Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt maja 03, 2024 10:59 pm

Teraz jest Pt maja 03, 2024 10:59 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: Śr kwi 26, 2017 8:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 15, 2017 11:35 am
Posty: 10
Niedawno kupiłem pierwsze autko na allegro za ok 90zł pierwsze co mam zamiar w nim wymienić to bateria (aktualna 350mAh mnie niezadowala) jedyną jaką znalazłem z maksymalną pojemnością wynoszącą 700mAh a dosć sporo kosztowała.
1.Jeżeli mam w autku napięcie (te do baterii) 6V to czy moge zamontować 7,4V i czy od razu autko padnie? :-)
2.Jeżeli pisze że autko ma baterie np jak u mnie NiCd to czy moge zamontować bardziej pojemne NiMh i czy przy tym autko będzie jeździć?
Czyli czy to że zmienie baterie (oczywiście takie same napięcie baterii) na inną np z NiCd na NiMh lub LiIon(mam Li-ion)
3.Jak jakieś błędy w wątku plis napiszcie
I jak ktoś zna jekieś sklepy lub strony internetowe (polskie lub z tanią dostawą z zagranicy) z bateriami ,akumulatorkami i ładowarkami
Thx for help soł macz:-@

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 01, 2017 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 05, 2005 11:03 pm
Posty: 63
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nikt się raczej nie kwapi z odpowiedzią, bo podejrzewam, że większość osób z forum (podobnie jak ja) pomyślało sobie od razu, że to autko zabawka a nie model.
350mah? To musi być bardzo małe autko... Dla porównania większość osób ma w modelu pakiet(akumulator) ok 4000-7000mah

ad1. może padnie może nie. Bezpieczniej byłoby zamontować reduktor napięcia (koszt 40-120zł)
ad2. można zamieniać, napięcie się musi zgadzać, li-ion są najefektywniejsze, natomiast na nimh/nicd już prawie nikt nie jeździ. Nawet w smartfonach, aparatach są li-ion

Ogólnie rzecz biorąc jeśli nie zapłacisz to nie pojedziesz bo
pakiety li-ion w zależności od pojemności kosztują 100-400zł
trzeba do nich ładowarki - jakieś 140zł z zasilaczem ok 50zł (używane można troche taniej)
sam model - duża rozpiętość, ale powiedzmy od 400 do 1500 za używany
koła - 150zł
karoseria 80-150zł + farbki ok 30zł za kolor
i takie tam duperele jak klucze imbusowe, nozyczki, taśmy, setup itd.

podsumowując jak żeby zacząć jeździć sprzętem odkupionym od kogoś (tzn. używanym) to minimum 500zł.
żeby to co kupisz zaczęło w miarę szybko jechać to trzeba dorzucić 1000zł.
A żeby było sterowne i mocne to kolejny 1000zł.

P.s. najtansze akumulatory znajdziesz na stronie hobbyking.com z magazynu europejskiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest Pt maja 03, 2024 10:59 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL