Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:22 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:22 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 11:05 pm
Posty: 3
Witam, posiadam model HPI Trophy 3.5 i z tego co widze to dużo osób tu na forum ma z nim problemy. Czy to jakis felerny model czy po prostu nie jest on najlepszy dla poczatkujących? To juz mój drugi model i z pierwszym nie miałem zadnych problemów. Mianowicie, jestem w trakcie docieranie silnika ale gdy hamuje model gaśnie. Nie mogę ustalic przyczyny. Proszę o jakieś rady. Aha i mam pytanie czy ktoś zajmuje sie modelami w okolicy Zielonej Góry?

_________________
HPI TROPHY 3.5


VISCA EL BARCA!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 10:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:55 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Kraków
Ściagnij filtr powietrza i zobacz czy przy hamowaniu szczelinka na przepustnicy się nie zamyka. Powinna być 1-1,5 mm na luzie i na hamulcu. Jeśli na hamulcu się jednak przymyka to musisz sobie wytrymować serwo i poprawić cięgna miedzy serwem a gaznikiem. Prawidlowo powinno byc tak aby szczelinka pozostawala taka sama na hamulcu jak i na luzie, a hamulec Ci hamował


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2011 10:34 pm przez Lucky Loser, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 05, 2010 6:54 pm
Posty: 796
Witam. Silnik jak silnik, ale według mnie ogólnie model wypada nieźle ponieważ miałem jego odpowiednik firmy HB i byłem zadowolony. Co do gaśnięcia to zdejmij filtr powietrza i zobacz jaka jest szczelinka. W pozycji neutralnej powinna mieć ok 1-1.5mm, po naciśnięciu hamulca nie ma prawa się zmniejszysz lub zamknąć do końca ponieważ model zgaśnie.

Edit: widzę że Lucky mnie wyprzedził :wink:

_________________
Zobacz: https://picasaweb.google.com/101928922763650488431


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 10:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 02, 2010 7:05 pm
Posty: 312
Lokalizacja: Kraków
I zobacz czy sprzęgło się nie zablokowało.

_________________
Caster Racing ZX1.5R
AE TC5R


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 11:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 11:05 pm
Posty: 3
A jak sprawdzić sprzęgło?

_________________
HPI TROPHY 3.5


VISCA EL BARCA!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 30, 2011 7:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 10:22 am
Posty: 250
Igoras napisał(a):
A jak sprawdzić sprzęgło?

Najłatwiej sprawdzić czy model po prostu normalnie się toczy ,lub przekręć palcem za kosz sprzęgła.

_________________
Baja 5b
Micro-t brushless
Micro-t brushless ful alu
Micro rock crawler
Lama v4 tuning xtreme
Kyosho inferno ve
GG17862669


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 31, 2011 6:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 28, 2011 11:05 pm
Posty: 3
Dzięki wszystkim, już wszystko działa jak należy.

_________________
HPI TROPHY 3.5


VISCA EL BARCA!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 01, 2012 10:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 6:55 pm
Posty: 270
Igoras napisał(a):
Dzięki wszystkim, już wszystko działa jak należy.


ale to napisz co było powodem, aby inna osoba która ma taki sam problem wiedziała co zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:22 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL