Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor
PostNapisane: N sty 21, 2007 9:20 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
Witam. Posiadam model elektryczny off-road firmy Tamiya "Monster Beetle". Chcialbym sie dowiedziec co wybrac do zasilania takiego modelu. Ma on miejsce na 8 baterii AA. Czy jesli kupie 8 akumulatorkow o dosc duzej pojemnosci wystarczy mi to do dobrej zabawy? Jesli tak to jakie akumulatorki wybrac najlepiej? Moze zasilac pojazd czyms innym? Bylbym wdzieczny za wszelkie porady. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 10:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 7:16 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Białystok
coś mi sie zdaje ze mówisz o Tamiya QD Monster Beetle a to nie jest model tylko zabawka
to jest model
http://www.tamiyaclub.com/car.asp?id=60

a to jest zabawka ( niestety bez zdjęcia )

http://www.tamiyaclub.com/car.asp?id=108

ale widac ze qd ma silnik klasy 280 ktory jest każdy QD zasilany jest z pakietow 8xAA

Pozatym aku firmowe czy nie nie przyspieszy ci modelu co najwyzej na firmowym aku o duzej pojemnosci pojezdzisz sobie 2x 3x dłuzej Ja po zrobieniu pakietu z 8 AA o pojemnosci 2200 jezdzilem Fordem Focusem QD grubo ponad godzine

_________________
Asso RC18T FT mamba 8000 -102kmh
Tamiya TA-02 NOVAK ss5800 -52kmh
Toyota Celica Gr.B (1989)
Traxxas E-MAXX- Feigao 10L MM
Losi 8ight T - Rx8 1900kv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 10:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Polecam - Pojemność 2700 mAh - 4 szt w opakowaniu

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 11:23 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
Niestety oba linki nie posiadaja zdjecia wiec nie moge stwierdzic ktory jest moj, ale znalazlem link ze zdjeciem dokladnie takiego jak posiadam http://www.rcuniverse.com/forum/upfiles ... b83731.jpg
U mnie nie ma miejsca na pakiet tylko normalnie otwieram klapke i wkladam 8xAA. Myslalem o zakupie 8xok2500-3000mAh i do tego ladowarke. Jakie korzysci da mi to ze zrobie pakiet? Bede wtedy chyba musial kupic specjalna ladowarke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 11:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Szybka ładowarka
30 min. ładuje 4 paluszki 2500

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Przede wszystkim kup FIRMOWE aku. Inwestycja zwroci Ci sie w formie miodnosci jazdy. Po drugie jesli postanowisz przesiasc sie na modele wiekszej skali celki beda idealne do nadajnika.

Polecam najnowszy wyrob sanyo - celki ENELOOP. Info o nich znajdziesz na forum. Ogniwa kupisz na Allegro.

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 12:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
A moze ktos mi poleci jakis dobry komplet aku+ladowarka na allegro. Tam juz mam konto wiec nie byloby problemu z zakupem. Chyba nie zalezy mi tak bardzo na szybkim ladowaniu aku. Znalazlem takie aku http://www.allegro.pl/item158728758_moc ... _etui.html maja duza pojemnosc, do tego dokupilbym jakas ladowarke w komplecie z 4 aku o pojemnosci ok 2700mAh i chyba bedzie dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 11:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 7:16 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Białystok
po pierwsze pierwszy link ma zdjecie

po drugie skoro mowisz ze nie ma miejsca na pakiet tylko oddzielne luki na 8 xAA to zdecydowanie jest QD

po trzecie zacytuje Maciolus`a "Przede wszystkim kup FIRMOWE aku" firmowe znaczy sanyo gp energizer sony panasonic itp a nie jakis no name o psełdo pojemności 3500 ktore faktycznie nie maja nawet 1000. sprawdzałem te i te
http://www.allegro.pl/item142397825__ak ... _hit_.html
http://www.allegro.pl/item152804229_152804229.html
na swojej ladowarce komputerowej i weszlo w nie 850 a wyszło tylko 600 wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze to badziew jakich mało tak samo jak maxxcele eye powery itp itd

po czwarte nigdy nie mieszaj aku innych firm i innych pojemnosci tylko je zniszczysz

_________________
Asso RC18T FT mamba 8000 -102kmh
Tamiya TA-02 NOVAK ss5800 -52kmh
Toyota Celica Gr.B (1989)
Traxxas E-MAXX- Feigao 10L MM
Losi 8ight T - Rx8 1900kv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 7:44 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
1. Co to jest QD?
2. OK zrozumialem z akumulatorkami. Kupie 8 sztuk firmowych z jakas wieksza pojemnoscia.
3. Jaka kupic ladowarke do tego. Nie stac mnie na jakies rozbudowane urzadzenia z wyswietlaczami i innymi bajerami. Czy jest cos z nizszej polki godnego poecenia?
4. Dzis ten pierwszy link wyswietla sie ze zdjeciem, wczoraj zdjecie sie nie wyswietlalo. Ten model na zdjeciu jest bardziej rozbudowany niz moj wiec chyba mam zabawke:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 3:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 7:16 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Białystok
QD to skrót od quick drive Takie oznaczeni firmy tamiya po prostu zabawka z calym osprzetem aparatura ladowarka zasilaniem

co do ładowarki to musi byc procesorowa po prostu szkoda marnowac dobre aku zwykłym transformatorem

nic tanszego od tej nie polecam
http://www.allegro.pl/item158322903_lad ... 68_gs.html

a ta jest bardzo fajna bo ma nawet funkcje rozładowywania aku

_________________
Asso RC18T FT mamba 8000 -102kmh
Tamiya TA-02 NOVAK ss5800 -52kmh
Toyota Celica Gr.B (1989)
Traxxas E-MAXX- Feigao 10L MM
Losi 8ight T - Rx8 1900kv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 5:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
W opisie tej ladowarki jest napisane ze laduje AA max 500mA. Widzialem ladowarki z wiekszym pradem ladowania. Czy to jest tak ze im wiekszy prad ladowania tym lepiej? Czy opcja rozladowywania jest potrzebna? Napisali ze ogranicza efekt pamieci. Slyszalem ze akumulatorki NiMH nie maja takiego efektu. Zauwazylem ze ta ladowarka pojawia sie najczesciej w pulapie ok 50 zl w komplecie z 4 akumulatorkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 7:16 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Białystok
czym wiekszy prąd ładowania tym szybciej naładuja sie akumulatorki ale jest jeszcze jedna strona medalu czym wiekszy prąd tym krotsza zywotnosc aku Dla firmowych paluszkow AA o pojemnosciach powyzej 2000 ładowanie nawet jednym amperem nie szkodzi tak bardzo ale jednak 0.5 - 0.8 jest takim chyba optymalnym wyborem

Rozładowywanie nie jest obowiazkowe :) ale jest przydatne a to dlatego ze pomimo ze mowi sie ze nimh nie ma efektu pamieciowego to tylko czesc prawdy poniewaz posiada taki efekt tyle ze w znacznie mniejszym stopniu niz nicd a doladowywanie nierozladowanych akumulatorkow raz w tygodniu przez pol roku potrafi kompletnie zbic pojemnosc z akumulatorka

_________________
Asso RC18T FT mamba 8000 -102kmh
Tamiya TA-02 NOVAK ss5800 -52kmh
Toyota Celica Gr.B (1989)
Traxxas E-MAXX- Feigao 10L MM
Losi 8ight T - Rx8 1900kv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 12:20 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 4:23 pm
Posty: 6
Znalazlem pare dobrych opinii o tej ladowarce:
http://www.allegro.pl/item159720187_lad ... 68_gs.html
Ktoś moze mi cos blizej o niej powiedziec?
Mam tez mozaliwosc zakupu tych dwoch ladoawrek:
http://www.konnoc.com/charger/ok%20imag ... /A099=.jpg (po prawej stronie)
oraz:
http://www.konnoc.com/charger/ok%20imag ... /A088=.jpg (po prawej)
Chcetnie dowiedzialbym sie czegos tez o tych ladowarkach.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL