Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn maja 25, 2026 4:04 am

Teraz jest Pn maja 25, 2026 4:04 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 12, 2006 11:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:13 am
Posty: 144
Lokalizacja: Katowice
Maćku, właśnie dałeś dozę krytyki na wprost :-) krytykując formę postu a nawet krytyka formy postu może być drażliwa, wolałem zamilknąć... i zostawiłem sobie tylko merytoryczną, zgodną z tematem ripostę, choć kusi... by sobie porzartować.

Maćku dzięki za wniesienie na to forum trzeźwego spojrzenia i stoickiego zachowania.

Głupio krytykować organizatorów, ale w tej zabawie głównymi aktorami są zawodnicy, organizator pełni tu służebną rolę oraz LOK i sędziowie.

Mogę zapłacić realne koszty organizacji, mogę złożyć się na nagrody, mogę zapłacić wysoką składkę zawodniczą LOK by nikt nie robił mi łaski i bym mógł sobie krytykować do woli, bo tak jest za drugą miedzą i w normalnym profesjonalnym świecie.

W tym sezonie jest aż 9ć eliminacji, okazuje się, że chętnych do organizacji jest sporo a i zawodnicy będą strasznie zmęczeni tym maratonem i dlatego jest ważne by Finał MP był jak na najwyżsyzm poziomie i by o MP nie decydowała odklejona wykładzina.

Doceniam, że Paweł Żelazo chce podnieść rangę naszego sportu i prawie mu się udało, pochwlam za powrót do standardów: kontrola techniczna - włącznie z karami!!!, sprawdzanie serwisu i karanie za nieobecność!!!! (ale cóż z tego jak tego serwisu nie było), pojawiło się stop and go ale słabo wykorzystane nieskutecznie. Należy przynać że powyższe apsekty były na najwyższym poziomie jaki widziałem na hali, no może Borzęcin (chyba się to tak pisało) był porównywalny (kamizelki, kontrola techniczna ale brak kar) choć w Kłodzku raz ukarano.

Nie wiem co kierowało Pawłem Żelazo by nie rozciągnąć stawki jak to robią w Nowym Sączu (na asfalcie), Blue City i w paru innych miejscach?
Sam osobiście zwracałem na to uwagę Panu Żelazo, nawet sędzia się przychylał do mojej proppzycji ale.... argumetnacja Pana Żelazo "zgadza się z EFRĄ to o co ci chodzi?" :-) :-).

Uznano że 1szy zakręt kończy się na śmiesznej szykance dalej niech się dzieje.... a wystraczyło uznać że zakręt nr1 kończy się na drugim zakręcie, no ale my trzymamy sie EFRY...

I na tym skończyły się moje dyskusje bo EFRA nie przewiduje dyskusji? Jest mowa o oficjalnym proteście za 50zł raz skorzystałem by sprawdzić standardy.... dziękuję już więcej nieskorzystam.

Numerki zafundowano małe i kazano przykleić zgodnie z EFRĄ a na drugi dzień kazali doklejać z boku co chyba nie jest zgodne z EFRĄ, a i dystrybucja tej informacji była skromna, może mnie ominęło.


Jako zawodnik bywam na wszystkich zawodach bo taką mam strategię, by na przeszkadzać innym oraz krytykować i zebrać niebotyczne nagrody :-) tylko czasami paru zawodników zabiera się do mojego auta, by dotrzeć czy wrócić do/z Lubawy czy Lublina, czasami mają obiad za free, mnóstwo ludzi ratuje się u mnie gdy potrzebują jakiejś części czy śrubki czy narzędzia czy silnika,i tak tworzymy jako zawodnicy koło wzajemnej adoracji i krytykantów :-).

Wszystkich tatusiów kolejny raz zapraszam na wyścig o puchar tatusia niech wejdą na górę i poczują się w roli zawodnika, sędziów też zapraszam. Optyka zależy od miejsca siedzenia.

_________________
----------------------------------------
http://www.teamrudaslaska.fora.pl
----------------------------------------


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 11:53 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 18, 2003 8:56 am
Posty: 1529
Lokalizacja: Lublin________ Auta: dtm + micro
Informacja dla p.Barakońskiego.
Ten stary i łysy to Tadeusz. Ten co jeździ to Paweł.
Jak sie zabiera głos warto znać fakty.
A jeżeli chodzi o przepisy. To chodziło o przepisy sportowe LOK a nie o przepisy EFRA. Mam nadzieje że Pana pomyłka wynika z hałasu panującego na hali a nie ze złe woli.
Tadeusz Żelazo ( ten stary i łysy )

_________________
Too Fast Team
X-ray Team PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 2:43 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Tadeusz,


Gratuluje całej imprezy. Ni bede ohał i ahał oraz mówił "... co to był za bal...".
Poprostu gratulacje.

Teraz dwie rzeczy które zauważyłem a które można próbowac zmienić (rzeczy niezależne od Ciebie jako od Organizatora):

1. Zakaz odpalania silników spalinowych w samochodach na wystawie motoryzacyjnej.
2. Całkowity ZAKAZ informowania a w zasadie dezinformowania serwisantów i zawodników przez sędziego technicznego uwagami w stylu: Prosze ściagnąc ten model ma urwane koło. A tak naprawdę w modelu jest np. podwinieta buda i modelem rzuca na wszystkie strony. Sędzia NIE MA PRAWA decydować o tym czy model ma usterkę tak samo jka nie ma PRAWA nakazać ściagnięcia modelu z toru z powodu rozładowanych baterii jeżeli model znajduje się w ruchu tz. jest w stanie jechać (wolno ale jednak).

I do serwisantów oraz osób zastepujących tychże: LUDZIE WIĘCEJ RUCHU oraz IKRY w stawianiu modeli na tor po kraksie. I jeszcze jedno: model należy postawić a nie dawać mu kopa popychając go do przodu.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 5:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
...Całkowity ZAKAZ...

Ciekawe - model z podwiniętą budą albo z urwanym kołem jedzie nadal, "myszkuje", zajeżdża Twojemu modelowi drogę i np. przeszkodził Tobie w wygraniu wyścigu (lub każdemu innemu zawodnikowi)
- a sędzia NIE MA PRAWA zareagować.
W sumie ciekawa propozycja.
Skoro napisałeś:
Cytuj:
...Sędzia NIE MA PRAWA decydować o tym czy model ma usterkę..

to należy to rozumieć, że jest to ZAKAZ,
a jeśli jest to zakaz, to musi być sankcja,
zatem
jeśli podajesz propozycję zakazu to podaj sankcję, czyli kto i jak ma ukarać sędziego na zawodach.
Zakaz bez sankcji nie jest zakazem .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 6:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Sędzia jest od siedzenia przed monitorem i sledzenia wyscigu. Nigdzie na świecie nie ma czegoś w stylu nakazów od sędziego co zawodnik ma zrobić. Sedzia techniczny moze ukarać zawodnika za pomocą stop & go lub dyskwalifikacją i nic więcej. Jeżeli tego nie zmienimy to nawet najlepsze tory nie pomogą w pogoni za resztą Europy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 6:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Dobrze - jak unormować sytuację, kiedy model z w/w sytuacji nadal jedzie, nie słucha komendy "stop&go", przeszkadza dalej innym zawodnikom i pomimo ukarania go dyskwalifikacją, poszkodowanym jest nadal zawodnik, który utracił w wyniku kolizji dobrą lokatę?.
Proszę o konkretną propozycję stosownego zapisu w przepisach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 6:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Skoro zawodnik nie słucha komendy "stop & go" to poslucha:"zjedź bo przeszkadzasz"? Wolne żarty. To, czy model nadal jedzie czy nie należy pozostawic zawodnikowi a raczej jego poziomowi jazdy - dobry driver w momencie usterki (urwanego koła) nie kontynuje wyscigu, bo nie ma w nim szans.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 6:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 08, 2005 4:51 pm
Posty: 1366
Lokalizacja: Dzięgielów
Moze wiecej stop&go i wiecej dyskwalifikacji z danego biegu ?

_________________
Too Fast Team - Bo pierwsze miejsce to za mało.

Smak zwyciestwa smakuje lepiej po walce FAIR-PLAY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 7:05 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Janek,

Może inaczej napisze to co chcialem powiedzieć. Sytuacja z Lublina: modelem zaczyna rzucać po stłuczce (podwija sie buda) sedzia KRZYCZY do serwisanta żeby zdjąc model bo ten ma "urwane koło". Serwisant - młody serwisant - wykonuje polecenie i model zdejmuje (notabene model był 2 w tym biegu). Po biegu okazuje sie że model jest sprawny. Pytanie: na jakiej podstawie sędzia nakazał zdjąć model z toru? Domysłu?

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 7:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Paweł Żelazo napisał(a):
Niestabilny podest. Przepraszam. Na pewno trzeba poprawić jego konstrukcję. Ale jest to zawsze konstrukcja czasowa, dlatego nigdy nie uzyska się sztywności konstrukcji spawanej.
Natomiast czytając
Cytuj:
zamiast sukcesu będzie klapa

chyba zrezygnuję z pracy przy MP.
Zachęcam innych do wyrażania swojej opinii. Może pomoże to też innym organizatorom.
Pozdrawiam.
Tadeusz Żelazo

Zgodnie z tym zaleceniem i dla równowagi między Tymi co byli na zawodach i Tymi co tego nie widzieli postanowiłem zabrać głos...
Okazuje się,że nie tylko podest był chwiejny ale i Organizator...
Organizacyjnie przecież było perfekcyjnie,pewne zastrzeżenia,o których mówią przedmówcy dają szansę,że Organizator nie usiądzie na laurach,a tylko zmobilizuje się.I wtedy na Finale MP będzie się działo. :) Dużo jazdy przed,na i po zawodach...Świetne możliwości aprowizacyjne.Aktywny sędzia na torze.Na brak Pana Janka M. Na pewno narzekać mogą miłośnicy licznych odwiedzin w boksach i konsultacji dotyczących przepisów...
Sprawa przeniesienia MP do Lublina jak najbardziej OK.Warszawa ma dwóch Kaczyńskich,swoją H.G.-Walz,swoje afery oraz LOK i ATĘ,a Lublin tylko PKWN i Budkę Suflera .Do tego dołączą MP.Będzie sprawiedliwie i uczciwie...
Dodatkowym super atutem tych zawodów był fakt,że Mac Frajery nie wydostały się z walizki,chociaż jeden próbował...http://www.rcauto.pl/zabawki.jpg

PS.Tadeusz naprawdę debiut godny pozazdroszczenia i pochwał...Tak trzymaj.Zawody jak panna, po pierwszym razie będzie naprawdę atrakcyjną kobietą... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 7:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Normalnie tak napisane ze 3 razy przeczytalem :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Trochę się zająkałem,ale byłem już u logopedy.... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 16, 2005 10:43 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Traiskirchen
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Janek,

Może inaczej napisze to co chcialem powiedzieć. Sytuacja z Lublina: modelem zaczyna rzucać po stłuczce (podwija sie buda) sedzia KRZYCZY do serwisanta żeby zdjąc model bo ten ma "urwane koło". Serwisant - młody serwisant - wykonuje polecenie i model zdejmuje (notabene model był 2 w tym biegu). Po biegu okazuje sie że model jest sprawny. Pytanie: na jakiej podstawie sędzia nakazał zdjąć model z toru? Domysłu?


Witam Marku

Krotko z doswiadczen na torach austriackich.

Jezeli model jadac po torze zaczyna myszkowac z jakiegos tam powodu, czy to usterki czy tez nieumiejetnosci jazdy przez zawodnika, zawodnik dostaje polecenie zjechania do boksu i "usuniecia usterki". Jezeli po ponownym wjezdzie na tor sytuacja myszkowania powtarza sie zawodnik zostaje usuniety z toru/biegu. Sam to na poczatku doswiadczylem.
Po prostu jadac nie wolno przeszkadzac innym w jezdzie.

Pozdrawiam i zycze sukcesow

_________________
---mag---
możesz robić co chcesz,
ale jeżeli coś robisz to zrób to dobrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 8:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Ty chodzi o sytuację w której sędzia kazał wyłączyć prąd w modelu w,którym podwinęła się buda.Serwisant był bardzo zdyscyplinowany i to wykonał... :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 13, 2006 8:45 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 18, 2003 8:56 am
Posty: 1529
Lokalizacja: Lublin________ Auta: dtm + micro
Panowie.
Sa różne sytuacje na torze. Ale sytuacje te próbują unormować przepisy. Pewnie nie normują wszystkich ale zawsze pozostaje ich interpretacja. I tu może dochodzić do pomyłek sędziego. Tyle tylko że decyzje musi on podejmować błyskawicznie. czasami może błędną. Ale jeżeli będzie się bał i będzie mało stanowczy - zostanie skrzywdzonych więcej osób.
Marek.
Sytuacja którą opisujesz jest unormowana w przepisach sportowych. Serwisantowi nie wolno dokonywać żadnych napraw modelu. Ma albo postawić go ponownie na torze ( zwracając bacznie uwagę aby powracający model nie przeszkadzał jeżdżącym ) albo usuwa model z toru. Napraw modelu może tylko i wyłącznie dokonywać osoba nie będąca na serwisie i to po za torem.
Jako pierwsi zwrócili mi na to uwagę Czesi. I tak jest na wszystkich zawodach zagranicznych na których byłem. Serwisant zdejmuje model z toru i dalej obserwuje tor,aby pomagać innym.
Usuwanie usterki należy tylko i wyłącznie do obowiązku ekipy zawodnika, którego model uległ uszkodzeniu.
Powtarzam kolejny raz - Sprawa ta jest unormowana w Przepisach sportowych. A decyzje sędziego podejmowane w sytuacjach dynamicznych muszą być ostateczne. Nawet jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony.
Tadeusz Żelazo

_________________
Too Fast Team
X-ray Team PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pn maja 25, 2026 4:04 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL