko razem, i tak mialem zmienic fonik

_________________
Mam:
crt.5 BL
Wracam do:
x2 crt

Kupie Jammin x2 crt w dobrej cenie, samo podwozie.
GG: 4743873


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 3:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
W WM (Windows Mobile) + wbudowany GPS nic nie pobiera, a nawigacja chodzi na prawdę fantastycznie. Oczywiście zależy to również w dużej mierze od jakości wbudowanego GPSowi (np. ile szuka sygnału).

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 3:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Sam też przymierzałem się do zakupu palmtopa/smartphona ale jednak zdecydowałem się kase dalej wywalać w modelarstwo;)
Na forach ludzie najczęściej polecali Nokie, SE i HTC/SPV (jedno i to samo)
Tutaj masz model który do nawigacji podobno jest świetny i ludzie często używają ich tylko do nawigacji. Do gier itp. już za bardzo się nie nadaje, a to przez nie najmocniejszy procek. Do tego WiFi i inne bajery, niestety maleństwo to to nie jest :P
Więcej to Ci nie pomogę, bo ja nie skupiałem się na telefonie do nawigacji, zależało mi na WiFi, dużym ekranie i najlepiej wysuwanej klawiaturze QWERTY. No ale HTC M650 jakoś tak w oko mi wpadł :wink:

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 5:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 11:03 pm
Posty: 26
Przerabiałem masę navi i podstawowa zasada!! żadne traki żadne larki, manty i tego typu marketowy śmieć. Szkoda nerwów i czasu, chociażby na łapanie fixa, u mnie rekordy to 5 minut!!!!!!!!!!!!! z zimnego startu. Osobiście polecam Tomka pod jakąkolwiek postacią, zwróć uwagę jedynie aby miał slot na kartę, przyda się w przyszłości:). Tomki nie mają żadnych kompleksów, mapa ma naprawdę inteligentny algorytm w przeciwieństwie do automapy która potrafi czasem walnąć takiego babola że aż ręce opadają. Nie daj się namówić na tanie urządzenie z bajerami typu odblokowany win lub tego typu gadżety na którym niby wszystko można. Z tego nigdy nie zrobisz dobrej nawigacji, innego zdania są jedynie ci co nigdy nie mieli w ręcę nawi z prawdziwego zdarzenia tylko właśnie tego typu wydumki. Z pozostałych to garmin i mio ale ja stawiałbym na TT.
Pozdro
PS
Jeśli chodzi o TT to strzeż się jedynie uchwytu do szyby EasyPort bo doprowadzi cię do nerwicy i myśli samobójczych:)

_________________
Team Losi XXX-S - rally...
Savage X SS
był:
Himoto RXT-1 na szczęście BYŁ


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2010 6:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 9:46 am
Posty: 887
Lokalizacja: Radom
pitekk napisał(a):
Przerabiałem masę navi i podstawowa zasada!! żadne traki żadne larki, manty i tego typu marketowy śmieć. Szkoda nerwów i czasu, chociażby na łapanie fixa, u mnie rekordy to 5 minut!!!!!!!!!!!!! z zimnego startu. Osobiście polecam Tomka pod jakąkolwiek postacią, zwróć uwagę jedynie aby miał slot na kartę, przyda się w przyszłości:). Tomki nie mają żadnych kompleksów, mapa ma naprawdę inteligentny algorytm w przeciwieństwie do automapy która potrafi czasem walnąć takiego babola że aż ręce opadają. Nie daj się namówić na tanie urządzenie z bajerami typu odblokowany win lub tego typu gadżety na którym niby wszystko można. Z tego nigdy nie zrobisz dobrej nawigacji, innego zdania są jedynie ci co nigdy nie mieli w ręcę nawi z prawdziwego zdarzenia tylko właśnie tego typu wydumki. Z pozostałych to garmin i mio ale ja stawiałbym na TT.
Pozdro
PS
Jeśli chodzi o TT to strzeż się jedynie uchwytu do szyby EasyPort bo doprowadzi cię do nerwicy i myśli samobójczych:)

Na taka odpowiedz czekalem, na poczatku troche myslalem o fonie z nawi ale doszedlem do wniosku ze jednak sama nawi bedzie smigac lepiej niz w tel.
Zeby wszystkie tematy byly tak opisane jak moj. kupuje TT, czekam jeszcze na to zeby ktos zaproponowal model bo tyle tego jest ze mozna oszalec

_________________
Mam:
crt.5 BL
Wracam do:
x2 crt

Kupie Jammin x2 crt w dobrej cenie, samo podwozie.
GG: 4743873


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 14, 2010 12:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
jakto navi w fonie kasy nie pobiera?
miałem 2 telefony z GPS'em i po każdym włączeniu napis:
Coś w stylu zezwalja na połącznie z internetem zawsze lub tylko gdy program jest włączony,
więc oile się nie myle net w kompie ksoztuje....

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 14, 2010 7:59 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 11:03 pm
Posty: 26
Bender napisał(a):
jakto navi w fonie kasy nie pobiera?
miałem 2 telefony z GPS'em i po każdym włączeniu napis:
Coś w stylu zezwalja na połącznie z internetem zawsze lub tylko gdy program jest włączony,
więc oile się nie myle net w kompie ksoztuje....

Masz na myśli zapewne system AGPS który łączy się dodatkowo z serwerem operatora a to już właśnie kosztuje

Z modeli TT polecam całą serię GO od modelu GO620 do góry

_________________
Team Losi XXX-S - rally...
Savage X SS
był:
Himoto RXT-1 na szczęście BYŁ


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 15, 2010 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 9:46 am
Posty: 887
Lokalizacja: Radom
Wiec postawie na "Tomka" ale powiedzcie jeszcze czy w ktoryms z modeli tego producenta jest taka opcja zeby nawi zapamietala najszybsza predkosc.
Jak juz kupowac to z pożydkiem dla RC, moze wrescie sprawdze ile moj jamnik na MMM pociagnie :P :P

_________________
Mam:
crt.5 BL
Wracam do:
x2 crt

Kupie Jammin x2 crt w dobrej cenie, samo podwozie.
GG: 4743873


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 12:26 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL