Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2010 12:29 pm
Posty: 60
Witam,po raz kolejny pękł mi tylny kielich w Truggy A dokładnie śruba na którą mocujemy koło. W internecie znalazłem poradnik jak wymienić tyle kielichy z truggy 4,6 na te montowane w buggy 3,5.
O to poradnik:http://www.youtube.com/watch?v=G2QUdev9OFg
Zastanawia mnie tylko to że w Truggy hexy mają 14 mm a w buggy 17mm tak piszę na rc wróblik,mimo to na filmiku montuje seryjne koła .
Praktykował ktoś to ? żeby się wypowiedzieć czy to dobry pomysł jest ? :D

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 9:43 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Częstochowa
W Tragusie hexy mają 17mm a nie 14mm. Dlatego montował seryjne koła.

_________________
Gm 28
Meccamo Fuel - OFF ROAD 25%
HB
Spektrum
GRP
Lightning stadium 2 pro / Serpent Cobra T


1/10 2WD
buggy brushless
GG:41248220


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 8:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2010 12:29 pm
Posty: 60
Konrad123 napisał(a):
W Tragusie hexy mają 17mm a nie 14mm. Dlatego montował seryjne koła.


http://www.rcwroblik.pl/Hexy+14mm+z+pinami,57623401,01,i2.html to może na stronie wróblika jest błąd. A ma ktoś to rozwiązanie żeby napisać mi czy warto ?

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 6:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Nie błąd, tylko Lightning (bezpośredni poprzednik Trophyego) miał hexy na 14mm.
Na stronie występują jako część do Trophy, ponieważ są to praktycznie te same modele i można je zastosować.
Mają tylko inny kod - stary jest HB, nowy jest HPI.

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 7:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 9:43 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Częstochowa
A co do pytania czy warto je zastosować to widziałem na zawodach że niektórzy mają je zastosowane w trophym bo są niby mocniejsze.
Pozdrawiam

_________________
Gm 28
Meccamo Fuel - OFF ROAD 25%
HB
Spektrum
GRP
Lightning stadium 2 pro / Serpent Cobra T


1/10 2WD
buggy brushless
GG:41248220


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Nie warto, wszystkie zawodnicze koła mocowane są na 17mm.

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2010 12:29 pm
Posty: 60
Wiktor Sułek napisał(a):
Nie warto, wszystkie zawodnicze koła mocowane są na 17mm.

Pozdrawiam.


A możesz polecić jakiś ciekawy patent na to ? bo mi pękają tylne czasem od naprawdę delikatnych niskich skoków,wystarczy że poleci jednym tylnym kołem na ziemie i pęka miałem tak juz 3 razy. Przód w miarę się trzyma bo wiadomo że ma większy luz .Po prostu te kielichy są zrobione z zbyt twardej stali przez co pękają,tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Spróbuj zainwestować w kardany, mi nie pękały ;)
A jeśli nie, to kup sobie jeden próbny komplet kielichów i rozhartuj je - nagrzej do czerwoności i gwałtownie schłodź. Takie coś pomaga na zbyt twardą stal.

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL