Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am

Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 11:11 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Wrocław
Jeśli nie poradziśz sobie z serwem (to raptem przelutowanie 2ch kabelków), może poproś kogoś z forum Alexa - Zbiga albo KITa - oni napewno są w stanie załatwić układ robiący revers na kanale. Jeśli nie, kup najtańszy nadajnik AM i po kołopocie - raptem 20-30zł, a swój sprzedaj- będziesz conajwyżej tylko troszeczkę tratny... Zdaje mi się że to najporstsze wyjście

Ps. Ewentualnie pokaż fotki tego podwozia, może da się tak przerobić mocowanie serwa, aby efekty jego działania były "lustrzane". Ale najbardziej polecam zmainę nadajnika - na forum ktoś lynxa chciał sprzedać za bodajże 50zł, na allegro pełno jest nadajników po parę zł, ew napisz do Andrzeja Siwego z forum - on tam ma zawsze kilka aparatur na stanie, może coś dobierze ;)

_________________
"Pozostawmy piękne kobiety mężczyznom bez wyobraźni."
Marcel Proust


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Wlutuj przełącznik pomiędzy potencjometr skrętu (dwa skrajne styki) a płytkę, taki typowy 6-nóżkowy. I niech raz łączy potencjometr tak jak jest, a w drugiej pozycji zamienia te kable miejscami. To najprostszy rewers jaki możesz wykonać, szybko, tanio i w miarę bezproblemowo.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 3:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Postanowiłem jednak najpierw "przerobic" servo. Na podanym niżej linku do obrazka, są pokazane kable w servie. Napiszcie mi proszę które mam zamienic miejscami.
Link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb28ef095198470a.html
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 3:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
zamieniając dowolne z tych trzech kabli w serwie, które widać na zdjęciu, miejscami spalisz serwo :)

no ale wtedy kupisz inne i może będzie działać w przeciwną stronę :)

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 5:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zaraz zaraz, kolega Łukasz napisał:
Łukasz Spychalski napisał(a):
- przerobić serwo: zamienić miejscami skrajne przewody od potencjometru w serwie i zamienić miejscami przewody silnika.

rozumiem, że to nie "te" przewody miał na myśli Łukasz, ale nie da rady ściągnąc płytki elektr. z serva. Czy może mam je rozbierac od strony zębatek?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 5:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
na mój gust kolega napisał Ci jak zrobić niedziałające serwo :)

EDIT: Łukasz napisał poprawnie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Ostatnio edytowano N gru 16, 2007 10:11 pm przez KiT, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 5:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Czyli w samym serwie nic się nie da zrobic?. A to co KiT pisałeś o przełączniku 6-cio nóżkowym tyczy się nadajnika czy serva?.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Da się ale nie tak. Prościej jest w nadajniku. Tym bardziej, że zrobisz to raz.
Bo przecież jak założysz inne serwo to będziesz jeszcze raz przerabiać?

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 10:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 2:03 am
Posty: 199
Lokalizacja: Warszawa
KiT napisał(a):
na mój gust kolega napisał Ci jak zrobić niedziałające serwo :)


Wczytaj się dobrze w to, co napisałem.

_________________
Łukasz Spychalski
Kyosho Pureten/Focus WRC @ Novak 5800SS @ A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 10:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Łukasz przepraszam, rzeczywiście napisałeś poprawnie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 2:03 am
Posty: 199
Lokalizacja: Warszawa
Nic się nie stało, choć na moment zasiałeś ziarenko niepewności ;).

yonash: w Twoim serwie płytka z elektroniką przylutowana jest bezpośrednio do silnika - musiałbyś odlutować silnik i obrócić go o 180 stopni. Przewody od potencjometru również dostępne są pod płytką.

Jeśli nigdy nie grzebałeś w elektronice te operacje rzeczywiście będą dla Ciebie problemem. Możesz przesłać mi serwo - przelutuję je i odeślę.

_________________
Łukasz Spychalski
Kyosho Pureten/Focus WRC @ Novak 5800SS @ A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 10:48 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Łukasz to dorób koledze rewers w aparaturze, no niech się nie męczy... Strzeli mu te serwo przy drugim krawężniku i zabawa od nowa... .

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 11:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 2:03 am
Posty: 199
Lokalizacja: Warszawa
Tak byłoby zdecydowanie lepiej i bardziej uniwersalnie.

_________________
Łukasz Spychalski
Kyosho Pureten/Focus WRC @ Novak 5800SS @ A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:13 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Witam!
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i za chęć pomocy. Na razie sróbuję zrobić to sam. Jeśli dobrze rozumiem, to teoretycznie wystarczy zamienić kabelek czerwony z czarnym miejscami tak? (patrz zdjęcie poniżej)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be75bf0dc6294f39.html.
Wiem, że należy dać przełącznik, żeby było to już "na lata", ale chodzi mi teraz tylko o teorię :) . Efekt "zamiany" uzyskam zamieniając miejscami przewód czerwony z czarnym?
Pozdrawiam.

_________________
IQ Psycho.......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 11:17 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
tak ale tylko w potencjometrze od skrętu

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL