Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So maja 18, 2024 12:48 am

Teraz jest So maja 18, 2024 12:48 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 12:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Z tego co mi wiadomo jest to filtr gąbkowy, czy mógłbym go nasączyć olejem? (Oczywiście tym którego będę używał do mieszanki)

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 09, 2004 12:14 am
Posty: 43
Lokalizacja: MATRIX
Do filtrów są inne oleje, jednak nie wiem czym się różnią

_________________
Gierma

Schumacher Fusion .21
HPI Baja 5B - w trakcie poprawek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Kurcze :( okazało się, że model dostane jutro...
Więc tak kupiłem dzisiaj ten olej: Castrol Power1 Racing 2T jak myślicie będzie on odpowiednim olejem ;)?
A co do tego filtra to jak myslicie gdy nasacze go zwyklym olejem (wyzej wymienionym) to bedzie dobrze?

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 5:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2011 6:58 pm
Posty: 30
Do filtra są specjalne oleje, tak jak Koledzy wcześniej pisali, proponuje zapoznać się dokładniej z obsługą silnika 2 T. bo może się to kiepsko skończyć dla silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 7:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Chciałem aby się ktoś wypowiedział na temat oleju który zakupiłem, czy bedzi on dobry?
Skoro do nasaczania filtru sa specjalne oleje to w takim razie prosilbym o jego nazwe abym wiedzial co kupic... Poza tym kilkukrotnie ogladalem poradnik hpi dotyczacy silnikow benzynowych i nie bylo tam ani slowa o nasaczniu filtra.

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 12:04 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 24, 2014 11:48 am
Posty: 19
Olej który zakupiłeś jest zdecydowanie bardzo dobry. Chociaż wiele osób wyżej ceni sobie Motul 800 to temu nic nie można zarzucić - dużo osób na nim jeździ. Co do mieszanki, to dam Ci parę praktycznych rad, b o sam miałem z tym problem jako początkujący: zapomnij o butelkach do robienia mieszanki (takich z podziałką) z Castoramy - gó... na nich widać ile wlałeś oleju i efekt jest taki, że wlewasz na wszelki wypadek więcej oleju. Oczywiście dla silnika to spoko, bo go nie zatrzesz, ale traci moc, kopci i zaczyna się w nim bardziej odkładać nagar. Ja wlewam na stacji do kanistra tyle benzyny ile potrzebuję i następnie największą strzykawką jaką maja w aptece dokładnie odmierzam ile trzeba oleju - pamiętaj, jest gęsty i nie jest łatwo go zaciągnąć bez bąbelków powietrza. Tak zrobioną mieszankę, możesz trzymać w kanistrze z pewnością miesiąc i nic jej nie będzie. Potem już na wszelki wypadek wlewam do mojego "dużego" auta a do modelu robię świeżą. :-) Pamiętaj o każdorazowym dokładnym wymieszaniu przed tankowaniem modelu! Co do filtra, oczywiście możesz jeździć bez nasączania olejkiem, ale po co, skoro koszt oleju (HPI air filter oil, taki niebieski) jest znikomy, a starcza na dłuuugo. Nie nasączaj olejem do silnika, no bez jaj! Poza tym, kupujesz model za parę tysi, a nie kupisz olejku za 20 zeta? Jeśli jeździsz raczej on-road, tak jak ja, to długi czas nie musisz go ponownie myć i nasączać, bo po prostu prawie nic go nie brudzi. Nie wiem który poradnik oglądałeś, ale chyba w każdym jest rozdział o nasączaniu olejkiem. Bierzesz wewnętrzny wkład filtra do małego woreczka, wlewasz tam parę, paręnaście kropel oleju i ugniatasz, aż olej się ładnie rozprowadzi. Przy zakładaniu dokładnie przypilnuj, czy nie zostawileś żadnej szczeliny przez którą syf mógłby wlecieć do gaźnika/silnika - to BARDZO ważne!
Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 6:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
jacek.r napisał(a):
Olej który zakupiłeś jest zdecydowanie bardzo dobry. Chociaż wiele osób wyżej ceni sobie Motul 800 to temu nic nie można zarzucić - dużo osób na nim jeździ. Co do mieszanki, to dam Ci parę praktycznych rad, b o sam miałem z tym problem jako początkujący: zapomnij o butelkach do robienia mieszanki (takich z podziałką) z Castoramy - gó... na nich widać ile wlałeś oleju i efekt jest taki, że wlewasz na wszelki wypadek więcej oleju. Oczywiście dla silnika to spoko, bo go nie zatrzesz, ale traci moc, kopci i zaczyna się w nim bardziej odkładać nagar. Ja wlewam na stacji do kanistra tyle benzyny ile potrzebuję i następnie największą strzykawką jaką maja w aptece dokładnie odmierzam ile trzeba oleju - pamiętaj, jest gęsty i nie jest łatwo go zaciągnąć bez bąbelków powietrza. Tak zrobioną mieszankę, możesz trzymać w kanistrze z pewnością miesiąc i nic jej nie będzie. Potem już na wszelki wypadek wlewam do mojego "dużego" auta a do modelu robię świeżą. :-) Pamiętaj o każdorazowym dokładnym wymieszaniu przed tankowaniem modelu! Co do filtra, oczywiście możesz jeździć bez nasączania olejkiem, ale po co, skoro koszt oleju (HPI air filter oil, taki niebieski) jest znikomy, a starcza na dłuuugo. Nie nasączaj olejem do silnika, no bez jaj! Poza tym, kupujesz model za parę tysi, a nie kupisz olejku za 20 zeta? Jeśli jeździsz raczej on-road, tak jak ja, to długi czas nie musisz go ponownie myć i nasączać, bo po prostu prawie nic go nie brudzi. Nie wiem który poradnik oglądałeś, ale chyba w każdym jest rozdział o nasączaniu olejkiem. Bierzesz wewnętrzny wkład filtra do małego woreczka, wlewasz tam parę, paręnaście kropel oleju i ugniatasz, aż olej się ładnie rozprowadzi. Przy zakładaniu dokładnie przypilnuj, czy nie zostawileś żadnej szczeliny przez którą syf mógłby wlecieć do gaźnika/silnika - to BARDZO ważne!
Powodzenia!


No i o cos takiego mi chodzilo wielkie dzieki, pozdrawiam :)

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 8:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 09, 2011 8:15 pm
Posty: 253
A to nowy czy używany model?

_________________
Modele samochodów HPI, TRAXXAS, HSP, VRX, części zamienne i akcesoria WWW.RCTRAX.PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 12:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Używany, właśnie za chwileczke trafi w moje ręce :3 (akurat na weekend :D)

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 8:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Ok, model do mnie przyszedl, musze dodac, ze jest to moj pierwszy model typu petrol 1;5 i do tej pory jestem zdumiony jego rozmiarami (p.s przesiadlem sie z nitro 1:16) i mam do was panowie pytanie. Otoz na nadajniku znajduje sie wyswietlacz lcd oraz sporo przyciskow i nie wiem do czego one sluza w nitro mialem 3 pokretla i bylo okej teraz, ze tak powiem ,,narypane,, tego wszystkiego i serio nie wiem do czego ktory przycisk/przelacznik sluzy, a jutro chcialbym odbyc moja pierwsza jazde... :(
Dołączam zdjęcie nadajnika http://olx.pl/i2/oferta/auto-spalinowe- ... a12542cd2b
Bylbym wam niezmiernie wdzieczny gdybyscie mi to objasnili :)
Z gory dzieki, pozdrawiam ;)

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 8:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 09, 2004 12:14 am
Posty: 43
Lokalizacja: MATRIX
Włącz google, wyszukanej instrukcję i poczytaj. Chcesz żeby ktoś ci to pisał?
Skąd jesteś? Jak z okolic Wawy to zapraszam jutro na tor, coś wymyślimy ;)

_________________
Gierma

Schumacher Fusion .21
HPI Baja 5B - w trakcie poprawek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Kurcze i to mnie denerwuje bo instrukcje wystudiowalem na pamiec (30 zapisanych stron) jednak nie ma tam ani slowa o nadajniku w internecie tez probowalem szukac ale niestety nie znalazlem :( model prezentuje sie super! Ale niestety wogole nie moge ogarnac tego nadajnika :( a jutro chce odbyc swoja pierwsza jazde :)
Dlatego bylbym niezmiernie wdzieczny gdyby udalo sie wam znalesc jakiekolwiek informacje na temat tego nadajnika ;)
P.S jestem z DolnegoŚląska :(

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 9:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ta apka nie jest oryginalna. Wpisz jej nazwę w google, a wszystkiego się dowiesz.
A poza tym do jazdy nie potrzebujesz żadnych funkcji poza gazem i skrętem, a to na pewno jest skalibrowane skoro poprzedni właściciel nim jeździł.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 10:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Kurcze przeszukalem juz wszystko i dalej nie wiem co i jak z tą apką :(
No tak auto na gaz i skręt reaguje normalnie, ale w takim razie po co reszta przyciskow? Jestem typem czlowieka ktory musi miec wszystko po swojemu, itp. Ja poprostu musze wiedziec co i jak (co do czego). Chlopaki bede wam niezmiernie wdzieczny jezeli w jakikolwiek sposob uda wam sie to znaleźć ;)

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 20, 2014 12:14 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Dziwna sytuacja z tą apką... :(
Na bateriach ktore byly w zestawie apka mi pikala i na ekranie wyswietlal sie napis ,,LOW,, pomyslalem, ze baterie sa rozladowane wiec poszlem i kupilem nowe 8xDuracell wlaczylem na chwile apke zebg sobie zobaczyc co i jak, nie minela minuta i znowu apka zaczela pikac i na ekranie napis ,,LOW,, wiecie co moze byc nie tak :(?

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Teraz jest So maja 18, 2024 12:48 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL