Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 10:27 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 10:27 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Cieply gasnie
PostNapisane: N gru 03, 2006 11:42 am 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Czesc,

Mam problem z moim MT2 - po paru minutach jazdy, po nagrzaniu sie silnik samochod mi gasnie - zazwyczaj po chwilowym "odpuszczeniu" gazu lub wchodzeniu w zakret.

Mozecie mi poradzic jak rozwiazac ten problem ?

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 12:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 27, 2005 5:10 pm
Posty: 341
Lokalizacja: Kutno
a jaki silnik??

Jak t-15 yo ja w moim rs4 evo mam to samo

Słyszałem że t-15 jak się przegrzewa gaśnie.

_________________
HPI RS4 3 Evo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 12:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Silnik to standardowy T-15

Mam dzisiaj troche wolnego czasu i chcialem sie pobawic w jego regulacje. Jestem dosc nowy w tym temacie i obawiam sie, ze moge miec pewne problemy :)

Moze jest gdzies w sieci tutorial jak ustawic fabryczne ustawienia + jak pozniej go regulowac. Kiedys cos takiego bylo na stronach p. Rojny

zaczne od wymiany swiecy, pozniej zobacze cos sie bedzie dzialo.

Jeszcze jedno pytanie - czy model trzymany w powietrzu powinen krecic kolami - postawiony na ziemi stoi w miejscu.

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 1:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 27, 2005 5:10 pm
Posty: 341
Lokalizacja: Kutno
Piotrek-krk napisał(a):
Witam.
1. Srubka od wysokich obrotow:
Wkrec do konca, a nastepnie odkrec 3 razy pelne obroty.
2. Srubka od niskich obrotow:
Ma sie rownac ( w pozycji poziomej, jesli dobrze pamietam ) z obudowa gaznika.
3. Obroty jalowe:
W trakcie kiedy servo jest na zero, to przepustnica ma byc otwarta na ok 1mm. - pamietaj aby przy hamowaniu nie przymykala sie przepustnica.
Pozdrawiam

_________________
HPI RS4 3 Evo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki za info.

Udalo mi sie go juz chyba dobrze wyregulowac. - jedynie troche kopci :)


Jutro oddam go do sklepu na bitwy warszawskiej by ladnie wszystko przeczyscili i wyregulowali - jakos nie mam do tego ani sily ani czasu, a mam juz dosc wychodzenia z autem na dwor i spedzania czasu grzebiac przy nim :)

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 4:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
tobex napisał(a):

Jutro oddam go do sklepu na bitwy warszawskiej by ladnie wszystko przeczyscili i wyregulowali - jakos nie mam do tego ani sily ani czasu, a mam juz dosc wychodzenia z autem na dwor i spedzania czasu grzebiac przy nim :)


I to będzie twój największy błąd.. poczytaj o silniku T15.. podobno lubi się sam rozregulowywać itp. :)

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 4:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
To co w takim razie proponujesz - zostawic tak jak jest i jezdzic ?
Ostatnio mam malo czasu na zabawe modelami i jak wychodze juz na dwor to chce pojezdzic a nie dlubac :)

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 4:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 27, 2005 5:10 pm
Posty: 341
Lokalizacja: Kutno
Jak silnik może się sam rozregulować???

Przecież śrubki się same nie odkręcą :D

Też o tym słyszałem ale nie rozumiem o co chodzi!

_________________
HPI RS4 3 Evo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 4:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
tobex napisał(a):
To co w takim razie proponujesz - zostawic tak jak jest i jezdzic ?
Ostatnio mam malo czasu na zabawe modelami i jak wychodze juz na dwor to chce pojezdzic a nie dlubac :)


Jeśli mówisz, że jest ok, temperatura jest ok i się dobrze zachowuje to po co dawać go żeby ci z nim nie bóg wie co zrobili :P

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 4:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
Śruby mogą sie same odkrecac kiedy np o-ring jest juz zjechany. Z reszta to wszystko tez zalezy od paliwa, jak smigasz na jakis sikach to tak jest.. sam sie o tym przekonałem.

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 7:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
tobex napisał(a):
Dzieki za info.
Jutro oddam go do sklepu na bitwy warszawskiej by ladnie wszystko przeczyscili i wyregulowali - jakos nie mam do tego ani sily ani czasu, a mam juz dosc wychodzenia z autem na dwor i spedzania czasu grzebiac przy nim :)


ile im za to zapłacisz?
zrobię to samo za 80% ceny :D

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 03, 2006 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
też kiedys zrobiłem ten błąd, oddając im model do przegladu. Po jakimś czasie miałem też problemy z regulacją rozkreciłem gaźnik a w środku był jakiś totalny syf , ktory blokował dopływ paliwa, zreszta teraz ta T-15 przez to nadaje sie do smieci i tak... Polecam zainwestowac w jakiś sensowniejszy silnik. Ja zakupiłem LRP .18 Pro.

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 04, 2006 12:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Moze macie racje :) dotychczas bawilem sie elektrykami i nie mialem problemu z ich serwisowaniem :)

Poobserwuje go jeszcze i zobacze co sie bedzie dzialo - niestety model kupilem zlozony i nie znam go od "podszewki" - dlatego troche sie boje w nim grzebac :)

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Termometr
PostNapisane: Pn gru 04, 2006 1:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2004 9:54 am
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Czy taki termometr wystarczy do pomiarow temperatury silnika ?

Ile powinien miec T15 po np. 5min na wolnych obrotach i 5 min na wysokich ?

http://www.allegro.pl/item146601225_ter ... _200c.html

Tobex

_________________
Tamiya TT01 - Focus WRC '03
HPI MT2 - w trakcie dużej naprawy
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 04, 2006 4:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 27, 2005 5:10 pm
Posty: 341
Lokalizacja: Kutno
jak masz już wydawać kase na termometr to dołóż to 30zł i kup termometr duratraxx(czy jakoś tak) sprzedają je na allegro po 99zł i są bezdotykowe !

http://www.allegro.pl/item147092566_ter ... atrax.html

_________________
HPI RS4 3 Evo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Cz cze 25, 2026 10:27 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL