Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 2:38 am

Teraz jest So cze 27, 2026 2:38 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
 Tytuł: Dziwna bateria.
PostNapisane: So lut 10, 2007 9:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 6:05 pm
Posty: 552
Witam,
Chciałem dołożyć do samochodu 1 cele. Znalazłem w domu akumulatorek firmy Modem o pojemności 2700 mAh. Wcześniej był ładowany w zwykłej ładowarce, ale ponieważ długo był nieużywany postanowiłem go rozładować do 1 V i naładować. Posiadam ładowarkę Pro Peak Prodigi II. Wszystko ustawiałem, prąd rozładowania = 0.35 A i ładowania = 0.3 A i zacząłem proces. Następnego dnia zobaczyłem, że gdy zakończył się proces do baterii "wpakowało" 3750 mAh, ponad 1000 mAh więcej niż jest napisane na etykiecie. I mam pytanie: czy wszystko jest z nią ok?

_________________

Team FortaSport


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 7:43 pm
Posty: 250
Lokalizacja: Toruń
Czasami tak jest... Mi do LRP 3600 wchodzi 4200 mAh często, a koledze w Protifex 3850 weszło 5700 mAh :D I działa... Czytałem, że nie jest to dobre dla akumulatorów, ale niech się ktoś (kto się na tym zna) wypowie

_________________
TT-01, CC-01, TA-04S
Shadow Sqad
Forum TorunRallyTeam
Serwis Modelmania- strona padła- informacje zostają przeniesione na forum TorunRallyTeam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 10:14 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
akumulatorki powinno się ładować maxymalnie do 120% znamionowej pojemności akumulatora

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 4:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Ustawiłeś bardzo mały prąd ładowania, ładowarka po prostu miała duży problem z wychwyceniem delta peak. Ogniwo to spokojnie przeżyje, takim pradem ładuje się zwykle sporo powyżej pojemności nominalnej.
ale na przyszłość ładuj wiekszym prądem, albo z ograniczeniem czasowym.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 6:05 pm
Posty: 552
Większym prądem. hmm... Jaki proponujesz?

_________________

Team FortaSport


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 9:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
0,3...1C czyli coś między 1A a 2,7A

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 14, 2007 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 6:05 pm
Posty: 552
zbig napisał(a):
0,3...1C czyli coś między 1A a 2,7A


A czy tak duży prąd nie wpłynie na żywotność baterii? Na ich okres samorozładowania? Chodzi mi o to, bo mam pakiet baterii, który muszę ładować tuż przed zawodami, bo szybko się rozładowywują.

_________________

Team FortaSport


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 14, 2007 7:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Maciej Mrozek napisał(a):
Witam,
Chciałem dołożyć do samochodu 1 cele. Znalazłem w domu akumulatorek firmy Modem o pojemności 2700 mAh. Wcześniej był ładowany w zwykłej ładowarce, ale ponieważ długo był nieużywany postanowiłem go rozładować do 1 V i naładować. Posiadam ładowarkę Pro Peak Prodigi II. Wszystko ustawiałem, prąd rozładowania = 0.35 A i ładowania = 0.3 A i zacząłem proces. Następnego dnia zobaczyłem, że gdy zakończył się proces do baterii "wpakowało" 3750 mAh, ponad 1000 mAh więcej niż jest napisane na etykiecie. I mam pytanie: czy wszystko jest z nią ok?


Witam,

Jesli chcesz ta cele dolozyc do pakietu ktory juz istnieje upewnij sie ze cele w tym pakiecie sa identyczne z ta ktora dokladasz.
Przeladowanie tej celi pradem 0.3A nie powinno jej zaszkodzic pod warunkiem ze jej rzeczywista pojemnosc jest zblizona do tych 2700mAh na nalepce.
Cele NiMH mozna ladowac nawet przez tydzien pradem nie przekraczajacym 0.1C.

Pozdrawiam,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 7:26 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 9:53 am
Posty: 7
Ekhem....
Ja zawsze myslałem że łączy się w pakiety tylko i wyłącznie identyczne akumulatorki i z TAKĄ SAMĄ przeszłością :] Kazdy aku powiniem mieć takie same parametry, wpływa to na zywotnosc całego pakietu, no tak na chłopski rozum ... po co niby selekcjonuje sie aku ? No moge się mylić , ale chciałem zwrócić uwage na taki szczegół.
Z aku doswiadczenie mam z aparatów cyfrowych i wiem ze jeśli stosujesz sie do zaleceń to aku żyją długo, jak nie to krótko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 5:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 6:05 pm
Posty: 552
Powiem tak: wszystkie baterie są tej samej firmy o tej samej pojemności. Najpierw jeździłem na 4 celach. Tak przejeździłem 5 pakietów. Potem wpadłem na pomysł, że mogę dołożyć jeszcze jedną cele, wtedy silnik będzie miał więcej mocy i skręt będzie szybciej chodził. Znalazłem w domu taką celę, tylko nie wiedziałem, w jakim stopniu jest rozładowana, więc zapuściłem cykl rozładowanie i ładowanie. Do tej jednej wpakowało 3700 mAh. Do pozostałych 4 ładowanych później wpakowało 2300 mAh. Chodziło mi o to czy ta jedna będzie miała jakiś negatywny wpływ na cały pakiet.

Pakiet zrobiłem i jeździłem już kilka razy i wszystko jest ok.

_________________

Team FortaSport


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 7:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Maciej Mrozek napisał(a):
Chodziło mi o to czy ta jedna będzie miała jakiś negatywny wpływ na cały pakiet.

Nie. Reszta pakietu będzie miała negatywny wpływ na tą jedną.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 7:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 6:05 pm
Posty: 552
Dzięki za pomoc.

_________________

Team FortaSport


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest So cze 27, 2026 2:38 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL