Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 2:11 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 2:11 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 10:39 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
w takim razie da sie dobrac kwarce normalne do aparatury czy jest to niemozliwe?? chodzi mi konkrtnie o aparature sanwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 10:43 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Da się.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 10:51 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
a jak??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Najlepiej na podstawie napisów wybitych na oryginalnych kwarcach.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 11:17 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
no przeciez ja otym od poczatku pisalem :/ przeciez ja nie pytam o plastikowe obudowy kwarcy tylko o kwarce i oto co wlasnie nanich jest napisane
dzieki za pomoc pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 12:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Wyciągnąłem kwarc z Acoms-a i jest na nim wybite XTL T40,685 FM-CH52.
Wyciągnąłem kwarc z Hitec-a i jest na nim TA 40,885 KDSC 4A.
Pytam więc, gdzie te "prawdziwe" częstotliwości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 1:30 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
Przemek Morawski napisał(a):
Wyciągnąłem kwarc z Acoms-a i jest na nim wybite XTL T40,685 FM-CH52.
Wyciągnąłem kwarc z Hitec-a i jest na nim TA 40,885 KDSC 4A.
Pytam więc, gdzie te "prawdziwe" częstotliwości?


ja bycmoze sie nieznam ale wydaje mi sie ze tam jest 40,685 i 40,885 i to jst miedzy literkami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 1:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Zgadza się ale to są częstotliwości KANAŁÓW a nie kwarców jako takich, dlatego pytam gdzie są prawdziwe wartości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 1:41 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
faktycznie kolega ma racje, zdarłem naklejki ze swojej i jest tam napisana czestotliwosc ta sama co na obudowie 40,815

dokladne roznice to to ze w nadajniku przedznia jest TA a w odbiorniku RA, a na koncu opisu w nadajniku 5E a w odbiorniku 4L


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Aż musiałem sprawdzić swoje.
Dwa kwarce FM nadawcze na pasmo 27 MHZ - nadruk 1/2 częstotliwości kanału, odbiorczy +465 KHz.
Nadawczy AM - wytłoczona częstotliwość kanału, odbiorczy wytłoczone o 455 KHz więcej.
Sprawdziłem też moje najnowsze kwarce z pasma 35 i 40MHz i tu rzeczywiście tylko R/T, numer kanału i dokładnie częstotliwość kanału. A więc zmienił się sposób oznaczania. Pewnie dla wygody producentów aparatur.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 4:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
czyli podsumowujac, da sie to zrobic w moim przypadku?? i dlaczegonie lub jak tak to jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 5:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
W takim przypadku trochę ryzykujesz, ale powinno być tak jak napisałem na początku. Tak mają wszystkie moje nadajniki, a leży ich u mnie 9 sztuk, na 27, 35 i 40 MHz, w AM i w FM - Royal Evo 7 z syntezą nie liczę :).
Czyli jeśli AM to nadawczy na częstotliwość kanału, jeśli FM to na połowę. Odbiorczy dla pojedynczej przemiany o 455 kHz wyżej niż częstotliwość kanału.
Inna sprawa, że kiedyś próbowałem i mnie się nie udało znaleźć w sklepie elektronicznym kwarców na pasmo modelarskie (wtedy szukałem na pasmo 27 MHz - stąd synteza w Signal FM7)

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 5:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 24, 2007 6:24 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wielkopolska
czyli moge kombinowac i nic nie popsuje tak??;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 14, 2007 7:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Nic nie popsujesz. Najwyżej nie zadziała.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 03, 2007 12:32 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 6:20 pm
Posty: 235
Lokalizacja: Poznan``````` Auto: Prawdopodobnie Spaliniak bedzie
Mam pytanko bo posiadam aparaturke Kyosho PERFEX KT-3DX jest to apka 27 MHz AM jakiej firmy beda pasowac do niej kwarce ? Bo chcilame sobie kupic jeszcze jeden zestaw co bym w razie tego jakby ktos posiadal ta sama czest mogl zmienic i smigac autkiem dalej.

_________________
Autko:
HPI RS4 Nitro 3 18 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest So cze 27, 2026 2:11 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL