Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 9:37 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 9:37 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: So gru 15, 2007 9:11 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Witam Wszystkich!
Mam nielada problem, z którym sam sobie na pewno nie poradzę. Chodzi o mój pierwszy model. Popodpinałem wszystkie przewody i kable, tak jak mi radziliście w poprzednim moim temacie:
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.php?t=31197
jednak pojawił się problem. Otórz po włączeniu regulatora niby wszystko jest ok, koła ustawiają się "centralnie", model czeka na sygnał a apy, jednak po włączeniu apy, koła od razu skręcają mniej więcej do połowy w prawo i co najgorsze, silnik od razu zaczyna na maxa kręcic kołami do tyłu - zaznaczam że przy apie nic w tym czasie nie dotykam. Jak dam sygnał z apy "do przodu" to oczywiście obracają się koła do przodu, jednak jak ustawię cyngiel w pozycji neutral - dalej koła jak szalone obracają się same do tyłu.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam zrobic - tak jak pisałem już w poprzednim temacie - jestem zielony w RC, jest to mój pierwszy model.
Wysztkie części zostały kupione od uzytkowników tego forum - wszyscy zapewniali, że sprzęt jest w 100% sprawny. Więc pozostaje coś innego co powoduje problem.
Specyfikacja:
regulator - Kyosho Perfex KA-1 automatyczny, "bez setupowy"
servo skrętu - Hitec HS311
Apa - Kyosho Perfex KT-5
odbiornik - Acoms AR 2/27
Pakiet a apie naładowany na full, w modelu także.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Yonash.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 9:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 2:06 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kielce
pobaw się "reversami" przy aparaturze

_________________
Traxxas revo 3.3 platinum, savage X SS, t-maxx 3.3, hpi baja 5b, hpi baja ss mini-lst, x-ray m18t e-mail: skvarson@gmail.com
GG:1854003


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 24, 2004 8:12 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Oborniki Wlkp Auto: B4/ B44
ustaw w radiu wszystko na zero potem przy wlaczonym radiu przykrec orczyk do serwa tak by kola byly prosto, jesli w regulatorze nie masz dostrajania do silnika musisz trymerami ustawic tak zeby na 0 model stal...

Pozdrawiam

_________________
Cos co lubie to Majonez

Wojtek Forysiak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 6:45 pm
Posty: 1352
Lokalizacja: Katowice Model: Cyclone S Brushless Drift
Musisz pobawić się trymerami , jeśli kupiłeś sprzęt używke to ktoś inny mógł miec inne ustawienie w swoim modelu , nie ma co panikować

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:18 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Tylko, że w aparaturze nie ma ani "reversów" ani "trymerów". Jest tylko jeden trymer ustawiający własnie skręt kół. Rozumiem, że problem skręcających kół moża rozwiązac odkręcając orczyk serva i montując go ponownie na "prostych" kołach. Ok. Ale co z tym, że po włączeniu Apy obroty od razy wchodzą i kręcą na maxa do tyłu?.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:22 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:47 pm
Posty: 72
Lokalizacja: Szczecin
A regiel dobrze wpiąłeś??

_________________
Xray M 18


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 11:11 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Wrocław
Hej! Czy wogole na reglu masz jakąkolwiek reakcje na cyngiel gazu? Tzn jeśli nontoper koła kręcą sie wstecz, to czy np przy dodaniu gazu chociarz zwalniają? ew zmieniają kierunek biegu - jak tak to ewidentnie trymery. Włącz najpierw aparaturę, dopiero regler w modelu (oczywiście wszystkie trymery w apie na 0), wtedy koła powiny przestać się samoistnie kręcić (teoretycznie). Jezeli regler wogóle nie reaguje tzn nie zmienia kierunku obrotów silnika, oraz serwo po zdjeciu orczyka równierz (o ruszaniu kierownicą nie kręci się) To masz problem z zasięgiem, czy racze brakiem sygnału. Skoro jednak kwiatki dzieją siepo włączeniu nadajnika (przed wsio stoii normalnie) to IMO trymery.



EDIT:

Ok, znalazłem rozwiązanie, aparatura ma trymery, ale ukryte pod specjalną przykrywką. tu maz linka do manuala, na 8 stronie wszystko jest pokazane (jeśli to kt-5):

http://www.kyoshoamerica.com/manuals/30081T2-B.pdf

Dla gazu to throtle trim - kręc aż regulator wyjdzie na 0, powinno zadziałać ;)

_________________
"Pozostawmy piękne kobiety mężczyznom bez wyobraźni."
Marcel Proust


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 4:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
_bollo_ dzięki za pedeefa, poradziłem już sobie z obrotami, dzięki ukrytemu trymerowi jest już okej. Natomiast dopiero przed chwilą zauważyłem inną, chyba najdziwniejszą rzecz - jak skręce w Apce kierunkiem skrętu - servo, a co za tym idzie koła skręcają się w przeciwna stronę niż kierunek wybrany na Apce. Na przykład - "skręcam" na Apie w prawo - koła w modelu w lewo!! :shock: , i odwrotnie. Tak to chyba nie powinno byc. Dodatkowo servo wydaje cały czas dziwne dzwięki - "bzzzzzzzz bzz bzzzzzz bzzzzzz" <- mniej więcej tak to można opisac. O co tu chodzi?
Chyba mam jakiegoś pecha, ale cały czas coś jest "nie tak" z tym moim pierwszym modelem :( .
Pomocy Panowie, proszę.
Yonash.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 12:43 pm
Posty: 822
Lokalizacja: Lublin
moze masz jakis kanał na reverse np ja tez tak maiłem tylko ze z gazem hehe a to było trzeba przełożyć a bzzz to może jak model postawisz i niechcący sie koła skręcą to umie takie cos jest hihi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 4:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 12:54 pm
Posty: 1380
Lokalizacja: Kraków , Modele : Team Losi LST2
Hmm odnosze wrazenie ze albo nie czytales zadnej instrukcji albo jej nie masz ;) . W kazdym razie poprostu przelacz na apce revers na dobra pozycje (sa tylko dwie wiec sie napewno nie pomylisz ;) ) . A serwo bzyczy bo jest zle ustawione lub pracuje bo jest obciazone i np. prubuje wyprostowac kola.

_________________
Team Losi LST 2

GG:2247936


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Draxan - ale ja w apce nie mam żadnych rewersów :( . 3 posty wyżej, kolega _bollo_ dał instrukcję do mojej Apki (8 strona). Nie ma tam żadnych rewersów. Paranoja.
Co robic? :( Pomocy.
Yonash.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 6:45 pm
Posty: 1352
Lokalizacja: Katowice Model: Cyclone S Brushless Drift
Nie ma raversów? LOL :shock:
Hmmmm.... Co do serva to zawsze tak zbyczy , widze że jesteś bardzo przedrażliwiony ;)

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 6:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 08, 2006 2:03 am
Posty: 199
Lokalizacja: Warszawa
No cóż, skoro w aparaturze nie ma rewersu, trzeba go sobie zrobić ;) .

Metod jest kilka:

- sprawdzić, czy wewnątrz nadajnika na płytce nie ma przypadkiem miejsca na przełącznik rewersu zwartego na stałe drucikiem. Jeśli jest - wstawić przełącznik.

- zamienić miejscami skrajne przewody na potencjometrze skrętu w nadajniku (trzeba by było też sprawdzić, jak rozwiązany jest trymer i dual rate).

- przerobić serwo: zamienić miejscami skrajne przewody od potencjometru w serwie i zamienić miejscami przewody silnika.

- wziąć jakiś mały procesor, napisać program robiący rewers i wpiąć to pomiędzy odbiornik a serwo.

_________________
Łukasz Spychalski
Kyosho Pureten/Focus WRC @ Novak 5800SS @ A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 9:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:31 pm
Posty: 553
Lokalizacja: Świnoujście
Może masz inną ape niż podałeś :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 15, 2007 10:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 8:39 am
Posty: 48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Niestety nie mam innej apy.
Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak któreś z rozwiązań podanych przez Łukasza Spychalskiego, tak?
Jak tak to leżę :( .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest So cze 27, 2026 9:37 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL