Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:11 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:11 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: N sie 14, 2011 11:21 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Jak w temacie. Przy ruszaniu rozlega się hałas, coś w stylu przeskakujących zębatek i mogą to być tylko dyfry.
W dyferencjałach mam smar do dyfrów (fabrycznie też był smar), hałas występuje chyba w momencie sprzęgania się mechanizmu.
Czy wymiana smaru na olej rozwiąże problem? Jak często będę musiał go uzupełniać? Te dyferencjały nie wyglądają na bardzo szczelne.

tak to wygląda, pozycje 9, 10 i 11
http://www.sundragosa.pl/index.php?cPat ... =2a&page=1

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 11:54 am 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 6:50 pm
Posty: 71
mam podobnie.okazało się że zębatki napędzające dyfer przedni i tylny się "starły".Dyfry są ok.

_________________
Był HPI E-Firestorm Flux Brushless
Jest Caster Racing F8T Brushless 2,4 Ghz + Hpi Racing Flux Tork 2200 + Hpi Racing Flux Blur + pinion Gear 21 T + Lipo 4s
Jedzie Lipo 6s :)

http://img822.imageshack.us/i/124caster3.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 09, 2011 8:15 pm
Posty: 253
Pierwsze lecą łożyska. Jeśli nie jeździłeś za długo ze chrzęstem, to zębatki powinny się uratować i wystarczy tylko wymienić łożyska.

_________________
Modele samochodów HPI, TRAXXAS, HSP, VRX, części zamienne i akcesoria WWW.RCTRAX.PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 9:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Łożyska prawie jak nowe, żadnych zacięć i nadmiernych luzów.
Wykąpałem dyfry, zębatki półosi mają delikatnie spiłowane zęby ale nic szczególnego. Sprawdzę jak pójdzie z olejem.

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
A jaki masz silnik ? Bo jeśli bezszczotkowy to pewnie występuje cogging.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 10:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Oczywiście bezszczotka.
Może też, ale w skrajnych przypadkach po wciśnięciu gazu, tylko stoi i się trzęsie.

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 9:47 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 6:55 pm
Posty: 261
To cogging. Daj bardzo mały atak.

_________________
Strada SC --> XB BL
Savage SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 11:15 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Mam największe możliwe fizycznie przełożenie. 17 w ataku i 64 w odbiorze. Silnik 4000kV i NiMH

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 1:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Co to za silnik/regulator oraz jakich pakietów używasz?

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Regiel Bullistorm AI-SD 60A, silnik Bullistorm 8,5T 4000kV, baterie NiMH

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 15, 2011 2:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Jeśli używasz NIMH o niedużej wydajności to może być źródło problemu. Zmiana na lipo może pomóc, ale to jest chiński regulator (ezrun?) więc może ten typ po prostu tak ma...

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 8:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 12, 2011 4:14 pm
Posty: 295
Lokalizacja: Poznań
Sprawdziłem dzisiaj. Przy naładowanej baterii problem prawie nie występuje, w miarę rozładowania pogłębia się.

_________________
http://poznanskie2kola.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:11 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL