Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 3:29 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 3:29 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 9:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 10:50 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Czy to normalnie ze serwo po kilku ruchach prawo lewo było strasznie ciepłe to po pierwsze, a druga rzecz to jak skręcę serwo w prawo (na reversie) i puszcze koło kierownicze to serwo drży i po chwili wraca do centralnego położenia (czasami nie wraca tylko drży cały czas) na normal jest tak samo tylko ze w drugą stronę jak skręcam.

Czy serwo już umiera czy co serwo to BLUE BIRD BMS-621MG

Hellp :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 10:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 13, 2004 4:02 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Warszawa/Biała Podlaska
Zastanawiałem sie nad kupnem tego serwa, jestes nstepna osoba ktora ma z nimi problemy.
Dobrze ze nie go nie kupilem - parametry ma bardzo zachecajace, niewiadomo jak jaest w rzeczywistosci ale z danych producenta wynika ze jest warte swojej ceny.
Nie wiem jak mozna sprzedawac tak zawodny produkt! I to za spore pieniadze!

Na moje oko to bubel - nie wsadzilbym go do niczego co jedzie szybciej niz 5 km/h - szkoda modelu.

Sprobuj reklamowac towar.

_________________
Pozdrawiam Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 10:50 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Co innego jak bym co dopiero kupił to może bym się zdziwił ale data zakupu to 08.2006 a producent daje tylko 12 miechów gwarancji.
Co prawda dużo nie używałem tego serwa ale było ono w modelu spalinowym jako serwo skrętu a tu raczej serwo jest bardziej narażone na uszkodzenia.
Potem serwo chwile nie używałem tak gdzieś od wakacji leżało w modelu i ostatnio zamontowałem je do TT-01 i od tej pory już tak się działo.

Trudno wymęczę je do końca aż padnie i będę musiał szukać coś nowego ale rzeczywiście cena jest atrakcyjna tym bardziej ze ma takie parametry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 8:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 27, 2006 10:01 am
Posty: 488
Lokalizacja: Boronów (25 km od Częstochowy)
drżenie moze byc spowodowane lakkim wychyleniem drazka lub trymera ;) ale jak mówiecie ze duzo ludzi tak ma to przyczyna moze byc w serwie :(

_________________
GG:5694681


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 9:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 6:45 pm
Posty: 1352
Lokalizacja: Katowice Model: Cyclone S Brushless Drift
To że drży-norma. W xrayu moim jak stoje to cały czas "bzzzzzz" , podniose koła do góry i już nie.

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 9:35 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Powodów może być kilka.
Zabrudzony potencjometr - trzeba wyczyścić. Nie znam konstrukcji serwa, może jest tam nieodpowiednio zabezpieczony potencjometr.
Zbyt duże wychylenia serwa. Aparatura wysyła sygnał o takim wychyleniu, że serwo wychodzi poza normalny zakres swojego działania.
Związane z tym ostatnim może być to iż środkowe położenie serwa nie odpowiada ustawieniu impulsu na 1,5 ms, albo nadajnik przy neutralnym ustawieniu kierownicy wysyła impuls różny od 1,5 ms. Powoduje to, że przy skrajnych wychyleniach emitowany jest impuls przekraczający przyjęte ramy od 1 ms do 2 ms.
Może być też mix wyżej opisanych przypadków.

Trzeba by przy wyłączonym zasilaniu sprawdzić gdzie jest środkowe położenie orczyka w serwie. Po włączeniu aparatury zobaczyć czy położenie orczyka mocno odbiega od "konstrukcyjnego" położenia środkowego.

Może to być również wina silnika serwa. Wątpię aby tam był pozłacany pięciosekcyjny komutator.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 10:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Jaki masz regulator w TT ?
Sprawdż serwo przy zasilaniu 4,8V np z koszyczka od spalinówki.

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 1:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 10:50 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Regulator to standard Tamiya TEU-101BK

http://rapidshare.com/files/85945854/S6000033.AVI.html a tu filmik pokazujący co się dzieje z serwem (zajmuje 16MB jak nie działa to kodeka jakiegoś brakuje)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 1:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Niestety przy tym reglu często wystepuja problemy z serwami z uwagi na wysokie napięcie zasilania elektroniki. Regulator nie ma BEC-a i puszcza na odbiornik i serwa takie napięcie jak jest na pakiecie. Wiele serw tego nie lubi i głupieją. Jeżeli przetestujesz serwo na zasilaniu 4,8-6V i bedzie działało prawidłowo to winny jest regulator.

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 2:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 10:50 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Przemek masz kurde racje. Zrobiłem tak jak mówiłeś podłączyłem koszyczek 4,8V i działa jak powinno bez problemów :roll:
Czyli co czeka mnie wymiana regulatora czy jak? Ze ta Tamiya nie robi nic zgodnie z normą tylko pod siebie ehh...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Masz trzy wyjścia.
Kupić inny regulator.
Dokupić lub dorobić osobny układ zasilania odbiornika i serwa.
Jeździć z dodatkowym pakietem (koszyczkiem )zasilającym .
W ostatnim przypadku musisz z wtyczki idącej z regla do odbiornika wypiąć kabelki zasilające i np. podpiąć do nich dodatkowy pakiecik, lub jeżeli odbiornik ma wolne gniazdo i można wpiąć koszyczek bezpośrednio do niego po prostu zaizolować końcówki wyciągnięte z wtyczki. Jeżeli to mozliwe to najlepiej nic nie obcinać bo potem przy ewentualnej sprzedaży będziesz musiał lutować nową wtyczkę, a tak tylko wepniesz końcówki w oprawkę i po problemie.

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 1:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 10:50 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Rzeszów
Sam sobie zrobiłem układ BEC :]
Na necie wyczytałem ze te układy maja zasilanie 5 V / 1 A z układu BEC więc kupiłem stabilizator napięcia z takimi parametrami a radiator musiał kiedyś odpaść z jakiejś części z kompa :P i śmiga aż miło.
A tak to wygląda w modelu:
http://img136.imageshack.us/my.php?image=s6000072ck8.jpg
http://img143.imageshack.us/my.php?image=s6000073kz4.jpg
http://img120.imageshack.us/my.php?image=s6000074uj8.jpg

W sumie takie coś koleś na allegro sprzedaje:
http://www.allegro.pl/item312401722_uklad_bec_zasilanie_odbiornika_serw_5v_1a_polecam.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest So cze 27, 2026 3:29 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL