Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N maja 05, 2024 8:22 pm

Teraz jest N maja 05, 2024 8:22 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Czy uważasz to za dobry pomysł?
Tak 70%  70%  [ 50 ]
Nie 30%  30%  [ 21 ]
Liczba głosów : 71
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 7:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 7:35 pm
Posty: 322
Lokalizacja: Warszawa
O tym samym pomyślałem ;)

Jeśli ktoś chce podać swój wiek to niech poda go w podpisie, a jesli ktoś neie chce to uszanujmy jego wolę ;)

_________________
RCSQUAD!
...nie sushimy kieszeni!
GG: 3685889

Domeny modelarskie na sprzedaż:
gsracing.pl robitronic.pl etamiya.pl corally.pl castlecreations.pl duratrax.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 10:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 10:57 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków
Chyba znowu się wtrącę ;-).
Nadal jestem ZA, bo:

Po pierwsze - nie widzę związku między wiekiem, a dyskryminacją. Jeśli (tak jak pisze większość) stanowimy wielką modelarską rodzinę, w której staramy się sobie nawzajem pomagać, to skąd obawa, że ktoś komuś będzie chciał przywalić z powodu wieku?

Po drugie - sam mam ponad 40 wiosen i do głowy by mi nie przyszło, żeby po przeczytaniu jakiegoś posta zastanawiać się nad wiekiem piszącego i tylko z tego powodu uznawać go za godny uwagi bądź nie. Ważna jest treść, a nie podpis :-).

Po trzecie - jeśli ktoś komuś będzie chciał dokopać, to zawsze znajdzie pretekst i ukrywanie, bądź podawanie wieku w takich przypadkach nieczego nie załatwi. Należy tylko wyłapywać takie przypadki "bezinteresownej agresji" i eliminować jej autorów ;-).

Po czwarte - faktem jest, że (jak pisał Bonawentura), występuje problem prawny z niepełnoletnimi oferentami, jednak myślę, że jeśli traktuje się dział SPRZEDAM wyłącznie jako "tablicę głoszeń", to nikt nie "podpada pod paragraf" ;-). A wątpliwości, że ktoś niepełnoletni może być niesolidny są tak samo słuszne jak to że pełnoletni zawsze jest kryształowo czysty ;-). I tak wszystko wychodzi "w praniu".

Podsumowując - uważam pomysł z podawaniem wieku za jak najbardziej potrzebny.

Pozdrawiam

Jacek

_________________
Pozdrawiam

Jacek

RC SMOKI KRAKÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2006 7:12 pm
Posty: 1795
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Co do czwartego pkt. Jacka i wypowiedzi Bonawentury to ja sprzedałem już cztery modele i masę częsci właśnie przez forum i jakoś wszyscy byli zadowoleni z zakupu. Jeden z nich napisał mi nawet niedawno, że model sprawuje się super :wink: Sam nie jestem pełnoletni i wszyscy ode mnie kupujący o tym wiedzieli - a to przez gg, a to się spytają... Poza tym wydaje mi się, że większość osób na forum, to osoby niepełnoletnie.
Dodam, że zaczynając ten temat nie chodziło mi o żadną dyskryminację albo coś w tym stylu.
Popieram całkowicie wypowiedź Jacka. To chyba jedyny forumowicz, który tak się ze mną trzyma :)

Wciąż nie wypowiadają się ci, którzy udzielili głosu na "tak", a jest ich więcej od tych, którzy są przeciwko.

_________________
gg: 1337750


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 10:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 26, 2004 2:27 pm
Posty: 853
Lokalizacja: RC Smoki Kraków; hobao hyper 8 pro
Kacper , mysle ze nie chodzi tu o to czy ktos jest za kims czy nie, popieramy wspolnie pewien pomysl ktory poddales, zyjemy poki co w kraju demokratycznym od roku 89 wiec podejmijmy decyzje demokratycznie a wynik niech bedzie wiazacy.

_________________
Pozdrawiam,
Maciej Pożycki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 1:41 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Tarnów
Wydaje się, że kwestia wieku nie ma znaczenia. Komunikacja między pasjonatami prowadzona w sposób kulturalny nie wymaga znajomości wieku. Forma pisemna poprzez forum również jakby sprzyja zwracaniu się w sposób bezpośredni. Inna sprawa to przedstawienie się. Jeżdżąc na zawody i zwracając się później do Jacka, Lecha, Andrzeja ... na forum, wiem z kim rozmawiam. Chodźbyśmy przeżyli jakąś wspólną przygodę nie mam pojęcia, kim jest za przeproszeniem np. wrzech, bonawentura itp.

_________________
Janusz Potępa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 10:57 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków
Pisząc, że jestem ZA, tak naprawdę miałem na myśli "NIE JESTEM PRZECIW" :-). Myślę, że wpłynęłoby to na wzajemne, lepsze poznanie się. Bo przecież, tak jak napisał Janusz, jeżdżąc na zawody zna się "kilka" osób i później widząc je na forum, wie się z kim się gada. Gorzej jest ze wszystkimi, używającymi nicków. Wiem, że to zupełnie normalne (a właściwie nienormalne jest podpisywanie się imieniem i nazwiskiem ;-) ), ale gdyby przy takim nicku pojawił się wiek "anonimowego" rozmówcy, byłoby (przynajmniej mnie) łatwiej "nawiązać kontakt". Niemniej jednak, jeśli większość dojdzie do wniosku, że przez podanie wieku mogą mieć jakieś kłopoty, bądź nieprzyjemności ze strony innych użytkowników forum, to nie zostanie mi nic innego jak się z tym zgodzić :-).
Pozdrawiam
Jacek

_________________
Pozdrawiam

Jacek

RC SMOKI KRAKÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 10:35 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Janusz Potepa napisał(a):
Chodźbyśmy przeżyli jakąś wspólną przygodę nie mam pojęcia, kim jest za przeproszeniem np. wrzech, bonawentura itp.

Nie wiem, co miałeś na myśli, może byś sprecyzował.
Podpisuje się imieniem. Co by zmieniło się gdybym podpisał się nazwiskiem?
Gdyby moje nazwisko i adres byłyby Ci naprawdę potrzebne to znalazłbyś sposób, aby się tego dowiedzieć, prawda? Jeżeli ich nie znasz, widać, że Ci nie są potrzebne, w takim razie, po co miałbyś je znać? Imię wystarczy!
Idąc dalej tym torem to wypadałoby bym w miejsce avatara wkleił ksero dowodu. Co by to zmieniło? I tak nie byłbyś pewien czy to nie jest podrobione.
Wcale nie jest wykluczone, że spotkaliśmy się na zawodach. Czy to coś zmienia?

PS "Bonawentura" jest jednak imieniem i właśnie taka pisownia była by bardziej stosowna.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 10:44 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Sprawa jest prosta.Jeśli chcesz na zawodach dalej kontynuować dyskusję lub wymienić doświadczenia,łatwiej jest znależć Jana Kowalskiego(choćby było ich 10 niż Bonawenturę).
Ale ta kwestia identyfikacji z imienia i nazwiska powinna obowiązywać przynajmniej w dziale dla zawodników(tu niestety z przykrością muszę stwierdzić,że na "słusznym forum"jest to dużym plusem).Wszyscy,którzy bywają na zawodach znają się jak "rodzina" i ukrywanie nazwiska nic nie daje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 10:54 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Zaręczam Cię Leszku, że moja "facjata" nie jest Ci obca. Wielokrotnie się spotykaliśmy. Chciałem przejść do grupy zawodników, napisałem maila, byłem w rankingu, i nic. Drugi raz się nie przypominałem.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 11:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 10:57 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków
Zaremba Lesław napisał(a):
... kwestia identyfikacji z imienia i nazwiska powinna obowiązywać przynajmniej w dziale dla zawodników...


Lesław, ta zasada obowiązuje (chyba wszyscy zawodnicy podpisują się imieniem i nazwiskiem) :-).
Co zaś do oporów w podawaniu wieku, to czasami wydaje mi się, że rozumiem "młodzież" i dochodzę do wniosku, że fajnie się nam o tym pisze, bo raczej nie znajdzie się wielu na tym forum, którzy mogliby nam napisać "spadaj gówniarzu" :-P.
Pozdrawiam
Jacek

_________________
Pozdrawiam

Jacek

RC SMOKI KRAKÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 12:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 1:41 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Tarnów
Faktycznie, przepraszam umknęła mi duża litera.
Rzeczywiście, gdyby takie dane były mi potrzebne z łatwością bym je znalazł. Nie musisz się jednak obrażać, imię Bonawentura jest na tyle rzadkie, że bez nazwiska obok brzmi jak ksywka.
A 'przygoda' to taki skrót myślowy, gdybyśmy spotkali się na zawodach i nie minęli w 90-cio osobowej grupie nie zamieniając nawet słowa, pewnie bym skojarzył. Od paru lat bywam na imprezach modelarskich i wiekszość osób znam z Imienia i Nazwiska, a zwieloma łączą mnie mniej lub bardziej zabawne "przygody".
Pozdrawiam wszystkich znajomych i nieznajomych, starszych i młodszych, dziewczęta i chłopców też :wink:

_________________
Janusz Potępa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 1:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Janusz Potepa napisał(a):
Nie musisz się jednak obrażać, imię Bonawentura jest na tyle rzadkie, że bez nazwiska obok brzmi jak ksywka.

Ja się nie obraziłem. Bonawentura, mimo, że jest to imię, jest moją ksywką w necie. Używam jej odkąd "przyssałem" się do sieci. Tym przezwiskiem zostałem „ochrzczony” w szkole średniej. Nie wiem, czym kierowali się moi szkolni przyjaciele.

Edit: No dobra. Teraz już jest wszytko jasne.
Chyba jako jedyny na tym forum, a na pewno jeden z nielicznych.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 7:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2006 7:12 pm
Posty: 1795
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Jeżeli pomysł upadł, to proszę o zamknięcie tematu.

_________________
gg: 1337750


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest N maja 05, 2024 8:22 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL