Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 2:12 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 2:12 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2007 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 6:20 pm
Posty: 235
Lokalizacja: Poznan``````` Auto: Prawdopodobnie Spaliniak bedzie
Przepraszam ,ze odkopuje temat ale nie chce zakladac nowego , mam problem z wyregulowaniem serwa aby autko jechalo prosto tzn przy wolnej jezdzie jedzie w miare prosto ale gdy dodaje juz wiecej gazu niestety ale sciaga w jedna strone. Probowalem sie bawic trymerem ale to nic nie daje albo sciaga w jedna albo w druga i stad pytanie czy mozliwe jest to ze takie zachowanie spowodowane bedzie tym iz jest to serwo juz troche uzywane i poprzedni wlasciciel mowil, ze niedlugo przydalo by sie wymienic zebatki w srodku. Moze to byc glownym problemem ,ze nie idzie wyregulowac tego serwa ? Jest to serwo HPI SF-2. Acha zauwazylem jeszcze takie cos ze jak skrece kola w prawo i puszcze kolko to kola wracaja do pozycji neutralnej natomiast jesli skrece je w lewo to jedno kolo nie wraca do tej pozycji tylko jest troche skrecone nadal w lewo - wiec prawdopodobnie przez to nie moge wyregulowac. Czym to bedzie spowodowane ?

_________________
Autko:
HPI RS4 Nitro 3 18 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 9:55 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Uszkodzenie kół zębatych ma trochę inne objawy. Albo są luzy w układzie kierowniczym połączone z oporami łożysk, przeniesienia napędu, po stronie w którą model skręca, bądź zakłóceniami, które powstają w czasie zwiększonego poboru prądu przez silnik napędowy. Zakłócenia powodują wychylenie serwomechanizmu.
Pod pojęciem zakłóceń mam również na myśli, spadek napięcia zasilającego.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 06, 2007 11:39 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 6:20 pm
Posty: 235
Lokalizacja: Poznan``````` Auto: Prawdopodobnie Spaliniak bedzie
Hmm w sumie ten spadek napiecia bym musial sprawdzic bo w koszyczku mam zwykle paluszki i byc moze ze sie juz rozladowaly troszeczke i nap spadlo.

_________________
Autko:
HPI RS4 Nitro 3 18 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Dopiero teraz zauważyłem, że to jest napęd spalinowy.
W takim razie odpadają zakłócenia elektryczne (ale koszyczek wyrzuć i na przyszłość stosuj pakiety). Trzeba dokładnie sprawdzić ustawienia zawieszenia i zlikwidować luzy w układzie kierowniczym.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 9:04 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 6:20 pm
Posty: 235
Lokalizacja: Poznan``````` Auto: Prawdopodobnie Spaliniak bedzie
Hmm mysle wlasnie nad pakietem zamiast koszyczka ale nie wiem czy znajde pakiet dajacy 6V i ,ktory by pasowal w miejsce koszyczka tzn tak abym mogl wszystk ozamknac jak teraz. A co do zawieszenia to nic nie zmienialem tzn jedyne co to troche podnioslem model i nic wiecej, ale najlepsze jest ze przy docieraniu model jezdzil prosto przy pelnym gazie. Jak znajde czas bede musial wyjsc z modelem i jeszcze raz sie pobawic trymerem od skretu moze cos jest nie tak wyregulowane.

_________________
Autko:
HPI RS4 Nitro 3 18 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 9:38 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Sam napisałeś: "jak skrece kola w prawo i puszcze kolko to kola wracaja do pozycji neutralnej natomiast jesli skrece je w lewo to jedno kolo nie wraca do tej pozycji tylko jest troche skrecone nadal w lewo".
Tak być nie powinno. Usuń luzy, sprawdź serwo-safer czy nie ma zacięć, wyczyść go. Trzeba sprawdzić zbieżności kół przednich i tylnych.
Na próbę możesz wrócić do poprzednich ustawień zawieszenia i sprawdzić czy model będzie się zachowywał poprawnie. Może trzeba uzupełnić olej lub smar (nie wiem co tam jest lub było) w dyferencjałach (dyferencjał powinien działać z lekkimi oporami), może któreś koło obraca się z większymi oporami, może na któreś koło jest większy nacisk, może któryś z amortyzatorów nie działać prawidłowo?
Ja mogę tylko zgadywać, Ty musisz po prostu bardzo dokładnie przyjrzeć się modelowi.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest So cze 27, 2026 2:12 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL