Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am

Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 8:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 2:53 pm
Posty: 96
Jak w temacie. NIeznam się kompletnie na modelach spalinowych a ostatnio mam zamiar prawdopodobnie nowy zakupić. I tu pytanie, na ile bańka 5l wystarczy? Jak częstotliwego itp. Ile pojerzdże na baku 145ml

NIemogłem znaleść konkretnego tematu więc zakładam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 9:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
nie pojemność baku jest ważna ale pojemność silnika, na silniku 2,11 z bakiem 65 ml pojeździsz pewnie z 15 minut, na silniku 3,3 z bakiem 125 ok 10min.

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 9:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 7:12 pm
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocław
U mnie silnik 2,11 cm3 na baku 65 ml jeździ ok. 6 minut. A twoje pytanie jest zbyt ogólne, bo ta bańka może Ci starczyć na rok, lub moze będziesz musiał taką kupować co miesiąc, zależy jak często chcesz jeździć i na ile to hobby Ciebie wciągnie.

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Abe napisał(a):
Jak w temacie. NIeznam się kompletnie na modelach spalinowych a ostatnio mam zamiar prawdopodobnie nowy zakupić. I tu pytanie, na ile bańka 5l wystarczy? Jak częstotliwego itp. Ile pojerzdże na baku 145ml

NIemogłem znaleść konkretnego tematu więc zakładam.


taka ilośc paliwa starcza na okreś od jednego dnia do trzech miesięcy

1 dzień bo można na upratego w jeden dzien wyjeździć
3 miesiące bo po tym okresie paliwo jest zwietrzałe i ma za małą zawartość alkoholu

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 1:34 pm
Posty: 452
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Mi bańka 2.5 litra starcza na jazde przez miesiac ( tylko weekendy) .... wiec 5L powinna tobie wystarczyc na 2 miesiace spokojnej jazdy... chociaz jak to napisał tomek i jednego dnia przejezdzisz :wink:

Pozdro

_________________
Savage 4.6SS <<<- 40.715 k. 54!
kyosho Inferno MP 7.5 Sport - 500zł
Kontakt:
gg: 799914
PM
Skype: wroner94
http://picasaweb.google.com/Wroner94


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 10:04 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 2:53 pm
Posty: 96
Właśnie i tu zaczyna sie problem... Jeżdżac raz na tydzień prawdopodobnie niebyłoby mnie stać na 2.5 l miech ;/

Chodzi mi o model typu buggy, od 15 do 6 minut na jednaym baku to mało jak dla mnie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Abe napisał(a):
... od 15 do 6 minut na jednaym baku to mało jak dla mnie :wink:

Po to są międzytankowania aby było "weselej" na torze.
Jeździj po wyznaczonym torze a nie tam gdzie akurat ci się chce. Spróbuj półgodzinnej nieprzerwanej ostrej jazdy. Sprawdź czy taki scenariusz zabawy będzie Ci się lepiej podobać.
PS piętnaście minut na jednym zbiorniku to naprawdę dużo.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 10:30 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
na zawodach opowiadaj ze im bak starcza na 6 min ,ale na zawodach to sie katuje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): N mar 13, 2005 5:12 pm
Posty: 2177
Lokalizacja: Piaseczno
piotrokej napisał(a):
na zawodach opowiadaj ze im bak starcza na 6 min ,ale na zawodach to sie katuje :D


5min najczęściej, 6 w buggy, czasem 7 ale są i inne przypadki. 17min na zawodach spotkałem się

_________________
Schumacher Cat K2 || Schumacher Coguar KC || Asso RC12R5.2 || Baja 5BSS || Maveric Atom


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 11:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
piotrokej napisał(a):
na zawodach opowiadaj ze im bak starcza na 6 min ,ale na zawodach to sie katuje :D

nie katuje tylko poprostu jeździ, cały czas i często na wysokich obrotach

na treningach jeden bak starcza w sumie na tyle samo, no chyba, ze częściej zatrzymuje się na pomiary i ustawienia

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 11:53 am 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
Abe napisał(a):
Właśnie i tu zaczyna sie problem... Jeżdżac raz na tydzień prawdopodobnie niebyłoby mnie stać na 2.5 l miech ;/

Chodzi mi o model typu buggy, od 15 do 6 minut na jednaym baku to mało jak dla mnie :wink:

To kup sobie benzyne :lol: będziesz jeźdźił na jednym baku, aż Ci zbrzydnie...

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 11:57 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
5 litrow paliwa wystarczy,zeby sie troche pobawic :D

nasuwa mi sie jedno z moich przyslowi :
Jak pada na sw. Hieronima
to we wrzesniu jest deszcz , albo go ni ma

pierwsza banka 2,5 litra starczyla mi na 3 dobre wypady na tor, czyli jakis miesiac , na drugi miesiac starczylo pol takiej banki , bo nie bylo dobrej pogody i czasu bylo malo - wiec nie mozna tego liczyc w ten sposob

5000 ml paliwa ( banka ) to 40 bakow ( 125 ml w bagusie ) , co daje ok 400 minut dobrej zabawy . Jest to ok 7 h . Jak dobry weekend to spokojnie po 3,5 h jazdy non stop mozna zaliczyc .

Ot moje wyliczenie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 12:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 23, 2007 3:25 pm
Posty: 283
Lokalizacja: HIszpania Murcia Wiek: 17
Jarek Poniatowski napisał(a):
Abe napisał(a):
Właśnie i tu zaczyna sie problem... Jeżdżac raz na tydzień prawdopodobnie niebyłoby mnie stać na 2.5 l miech ;/
Chodzi mi o model typu buggy, od 15 do 6 minut na jednaym baku to mało jak dla mnie :wink:

To kup sobie benzyne :lol: będziesz jeźdźił na jednym baku, aż Ci zbrzydnie...



tu niezabardzo o to chodzi w koncu za ta wspaniala zabawe trzeba jakos placic aa co do paliw sa rozne rodzaje tajnsze i drozsze napewno bys cos wybral

_________________
X-ray M18T :twisted:.
X-ray T2.
X-ray M18 :mrgreen:.
Spektrum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 12:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Abe napisał(a):
Właśnie i tu zaczyna sie problem... Jeżdżac raz na tydzień prawdopodobnie niebyłoby mnie stać na 2.5 l miech ;/

Chodzi mi o model typu buggy, od 15 do 6 minut na jednaym baku to mało jak dla mnie :wink:


jeśli nie jesteś w stanie odłozyć ok 50zł (2.5L BB25%) to zastanów się wogóle nad tym zajęciem, bo kupisz model, a za chwile okaże się, ze trzeba dokupić grzałkę, ogniwo do grzałki, ładowarkę, nowy wahacz, nową zebatkę, nowe koła, nowe ...

i model będzie sobie stał w szafce i drażnił

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 02, 2007 12:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Modelarstwo to studnia bez dna niestety...

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 12:00 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL