Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:24 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:24 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 3:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 22, 2009 9:26 pm
Posty: 77
Ok problem chyba rozwiązany. Silnik się ogólnie poluzował, wystarczyło dokręcić śrubki.

Możecie zapodać jakiś poradnik do "uodpornienia" modelu przed wodą? Wiem, że do rzeki go nie wrzucę, ale po mokrej trawie chciałbym pośmigać.
Wiem też, że muszę zabezpieczyć odbiornik i serwo, tylko jak? :)

Jeszcze jedna sprawa. Model gaśnie na niskich obrotach, śmiga sobie minute na dużych obrotach, zejdę do niskich aby sobie pochodził i po kilku sekundach stoi. Silnik nie był jakiś zimny, bo nagrzałem go suszarką a później sam się rozgrzał. Nie była to jakaś duża temperatura ale nie było też mało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 6:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 05, 2010 9:43 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Częstochowa
Jeżeli chcesz jeździć po mokrej trawie to zaklej tylko szczeliny w obudowie odbiornika taśmą,
serwu nic się nie stanie, jeździłem po kałużach (taki tor) i nic mu nie było.
Fajną rzeczą są takie osłonki http://www.google.pl/imgres?q=mud+guard ... 29,r:1,s:0

A co do tego gaśnięcia to wkręć trochę śrubę niskich obrotów.
Pozdrawiam

_________________
Gm 28
Meccamo Fuel - OFF ROAD 25%
HB
Spektrum
GRP
Lightning stadium 2 pro / Serpent Cobra T


1/10 2WD
buggy brushless
GG:41248220


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 6:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 22, 2009 9:26 pm
Posty: 77
Jeszcze jedna rzecz.
Problem jest taki, że zębatka jest strasznie luźna i po chwili działania silnika taka mała śrubka, która trzyma zębatkę wypadła.
Niestety nie mam teraz takiego małego klucza imbusowego (2 lub 1,5) aby dokręcić ale wydaje mi się, że nawet po dokręceniu będzie za luźno.
Mógłby ktoś spojrzeć jak jest u niego? Chodzi o tą część: http://screenshooter.net/2773741/lxyulfb
Jak ktoś ma podobnie to prosiłbym o spojrzenie czy nawet po dokręceniu tej śrubki: http://screenshooter.net/0085054/nfyyrka
Zębatka chodzi luźno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 6:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 24, 2011 2:49 pm
Posty: 174
Przykręć ją na klej do śrub taki średnio słaby.

_________________
Moje modele:HPI Firestorm 2011r.
Ansmann Virus 2.0 BL Już jest !
HSP ff1
HPI e10

ładowarka:Ansmann racing xbase 2.0 deluxe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 7:32 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 22, 2009 9:26 pm
Posty: 77
Możecie polecić konkretne modele z tych akcesoriów?:
-Grzałka do świecy
-Świeca na zimę, jak i lato.
-Klej do śrub
-Potrzebne oleje
-Klucz do świecy

+ co tam jeszcze polecacie na początek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 9:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 24, 2011 2:49 pm
Posty: 174
zapasowe filtry powietrza cała gąbka potrzebne gdy jeździłeś i zakurzyłeś filtr i go umyłeś i jest mokry i trzeba czekać a tutaj masz z 4 filtry 2 w zapasie a 2 używasz na zmiane.

_________________
Moje modele:HPI Firestorm 2011r.
Ansmann Virus 2.0 BL Już jest !
HSP ff1
HPI e10

ładowarka:Ansmann racing xbase 2.0 deluxe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 11:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Grzałkę polecam taką z akumulatorem LiPO - warto wydać więcej, ale działa bez zarzutu. Np. Dynamite, Robitronica czy Xceeda. Klej Team Associated niebieski - nie miałem problemów. Oleje do filtra polecam coś lepkiego - olejek RB (drogi ale świetny), Ultimate, Team Associated etc. Byle nie półśrodki typu olejek rycynowy (jak chcesz to porównaj sobie olej RB i rycynowy z apteki ;)). Możesz kupić dwa - do zewnętrznej i wewnętrznej gąbki. Zależy od pieniędzy, jakie chcesz na to wydać. Do silnika co byś nie kupił będzie dobre. Ja generalnie stosuję to tylko na zimę, w sezonie nie za bardzo ;) Klucz do świec - stalowy Protecha, Xceeda, teraz RB wypuściło całkiem fajny kluczyk. Nie polecam tych aluminiowych słabej jakości, bo przy świecach turbo 3 mi się poddały. Pod rząd ;) Świece generalnie firmy SH lub O.S. Na numerkach się nie znam, zawsze pytam kogoś co wkręcić :mrgreen:

Generalnie na narzędzia i oleje nie ma co żałować. Pierwsze kupujesz raz, a dobrze, a dzięki tym drugim masz większą pewność, że silnik podziała dłużej.

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2011 11:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 22, 2009 9:26 pm
Posty: 77
Jeśli ktoś chce polecić jaką świecę wybrać lub dobry sklep to zapraszam do tematu: viewtopic.php?f=24&t=59565

Dzięki wielkie wszystkim, którzy radzili mi w tym temacie :)
Muszę załatwić sobie imbusa, dokręcić i ustawić śrubę niskich obrotów.
Odezwę się jeszcze czy wszystko jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 12:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 3:29 pm
Posty: 741
Cytuj:
Chciałem ustawić aby koła się nie obracały bez wciskania gazu, więc bawiłem się trymerem, ustawiłem, koła się nie obracają, wciskam trochę gazu, koła nadal nie idą.


Witam

Kolego, koła na "jałowym biegu" powinny się powoli obracać, inaczej model nie będzie funkcjonował dobrze. :)

I taka jedna rada. Podczas regulacji rozgrzej silnik i sprawdzaj jak jeździ. Mam na myśli, nie ustawiaj go na sucho, gdy np. stoi na boxie.

Pozdrawiam

_________________
TLR 8ight-T 2.0|Alpha Power|AKA|Pro-line|Hitec|Sanwa|Tornado|
TRX Summit 1/16


Ofna Jammin X1 CRT (2010-13)
HPI E-Firestorm 10T (2009-10)


GG:5508782


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 28, 2011 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 22, 2009 9:26 pm
Posty: 77
Ok dzięki, zrobione!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Pt cze 26, 2026 10:24 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL