Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:42 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:42 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor
 Tytuł: Savoir-vivre
PostNapisane: Śr wrz 24, 2008 6:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Savoir-vivre to chyba całkowicie zapomniane pojęcie. Zwłaszcza odczuwalny jest jego brak w Internecie.

Z reguły chętnie odpowiadam na pytania młodych modelarzy, jeśli widzę, że mam doczynienia z osobą na poziomie. Ale chamstwa i wulgaryzmów pod moim adresem od „dzieci neostrady” tolerował nie będę.

Jak już ktoś chce koniecznie pomocy ode mnie (pewnie i innych „wyjadaczy” też to spotyka) to proszę przynajmniej przedstawić się. Nawet, jeśli kiedyś już z kimś okazyjnie rozmawiałem, zwłaszcza na G-G, to informuje, że nie trzymam wszystkich kontaktów, bo po niedługim czasie musiałbym poświecić z godzinę na przewijanie listy.

Dziś kolejny „śmieszny miś” dostał plonka.

A może za udanym pomysłem na czarną listę nieuczciwych sprzedawców/kupujących powinniśmy założyć spis niekulturalnych modelarzy?

Pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 10:53 pm
Posty: 633
Lokalizacja: Radom
Masz racje, zgadzam sie z Tobą. Kultura to chyba zapomniana wartość, aczkolwiek czego tu wymagać od dzieci neo, one nawet nie wiedza co to jest
.
Do mnie jak ktos pisze: "cześć, rozregulował mi sie silnik, bla bla bla.....", ja mu odpowiadam " a moze byś sie przedstawił chociaż na początku?", to wiecie jakie dostaje odpowiedzi... "przeciez i tak mnie nie znasz". No dla mnie to juz jest niewyobrażalne :roll: , koncze rozmowe..., a jak jest nachalny, to blokuje!

Szkoda gadac.

Aczkolwiek są ludzie, ktorzy co jakis czas do mnie pisza, nie mam wszytskich niestety na liscie, ale za każdym razem sie przedstawiaja...tak trzymac :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2008 10:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2004 3:23 pm
Posty: 1499
Lokalizacja: Kraków
bikeman1 napisał(a):
(...)
.
Do mnie jak ktos pisze: "cześć, rozregulował mi sie silnik, bla bla bla.....", ja mu odpowiadam " a moze byś sie przedstawił chociaż na początku?", to wiecie jakie dostaje odpowiedzi... "przeciez i tak mnie nie znasz". No dla mnie to juz jest niewyobrażalne :roll: , koncze rozmowe..., a jak jest nachalny, to blokuje!

Szkoda gadac.
(...)


To dlaczego masz nr gg w podpisie :?:

Zdaję sobie sprawę, że niektórzy poważni i uważający się za kogoś modelarze mogą się irytować takimi tekstami. Ale jak byś chodził z karteczką z nr. tel po rynku to prędzej czy później ktoś by zadzwonił... Moim zdaniem w takich sytuacjach nie ma się co dziwić.
Bikeman nie czuj do mnie urazy. Po prostu Twój post tak odebrałem..

Co do kultury to wiadomo, że czasem ludziom tego brakuje ale każdy się uczy. Trzymajmy poziom i niech inni się do niego dostosowują.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 9:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Adamie, to, że gdzieś podaje swoje namiary to nie oznacza, że potencjalny interlokutor może odnosić się do mnie w sposób wręcz chamski.

A to bardzo proste. Na początek wystarczy take np.: „Witam, jestem Jaś Kowalski z forum Rcauto” albo „Witam, jestem Jaś Kowalski. Mam kontakt do pana od ….”.

To jak odnosimy się do innych świadczy o nas samych.

To tak niewiele. I niestety dla niektórych osób to Mount Everest nie do zdobycia.

Pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Błażej, pamiętaj że to co dla Ciebie jest podłogą dla innych jest sufitem

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Dobrze. Ale skądś takie zachowania się biorą. I myślę, że przynajmniej w swoim otoczeniu powinno się z tym walczyć. Jeśli kilka osób zwróci takiemu delikwentowi uwagę to albo zrozumie, że coś nie tak albo, ze stratą dla niego, da innym spokój.

Pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 3:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
Ja teraz też jak próbuję nawiązać z kimś rozmowę na GG, to przedstawiam się.


Do mnie czasami też ludzie piszą i cenie to jak ktoś się przedstawi.


To prawda że o tym się zapomina, wolą napisać "elo0o0o" do kogoś 2 razy starszego, z którym ani razu nie rozmawiali. Nie rozumiem takich ludzi jak tam można. 0 kultury. Tak samo błędy ortograficzne, rozumiem każdemu się zdarza, w końcu nie jesteśmy robotami/geniuszami że piszemy bez błędnie. Znaki interpunkcyjne(,;.; itd.) też istnieją. Jestem za tym aby karać "dzieci neo", wg. mnie powinny być ostrzeżenia za ortografię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2008 9:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
znalazłem
to można przesłac takim "kliczaczom"

jakis tekst
uwaga wulgaryzmy, ale uzasadnione

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 7:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 10:53 pm
Posty: 633
Lokalizacja: Radom
Dobre dobre dobre :mrgreen: cała prawda hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 1:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
Najbardziej podoba mi się tekst "wyp......., najlepiej do szkoły". No nie stety to wszystko przez tą Neostradę. Jedenasto/Dwunastolatki dostają pod choinkę, i piszę bezsensowe posty, wiadomości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 27, 2008 2:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 9:23 pm
Posty: 1102
Teraz jak zarejestruje się na forum jakieś 'dziecko neo' to nie złościć się tylko dać mu ten link i napisać z capslockiem PRZECZYTAJ DOKŁADNIE ! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 01, 2008 7:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
mam jeszcze coś dla leniwych pytających
klik klik

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Ostatnio edytowano Cz paź 02, 2008 10:55 pm przez Tomasz Ostrowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 02, 2008 10:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Albo to z odpowiednią poprawką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 2:42 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL