Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:21 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:21 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 9:27 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 11:51 am
Posty: 16
Ostatnio bardzo czesto gubilem srubke (grub screw) mocowania tylniego walu (drive cup HSP 81021) i za ktoryms razem postanowilem wkrecic ja jak najmocniej co skonczylo zerwaniem gwinta w otworze kubka. Sruba i otwor maja rozmiar M5 i widzialem na ebayu gwintowniki M5, a wiec pomyslalem, ze sam moglbym nagwintowac. Pytanie tylko, czy po zerwaniu gwintu M5 da sie go jeszcze nagwintowac w rozmiarze M5 czy trzeba gwintowac juz jako wiekszy otwor i uzyc wiekszej sruby? Wiem, ze prosciej jest zamowic gotowa czesc i juz to zrobilem ale niestety idzie z hongkongu i bede musial na nia czekac jakies 2-3 tygodnie. Pomyslalem, ze w miedzyczasie sam moge jakos zadzialac i sprobowac uratowac uszkodzona czesc :)

_________________
HSP Tornado


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 10:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 9:43 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Częstochowa
Skoro część śruby została w otworze kubka to możesz go nagwintować na M5. http://www.narzedzia4u.pl/index.php?p27 ... pex-14a205

_________________
Gm 28
Meccamo Fuel - OFF ROAD 25%
HB
Spektrum
GRP
Lightning stadium 2 pro / Serpent Cobra T


1/10 2WD
buggy brushless
GG:41248220


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 11:51 am
Posty: 16
Sruba nie zostala naruszona i gwint na srubie jest OK. To z gwintem kubka jest cos nie tak bo jak wkrecam srube i juz praktycznie ja dokrece to jest taki moment, ze przeskakuje i znowu jest luzna. Zakupilem juz podobne narzedzie na ebayu i jesli sie uda to OK, a jesli nie to poczekam na nowy kubek. Swoja droga to jak zabezpieczac sruby aby sie nie wykrecaly? Jest na to jakis sposob? Probowalem zalac go zywica epoksydowa ale takie rozwiazanie nie sprawdzilo sie. Sruba i tak sie wykrecila. Macie jakies sprawdzone sposoby? Szczerze mowiac to zaczyna mnie to irytowac bo dzieje sie to coraz czesciej.

_________________
HSP Tornado


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 4:59 pm
Posty: 633
Są do tego specjalne kleje których dajesz troszkę na gwint śruby i wkręcasz. Ja używam lakieru do paznokci i jest ok.

_________________
HSP Xstr- był, ale skończył się jego czas
Xray XT8 Brushless- MMM :D
http://picasaweb.google.com/olinpus

GG: 10157876


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 12:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 6:55 pm
Posty: 261
damian996 napisał(a):
(...) To z gwintem kubka jest cos nie tak bo jak wkrecam srube i juz praktycznie ja dokrece to jest taki moment, ze przeskakuje i znowu jest luzna.


Musisz nagwintować na większy rozmiar. Podobny problem rozwiązałem podkładając cienkie druciki stalowe (z linki) i wkręciłem na klej (bez gwintowania). Trzymało. Prowizorki trwają najdłużej.

_________________
Strada SC --> XB BL
Savage SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 12:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 11:51 am
Posty: 16
Czy wiec uzycie zywicy epoksydowej na gwint ma sens czy lepszy rzeczywiscie bedzie zwykly lakier do paznokci? Wczesniej zalalem srube zywica od gory, ale wykrecajac sie przebila warstwe zywicy i jak zwykle wypadla.

_________________
HSP Tornado


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 1:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
Nie kombinuj tylko kup sobie klej do gwintów. Loctite lub w castoramie, realu itd klej anaerobowy http://technicoll.pl/index2.php?lang=pl ... php?id=42#
oczywiście uzycie kleju ma sens na sprawnym gwincie.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 1:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 6:55 pm
Posty: 261
Nie, masz użyć kleju do śrub. Modelarskiego albo z samochodowego. Działa nawet na śruby uwalone smarem. Weź taki, jaki można odkręcić na zimno.

_________________
Strada SC --> XB BL
Savage SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 5:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Klej do śrub składa się tak na prawdę z 2 elementów:
- małych pęcherzyków z żywicą
- utwardzacza - to on jest w kolorze niebieskim, czerwonym itp.

dlatego klej zasycha dopiero na sprawnym gwincie, kiedy pęcherzyki z żywicą zostaną zgniecione i zmieszają się z utwardzaczem. Dlatego też klej działa lepiej na drobnym gwincie, niż na takim do plastiku. Jeśli gwint jest niesprawny -> śruba nie wchodzi ciasno -> klej nie zaschnie tak, jak trzeba, nie przytrzyma robaka i znowu wyleci.

Po drugie zerwanego gwintu M5 wydaje mi się, że nie nagwintujesz z powrotem na M5. Musisz wziąć gwintownik M6 i znaleźć pod to robaka.

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 12, 2011 12:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 11:51 am
Posty: 16
Z gwintem nie bylo chyba az tak zle bo bez problemu udalo mi sie nagwintowac jeszcze raz otwor i robaczek juz nie przeskakuje i mozna go mocno dokrecic. Kupilem juz thread locker na ebayu, a wiec jak tylko go dostane zalatwie sprawe. Zauwazylem jednak jeszcze jedna niepokojaca rzecz. Na wysokich obrotach lozysko od zebatki atakujacej dyfer (ta na ktora zaklada sie kubek i dokreca robakiem) wysuwa sie z obudowy i spycha kubek z mocowania na zebatce. Wyglada to tak, ze lozysko wysuwa sie jakies 3mm z obudowy i przez do kubek nie siedzi juz stabilnie. Powody moga byc dwa wedlug mnie:

1. Na wysokich obrotach robak szybko sie luzuje i lozysko bez problemu wysuwa sie popychajac kubek ktory nie stawia zadnego oporu.
2. Jest cos nie tak z lozyskiem ktore jest w stanie pod wplywem sily odsrodkowej i drgan wypchnac przykrecony kubek.

Jesli jest to ta pierwsza opcja to nie ma rpblemu bo jak tylko dostane klej to przykrece kubek mocno do zebatki i lozysko nie bedzie w stanie wypchnac kubka bo robak nie bedzie sie juz luzowal. Jesli jes to jednak druga opcja to niebardzo wiem co w takiej sytacji zrobic :)

Jesli to co napisalem jest niejasne to moge wrzucic zdjecia dla zoobrazowania sytuacji.

_________________
HSP Tornado


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 12, 2011 1:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
wrzuc zdjęcia

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 18, 2011 5:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2010 12:29 pm
Posty: 60
A próbowałeś z super glue? Wyciągasz śrubę kubek klejem ale tak do połowy następnie psikasz śrube WD-40 i wkładasz do kleju,gdy zastygnie wykręcasz śrube i masz nowy gwint,u mnie na mocowaniu wahacza działa to całkiem dobrze.

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:21 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL