Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:28 pm

Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:28 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: N gru 15, 2013 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Witam, chciałbym się trochę dowiedzieć o modelach typu ''petrol'' (1:5)
Między innymi:
-wytrzymałość zębatki, itp.. (ogólnie czy lepiej w z nimi z wytrzymaloscia niż w modelach nitro ?)
-Jeżeli się psują to czy często
-Co psuje się najczęściej itp..
Model który mnie obecnie interesuje to YamaBuggy
Pozdrawiam i licze na szybkie odpowiedzi ;) !

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 15, 2013 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 4:14 pm
Posty: 288
Witam , chcesz mieć model dobry w klasie petrol ? poczytaj o modelu hpi baja , a o Yamabuggy zapomnij . na forum jest trochę wiedzy o modelu hpi baja czy to wersja 5b , 5t.

_________________
HPI BAJA 5B SS
OPONY PROLINE BOW-TIE NA FELGACH DESPERADO
OSŁONA SZARPANKI
OSŁONA FILTRA
TŁUMIK Dom v2
NAKLEJKA W OGNIE
NOWY SILNIK FUELIE 26S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 16, 2013 3:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 10:40 am
Posty: 47
Petrole to super sprzęt pod warunkiem że wybierzesz jakiś markowy model. Polecam ci dozbierać i załatwić sobie HPI baje albo coś od FG. Co do psucia się to jeżeli masz zamiar kupić oryginalną Baję od HPI (nie polecam Rovan czy Kingmotor - sam mam i wiem że nie warto oszczędzać) to przy normalnej jeździe wystarczy o nią dbać (czyścić filtr powietrza, olej w dyfrze itd) i powinno być ok :) .

Pozdrawiam.

_________________
BAJA 5B + ZENOAH G290RC = MOC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 16, 2013 4:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 4:14 pm
Posty: 288
Jeśli masz około 2000zł , to śmiało możesz brać hpi baję z działu ogłoszenia , od Mrmaku , ja kupiłem swoją od niego , też tą wersję , bez napraw przejeździła mi ponad pół roku .

_________________
HPI BAJA 5B SS
OPONY PROLINE BOW-TIE NA FELGACH DESPERADO
OSŁONA SZARPANKI
OSŁONA FILTRA
TŁUMIK Dom v2
NAKLEJKA W OGNIE
NOWY SILNIK FUELIE 26S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 16, 2013 8:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 05, 2010 6:54 pm
Posty: 796
Tak jak chłopaki pisali. Nie kupuj żadnych chinoli. Jak baja to tylko HPI, ajkośc bez porównania lepsza od rovan i innych badziewi.
MŁODY27 baje już sprzedałem :wink: troche mi jej szkoda, jak każdego modelu, ale jak portfel piszczy to nie ma innego wyjścia :|

_________________
Zobacz: https://picasaweb.google.com/101928922763650488431


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 18, 2013 4:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 13, 2013 3:36 pm
Posty: 73
Kurcze dlaczego macie takie negatywne opinie na temat ''AoWei Yama Buggy'' rzeczywiście, że jest to podróbka HPI Baja 5B ale wszystkie części od Baji do niego pasują, zbudowany jest niemal, że tak samo, itp.. Jeżeli wiecie coś więcej na temat tego modelu to bardzo proszę o jakieś wypowiedzi ;). Dodam, że model który kupię nie będzie jakoś specjalnie zajeżdżany w warunkach OFF-ROAD, tylko jakaś spokojna jazda (oczywiście, że czasami też na pełnym gazie) ON-ROAD i czasami jakiś mniejszy OFF-ROAD'zik.

_________________
Hej !
Jeżeli mi pomożesz - dziękuję :) !
Jeżeli ja ci pomogę - myślę, że pomogłem :) !
Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 18, 2013 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 11, 2008 5:01 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Szczecin/Chociwel
Coś Ci sie musiało pomylić... Już na pierwszy rzut oka to inne modele.

Dlaczego ? Model nieznany, brak części, problem z poźniejsza odsprzedażą... Za te pieniądze lepiej kupić używaną Baje HPI, ew. jeżeli ma być nowy to Rovan'a. Miałem Rovana i nie jest aż tak tragicznie. Plastiki troche bardziej miękkie niz HPI, ale przez 7L przejezdzone bezawaryjnie.

_________________
HPI Baja 5T + Zenoah 27.2 ESP Ported + VRC Side Pipe
Losi 5ive-B 32cc // Hpi Baja 5B SS // Mugen MBX7 Eco // Savage Flux MMM // Asso TC6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 3:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 13, 2012 4:51 pm
Posty: 32
Czy warto kupić petrola ?
Myślę że każdy kto kupił petrola nie napisze Ci nic innego jak TAK ... warto.
Jak na początku interesowałem się modelami RC, czytałem tematy z zapytaniami jaki model na początek itd. Miałem wątpliwości co wybrać. Raczej na początek nie poleca się modeli drogich, ze względu na ich cenę. Idąc zawsze swoją drogą ( taki już ze mnie typ ) kupiłem baję SS. Poskładałem, objeździłem i zacząłem tuning modelu. Generalnie nie wiele jeżdżę, bo więcej modyfikuję. W sumie przez dwa lata wyjeździłem koło 10 litrów paliwa. Do czego dążę : Jeśli masz zamiar nauczyć się jeździć to petrol jest do tego ( moim zdaniem ) najlepszy. Nawet jak coś nie wyjdzie, dużo jest w stanie wybaczyć. Oczywiście jeśli masz głowę na karku i po wypaleniu jednego zbiornika, nie dojdziesz do wniosku że możesz startować na zwodach , bo jesteś już mistrzem apki. Jeśli podejdziesz do zagadnienia z rozsądkiem, nauczysz się jeździć, nie niszcząc modelu. HPI to dobra firma z dużym wsparciem technicznym. Filmiki poprowadzą Cię jako nowego użytkownika za rękę, przy ustawieniu modelu a dostępność części jest bezproblemowa. Dalej ... jeśli nie zniechęcisz się do petrola, bo paliwo drogie lub nie ogarniasz tematu, będziesz miał możliwość modyfikowania swojego modelu na wiele sposobów. Przednie hamulce, 2 lub 3 biegowe skrzynie, większe koła, to tylko niektóre z nich. Modele typu baja 5b ( o 5T się nie wypowiem bo nie miałem ) są bardzo przewidywalne i dają dużą frajdę. Jeśli Ci się znudzi, zawsze znajdziesz kogoś kto od Ciebie model odkupi. Kupując przysłowiowego "nołnejma " mało prawdopodobne jest, że ktoś go od Cibie odkupi. Będzie ciężko z suportem, zarówno technicznym jak i mechanicznym. Dla przykładu : Kolega kupił sobie nowego rovana pół roku po tym jak ja kupiłem oryginalną baję od HPI. Po dwóch zbiornikach przenoszenie napędu się posypało. Ja w tym czasie tylko czyściłem model ( po każdym zbiorniku rozbierałem na czynniki pierwsze ) co było dla mnie dużą frajdą. Pierwsze usterki odnotowałem po dwóch zbiornikach. Dwie z czterech gumowych osłon półosiek się " potargały " Po jakimś czasie wymieniłem też szarpankę i to tyle. Wspomniany kolega włożył dużo $ w części zamienne. Ja w tym czasie inwestowałem w opcjonalne części, podnoszące osiągi. Kolega sprzedał swój model i w końcu kupił baję 5T a ja w tym czasie dokupiłem kamerę. Jak więc sam widzisz ... kto kupuje tanio, kupuje dwa razy. Moja rada : Dozbieraj i kup topowy model a on odwdzięczy się za to niezawodnością, jeśli będziesz przestrzegał zasad jego użytkowania. Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś zanudziłem swoją obszerną wypowiedzią. :wink:

_________________
Prosty tor jest dla szybkich modeli a kręty dla szybkich modelarzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:28 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL