Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:55 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:55 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
Witam pare dni temu zakupilem okazyjnie o to taki modelik jak w/w wyżej :)
i mam problemik ponieważ jezdzic on (jezdzi) ale nie za szybko :)
skrecac skreca readuje na wszystko, tylko ogladajac filmiki np na youtube jak smiga taki fighter bardzo sie zdziwilem bo niezle on zap......
a moj jedzie sobie bo jedzie ;) ma gdzies polowe mocy w porównaniu do tych zaprezetowanych w filmikach...
z tego co zobaczylem potrzebna jest ladowarka do akku, ja dostalem niby (ładowarke) do niego ale wyglada ona jak stara ladowarka od Nokii ;) tylko ze koncowke ma taka jak do baterii, koledzy fachowcy pomozcie lajkowi :) chcial bym usprawnic mojego fighterka i cieszyc sie z zabawy... ;)
napiszcie co mam posprawdzacm co wam podac, zebyscie mogli zdiagnozowac niesprawnosc mojej maszyny...
moze to wina tej ala ladowarki? nie laduje pozadnie akku dlatego brak mocy ??
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 8:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Na filmikach były z takimi samymi silnikami ?
Ładowarka jest istotna, ale nie ma to wpływu na szybkość tylko na długość jazdy. Prędzej to aku jest zdechły.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 8:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
Ogladalem rozne filmiki i nic tam o silnikach nie bylo wspominane... raczej ori Fighterki... i dawaly ostro rade... moj to polowa mocy zero szybkosci jakiejs konkretnej... napiszcie co wam podac zeby zdiagnozowac co jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 05, 2013 9:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Podaj może więcej szczegółów. Jaki jest tam silnik? Jaki wygląda ten pakiet? Jaką masz aparaturę?

Możliwe że na nadajniku masz skręcone maksymalne obroty.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
A wiec tak naprawilem dzisiaj 2-ga baterie i smiga o wiele lepiej niz na tej 1-ej moze to wina baterii ??
mozna bylo poszalec ale niestety przez chwile. ladowalem baterie z 20min ta ala ladowarka a jazdy starczylo moze na ok 1,5 minuty ;(
aparature jak i pilota mam firmy acoms,
to sa zdjecia mojego nabytku.
http://imageshack.us/a/img21/563/dju7.jpg
http://imageshack.us/a/img692/8607/ewn3.jpg
http://imageshack.us/a/img13/4889/ndw1.jpg
http://imageshack.us/a/img703/5107/yoyg.jpg
http://imageshack.us/a/img838/9620/6q8b.jpg
http://imageshack.us/a/img259/5369/9say.jpg
http://imageshack.us/a/img594/6513/3s7e.jpg
http://imageshack.us/a/img41/1666/6orn.jpg
http://imageshack.us/a/img39/2692/o6d.JPG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 10:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Ok. Już coś wiemy :)
Po pierwsze wywal tą ładowarkę. Nie jest ona do tej baterii. Jeśli będziesz ją stosował to na uszkodzisz baterie.
Ładowarkę musisz kupić taką by ładowała pakiety 7,2V ni-mh. Masz tam baterie o pojemności 1800mAh. Jeśli ładowarka będzie ładowała prądem 300mA to musisz taki pakiet ładować 6godzin.

ps. niezły zabytek, jeszcze mechaniczny regulator obrotów :D

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 7:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Jak naprawiłeś tę baterię ?
Tak jak kolega napisał, do wymiany ładowarka. Na dobrej ładowarce może da się trochę odświeżyć pakiet, żeby odzyskał chociaż 2/3 swojej pojemności.
Proponuję również elektroniczny regulator zamiast mechanicznego. Za ok 14$ z wysyłką można mieć nowy z Chin.
Podsumowując jeśli chcesz tym autkiem trochę pośmigać to ładowarka jest konieczna, a regiel i pakiety w późniejszej kolejności.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
Bateria miala zerwany kabelek przy blaszce czyli tylko przylutowalem kabelek i smiga...
mozecie mi polecic jakas tania ladowarke ?? ktora moge zasilic moj sprzecik??
a elektroniczny regulator czym rozni sie od mechanicznego ?? chodzi mi o to czy bedzie jakas roznica w jezdzie czy jak??
i co to jest regiel ?? i pakiety?? pakiety to baterie ??
sorki za takie pytania ale jestem amatorem w tych sprawach :)
pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 1:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Tak. Pakiety to baterie.
Regel to regulator.
Mechaniczny regulator jest to po prostu duży potencjometr który zmienia napięcie podawane na silnik i sterowany jest serwem.
W regulatorze elektronicznym jest to zautomatyzowane i nie ma żadnych ruchomych części czyli odpada serwo gazu.

Tania ładowarka to jedynie coś na allegro. Podobne jak ta co masz teraz ale nie dająca tak dużego napięcia.
Musi ładować pakiety 7,2V. Mimo tego ja nie wierzę w te ładowarki. Jak chcesz się w to bawić to może lepiej zainwestować w coś lepszego.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Różnica między regulatorem mechanicznym a elektronicznym jest taka, że elektroniczny działa płynnie, a mechaniczny ma dwa lub trzy "biegi".

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 2:29 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
Dzieki za wytlumaczenie ;)
widzialem ladowarki w cenach 200zl to troszke duzo jak na poczatek...
chciałbym małymi krokami odświeżyć mojego klasyka :)
fajnie jak byscie mi cos zaproponowali dobrego w dobrych pieniadzach... widzialem gdzies na allegro ladowarki z bateriami w miare dobrych cenach... ale jestem lajkiem w tych sprawach wiec ciezko cos wybrac nie majac pojecia o tym...
co do regulatora to gdzie go zamowic z chin ?? i jaki to dokladnie ma byc do mojego modelu?? czy sa takie na allegro ?? jest to pakiet plug&play?? kupie i tylko przełożę??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 8:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ładowarka to imax b6, accucell6, itp.
Regiel z Chin jest tańszy niż u nas. Do tego silnika co masz wystarczy każdy do skali 1:10.
Pakiet jak kupisz to zawsze jest plug&play, ale musisz wybrać z wtyczką taką jaką masz u siebie, chyba, że potrafisz lutować to bez problemu możesz zmienić te tamiyowskie wtyczki na coś lepszego.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 11:21 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 6:14 pm
Posty: 10
Dzieki za porade ;)
chodzilo mi czy regiel jest plug&play? a gdzie taki zamowic z chin?? na jakiej stronie? cos jest potrzebne?
Pakiet to tak myslalem ze mozna kupic i zmienic wtyczki, lutowanie to nie problem :) tylko wtyczki wybrac odpowiednie i dobre zeby pozniej nie bylo gorzej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Tanie i dobre wtyczki to t-Dean.
Regulator ściągniesz sobie taki: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_ESC.html
lub możesz kupić jakiś inny używany ale na pewno lepszy bo co do Chińskich to nie jestem przekonany.
Jak chcesz to mam tam jakiś do sprzedania. (info na priv).
Pakiet to musisz dobrać wymiarem by team Ci się zmieścił.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Regiel http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... r_ESC.html
Do zamówienia musisz mieć konto w sklepie i konto paypal.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:55 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL