Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:59 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:59 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Śr sie 27, 2008 4:43 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 14, 2007 4:23 pm
Posty: 180
Lokalizacja: Sieradz
Witam

Kupiłem używany, ale wcale nie śmigany samochodzik Ofna Pirate 10. (po 2 zbiorniczkach paliwa)
I teraz mam problem, bo zawsze zdawało mi się, że większa zębatka na sprzęgle jest bliżej kosza sprzęgła, a mniejsza dalej.
A u mnie jest odwrotnie. Większa jest dalej od kosza, a mniejsza bliżej.
Niby wszystko działa ale problem jest z tym ze w tej większej zębatce szybko się wycierają zęby. Mała jest jak nowa. Natomiast zębatki w skrzyni biegów nie maja wcale oznak zużycia.
Wygląda to tak jakby cały czas jeździł na 2 biegu.
Co o tym myślicie? Może się mylę, może tak ma być.
Oto fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/013 ... b196d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e82 ... 0df74.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/def ... 3cdb4.html

_________________
dydur


Ostatnio edytowano Pt sie 29, 2008 6:38 pm przez dydur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 7:25 am 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 1:42 pm
Posty: 388
Sprawdź, czy przypadkiem nie masz krzywo ustawionego silnika względem zębatek. Najlepiej popuść śruby i ustaw na nowo szczelinę między zębatkami, może być 'na papier'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 30, 2008 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
Ułożenie zębatek według mnie jest dobre, że mniejsza "bliżej koszyczka sprzegła".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 3:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 1:42 pm
Posty: 388
piotrokej napisał(a):
Ułożenie zębatek według mnie jest dobre, że mniejsza "bliżej koszyczka sprzegła".


A według mnie na tych zdjęciach to i tak niewiele zobaczysz i może się tak zdarzyć, że Tobie wydaje się być wszystko OK, a tak naprawdę coś jest krzywo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 3:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
duke14 chodziło mi o kolejność ustawienia zębatek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 1:42 pm
Posty: 388
piotrokej napisał(a):
duke14 chodziło mi o kolejność ustawienia zębatek.


No a jak miałyby być ustawione? Na odwrót? :lol: To logiczne, że pierwsza przy koszu jest mniejsza, a druga większa (choć tu jest jakby na odwrót niż "normalnie"), a zębatki odbiorcze ustawione są zgodnie do tego jak są ułożone zębatki atakujące na koszu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
I teraz mam problem, bo zawsze zdawało mi się, że większa zębatka na sprzęgle jest bliżej kosza sprzęgła, a mniejsza dalej.
A u mnie jest odwrotnie. Większa jest dalej od kosza, a mniejsza bliżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 1:42 pm
Posty: 388
piotrokej napisał(a):
Cytuj:
I teraz mam problem, bo zawsze zdawało mi się, że większa zębatka na sprzęgle jest bliżej kosza sprzęgła, a mniejsza dalej.
A u mnie jest odwrotnie. Większa jest dalej od kosza, a mniejsza bliżej.


No właśnie
dydur napisał(a):
I teraz mam problem, bo zawsze zdawało mi się


No właśnie w tym problem, że mu się zdawało, a było inaczej. Niech ustawi normalnie na "papier" zębatki i powie, czy to dało efekt (w postaci mniejszego zużycia większego koła zębatego na koszu). A czy większa zębatka jest bliżej kosza, czy mniejsza, to już nie ma znaczenia, jeśli większe koła zębate (odbierające moc) są ustawione zgodnie do tych mniejszych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
Widocznie jakoś musiałem to inaczej zrozumieć lub przeczytać:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:59 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL