Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:39 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:39 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: N mar 15, 2009 8:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 7:48 am
Posty: 906
Lokalizacja: Kraków
Tak mnie jakoś doszła nostalgia.
Czy ktoś jeszcze pamięta jak to się zaczęło wszystko???
Ponieważ są tu starsi koledzy może niech się podzielą wspomnieniami i fotkami.
Nasze modelarstwo teraz polega na skręcaniu modeli z kitów ale kiedyś inaczej się je robiło

Trzeba dokładnie te filmiki zobaczyć. Trochę jest tam zabawek i trochę modeli. Jest to zlepka programów z tamtych lat.
http://www.youtube.com/watch?v=9rlwgmiw ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=NEeH9Pgl ... re=related

_________________
Pozdrawiam XAX
SavageX, Kyosho TF5, Axial Scorpion

Człowiek się głupi rodzi i głupi umiera.
Jedni tylko trochę bardziej inni mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 1:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
i czy te modele tak bardzo się zmieniły?:) Te benzyniaki z drugiego filmu wyglądają zupełnie jak baja 5b ;P A kyosho robi dalej bardzo podobne buggy elektryczne ;D

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 12:16 pm
Posty: 865
Lokalizacja: Szczecin
Wojtek Sadowski napisał(a):
A kyosho robi dalej bardzo podobne buggy elektryczne ;D


Kyosho ? Prędzej Mad Fightery to przypomina.

_________________
SMK Szczecin

Mugen MBX7R & Alpha & Futaba- na sprzedaz
MBX7R ECO coming soon...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 6:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 7:48 am
Posty: 906
Lokalizacja: Kraków
Ciekawi mnie to że na jednym z filmików widać zawody bagusów.
Jakoś strasznie dziwnie się trzymają nawierzchni. Tak jakoś plastikowo (dziwne określenie ale nic innego mi nie przyszło do głowy innego).
Rozmawiałem z jednym leciwym modelarzem i opowiadał jak to się samemu wszystko robiło łącznie z aparaturą. Szkoda że w necie niema jakiś zdjęć :(

Ech to były czasy. Teraz to do sklepu i gotowe.

_________________
Pozdrawiam XAX
SavageX, Kyosho TF5, Axial Scorpion

Człowiek się głupi rodzi i głupi umiera.
Jedni tylko trochę bardziej inni mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 9:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
Mateusz Długoszewski napisał(a):
Wojtek Sadowski napisał(a):
A kyosho robi dalej bardzo podobne buggy elektryczne ;D


Kyosho ? Prędzej Mad Fightery to przypomina.


W dalszej częsci filmiku owszem, ale w na samym początku filmu, mialem wrażenia jakbym oglądał zawody z dzisiejszych czasów, może karoserie bardziej kwadratowe i mniej kolorowe, ale sama forma modelu wydała mi się dość podobna - choć to już trzeba bylo się przyjrzeć dokladnie na postoju, żeby zobaczyć co tam się do tych modeli na poklad wsadzało.

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 3:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 08, 2008 10:46 am
Posty: 302
Lokalizacja: krakow
to jest stare modelarstwo rc
http://img23.imageshack.us/img23/5707/lg166011.jpg

_________________
MUGGY (Hybrid monster truggy) EVO IV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 3:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 08, 2008 10:46 am
Posty: 302
Lokalizacja: krakow
cierpiąc na bezsenność znalazłem ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=3mtV87AhrGs
modelik z 1939r

_________________
MUGGY (Hybrid monster truggy) EVO IV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Kolega z Bydgoszczy ma ojca który od młodości, czyli jakoś lata 60te bawił się w modelarstwo, kiedyś pokazywał mi zdjęcia z tamtych czasów, masakra, wsyzstko od podstaw robili sami :) I nie było ich wcale mało! :shock: A teraz w Bydgoszczy na palcach się zliczy, pół milionowe miasto, wstyd.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 1:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
To może i ja pokażę, co czeka na moim biurku na ożywienie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cf ... 9dfd7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b67 ... 2e43d.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 8:51 pm
Posty: 409
Lokalizacja: Gdynia
To najprostsza konstrukcja jaką w życiu widziałem :lol:
Podłoga wygląda jakby była zrobiona z... laminatu?

_________________
Zabawa zaczyna się dopiero od 22.2V

https://picasaweb.google.com/ZIP18PL/OF ... 1274863186


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 5:12 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Laminat, ebonit, nie wiem... Model zrobiony wiele lat temu. Przeleżał długo w jednej modelarni, a ja go przygarnąłem. Mam do niego budę Renault 5 z włókna szklanego. W zasadzie jedynym problemem, by go odpalić, to dobór zębatki. Mocowanie silnika i serwa będzie jakieś proste, o pakiecie i reszcie elektroniki nie wspominając.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 5:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
model bardzo podobny do modeli E12 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 5:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Droga Hudego od 1972r. do 2001r.
http://tnij.org/hudy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 08, 2008 10:46 am
Posty: 302
Lokalizacja: krakow
kilka zdjęć starych modeli http://rapidshare.com/files/250640197/old_rc.rar.html

_________________
MUGGY (Hybrid monster truggy) EVO IV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:39 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL