Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:43 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:43 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Pt maja 16, 2014 3:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Witam
Otóż dzisiaj jeździłem sobie no i w pewnym momencie model zaczął jechać wolniej(po ~20min jazdy). Silnik był gorący, nie tak jak wcześniej że lekko ciepły, czy ciepły. To samo było też na innych pakietach i nie ważne czy to był nimh czy lipo. Silnik się przegrzał czy już jest padnięty?
Model w podpisie

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 10:38 am
Posty: 266
Jeździłeś na lipo czy nimh? Silnik będzie do wymiany, nic innego nie mogło się stać.

_________________
Team-C Hyde 1/10 Brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 4:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Lipo
Wytrzyma ten silnik jeszcze dwa miesiące? A jaki polecacie silnik szczotkowy o podobnych parametrach i jak najtańszy do 40zł(sam silnik) firebolta widziałem za 37zł nowy.

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 5:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 10:38 am
Posty: 266
Jak chcesz jeszcze szczotkowy to weź sobie ten silnik: http://rc.susco.pl/sklep/details/5692/3 ... y-540.html Są bardzo wytrzymałe i mają grube kable w porównaniu do HPI, oczywiście moim zdaniem :). Chociaż ile wytrzyma na lipo to nie wiem, ale 2 miesiące jak będziesz kontrolował temperature powinien wytrzymać.

_________________
Team-C Hyde 1/10 Brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 17, 2014 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Głównie będę jeździł na lipo bo mam dwa pakiety. Niestety na bezszczotę brakuje mi kasy z jakieś 150zł. A jakie są oznaki że silnik jest już kompletnie zużyty/weksplatowany? I jeszcze pytanie może trochę nie na temat. Skąd lepiej zamawiać sidewindera v3 + castle 4600kv z amainhobby.com czy z ebaya? Na amain można zaniżyć wartość paczki i jaki jest koszt przesyłki. A ze sprzedawcami z ebaya jak się dogadujecie? W sensie jak z nimi piszecie? W polskim języku czy angielskim lub innym, zależnie od kraju. I mogą zaniżyć wartość paczki? Czy może paczuszka nie trafi na dodatkowe opłaty?(cena 110$)

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 15, 2014 7:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 19, 2009 9:40 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Szczecin
Amain nie zaniża, Hobbyking zaniża z automatu. Ja tam ze sprzedawcami z za granicy nie piszę, chyba, że są problemu z dostawą/dostępnością (wtedy oczywiście po angielsku). EBay to tylko platforma dla sprzedawców, spotkasz tam nawet ofertę sklepów, więc i jakość/rzetelność zależy od sprzedawcy nie od eBay'a. Skąd lepiej kwestia ceny. Często na Amainie dają jakiś rabat na drogie elementy lub przy większych zamówieniach (zapisz się na newsletter, co miesiąc wysyłają kody zniżkowe i informacje o przecenach i zniżkach okazyjnych), wysyłka niewielkich rzeczy w większości przypadków kosztuje w granicach $10-20 więc jest akceptowalna i często wychodzi i tak taniej niż u nas.

Co do silnika mogły pójść szczotki lub uzwojenie (mogłeś stopić izolację na uzwojeniu). W obu przypadkach można sprawdzić „na węch” lub rozebrać puszkę i obejrzeć sobie co i jak, zmierzyć rezystancję uzwojenia (w celach edukacyjnych, bo regeneracja takiego silnika jest raczej nieopłacalna). ;)

Czy wejdzie na cło… to dobry temat na licytację co i ile komu razy wlazło. Mi zdarzyło się jak na razie tylko raz, ale zabolało bo w paczce był KIT z Amaina. Ale trochę innych zamówień już było i w pozostałych przypadkach było bez dodatkowych opłat. Zresztą to i tak mało istotny temat, nie ma co się bać cła i podatku bo nie ma się na to większego wpływu, może częstotliwość zamówień, ich wartość, rozmiar itd. coś tam zmieniają ale i tak ciężko to przewidzieć. Po prostu nastawiałbym się, że na cło wejdzie, a jak nie wejdzie to się z tego powodu cieszył. ;)

_________________
∘ Ansmann Madrat, Yokomo B-Max4 & B-Max2, HPI E10, HY Lightning ∘
Latać samolotem, to nie żaden wyczyn, latać samochodem to jest coś…


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 15, 2014 7:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Dzięki za odpowiedź. Pierwsza część jest bardzo pomocna, natomiast pozostałe dwie już nie za bardzo. Co do silnika to nie wiem jak go rozebrać :(

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 15, 2014 7:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ten silnik jest według producenta "nierozbieralny".
Można poodginać blaszki od puszki i rozebrać ale tak jak kolega wyżej pisał w takim silniku to tylko po to aby zobaczyć.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 8:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 19, 2009 9:40 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Szczecin
rax90 napisał(a):
Pierwsza część jest bardzo pomocna, natomiast pozostałe dwie już nie za bardzo. Co do silnika to nie wiem jak go rozebrać :(
Bo tu nikt nic nie pomoże. Silnik w takim stanie najzwyczajniej nadaje się na śmietnik. Większość to jednorazówki, nawet szczotki nie wymienisz bo raz, że są niedostępne a dwa, że są zatopione w plastiku, które je trzyma. Jeśli uważasz, że taka uwaga jest niepomocna – no cóż miłego marnowania popołudnia i szarpania nerwów. :)

_________________
∘ Ansmann Madrat, Yokomo B-Max4 & B-Max2, HPI E10, HY Lightning ∘
Latać samolotem, to nie żaden wyczyn, latać samochodem to jest coś…


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:43 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL