Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 15, 2024 3:26 am

Teraz jest Śr maja 15, 2024 3:26 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: N lip 07, 2013 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 12:13 am
Posty: 198
Witam
kiedyś bawiłem się przez dłuższy czas w modelarstwo od około 2lat dałem sobie spokój ale ostatnio nasza mnie myśl aby znowu sobie kupić coś do zabawy ale tym razem tylko petrola

Na allegro stoi taki sobie cudak :

http://allegro.pl/hpi-baja-5b-okazja-i3361398141.html

Wszystko seryjne serwa aparatura itp. itd.

Ze zdjęć da się dopatrzeć jakieś uchybienia ? Ile warto zapłacić za ten egzemplarz ?
Ogólnie widziałem różne wersje: 5B 5B SS 5T. Wersja 5T to jest najnowsza konstrukcja tak ? Dużo jest ulepszona od 5B ? 5B ma swoje jakieś wrodzone wady/mankamenty ?

Pozdrawiam i czekam na waszą opinie :)

_________________
Moja Galeria :P
[color=#FF0000]
FOTKI
http://picasaweb.google.pl/Marcin37225323423423423

Kontakt GG 119865


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 4:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 4:14 pm
Posty: 288
Siema, co do kupna tej baij to za 2300zł max , po kupnie wymiana serwa skrętu na hitec, aparatura 2.4ghz , warto zainwestować w osłonę szarpanki i filtra powietrza , zapytaj właściciela czy jeździł na półsyntetyku czy na fullsyntetic , powinien być do motocykli 2t , zapytaj też jak docierał i napisz wszystko w poście , i na koniec poproś o krótki filmik przedstawiający odpalanie modelu . Co do wersji modeli baja to 5b,5t i 5sc ta ostatnia jest najnowszy , 5t ma seryjnie silnik fuelie 26 a 5b ma fuelie 26s troszkę mocniejszy .

_________________
HPI BAJA 5B SS
OPONY PROLINE BOW-TIE NA FELGACH DESPERADO
OSŁONA SZARPANKI
OSŁONA FILTRA
TŁUMIK Dom v2
NAKLEJKA W OGNIE
NOWY SILNIK FUELIE 26S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 5:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 23, 2013 1:34 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gdynia
Jesli to jest 5b to ma silnik 23cm. 26 bylo w wersji ss jak moja. Swoja droga moze sie zastanowie nad sprzedaza swojej baji 5b ss?? Spodobal mi sie elektryk:smile:
Moja jest co prawda duzo wiecej jezdzona, ale silnik 26cm, serwo gazu hitec, apka sanwa mx-3fhss 2,4, oslona szarpanki, karton dodatkowych czesci (zebatki, wahacze, inne plastiki, swiece, uszczelki, czesci amortyzatorow, zapasowa uzywana glowica z tlokiem, drugi tlumik, z 8 kompletow roznokolorowych szybek, jakies oleje do amorkow i filtra, 0,5l syntetyka do 2t, itp) , trzy komplety tylnych kol ( piach- opony stan idealny, teren-opony stan 50%, i asfalt-opony praktycznie do wymiany). Wymienione prawie wszystkie lozyska, olej w dyferencjale, olej w amorkach, okladziny sprzegla samochodowe - duzo wytrzymalsze. I ladowarke do nimh tez bym dorzucil (zadna wymyslna ale laduje pakiet odbiornika i ma tez wtyczke do ladowania aku nadajnika bezposrednio w apce wiec zdaje egzamin i jest wygodna).
Minusy tez sa, poklejona karoseria, jeden shaft od skretu nie oryginalny (juz tak kupilem, ale zdaje egzamin) , no i tylne szafty amorkow sa z aluminiowymi koncowkami bo nie moglem dostac oryginalnych i wsadzilem od rowana i czekam az sie uda kupic oryginalne. Oczywiscie nie wyglada tak ladnie jak ta z allegro bo byla jezdzona a nie stala i ladnie wygladala;-)

Edit: raczej jej nie sprzedam bo za duzo w niej porobilem, ale chodzilo mi o to zeby ci uswiadomic ze za te pieniadze mozesz dostac cos wiecej niz golasa z silnikiem 23cm. Moze i bedzie gorzej wygladac, ale uwierz mi ze ta "nowka" po kilku jazdach w terenie bedzie wygladac tak samo jak moja albo i gorzej;-)
To ma jezdzic i dawac "banana" na mordce a nie wygladac!

Tapniete z Galaxy S3

_________________
Park maszynowy:
Baja 5B SS -na sprzedaz
Losi Micro SCT 1:24 BL
Sakura D3 BL
Vaterra Ascender - żółw błotny

chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 8:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 12:13 am
Posty: 198
Jutro mam mieć dokładnie fotki wszystkiego , aparatura jest na 2,4 serwo jest oryginalne ale cyfrowe chyba 15kg.
model będzie użytkowany tylko amatorsko , czy silnik 23cm różni się czymś po za pojemnością od 26cm ?

_________________
Moja Galeria :P
[color=#FF0000]
FOTKI
http://picasaweb.google.pl/Marcin37225323423423423

Kontakt GG 119865


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 10:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 9:26 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Radom
Witam BAJA 5T jest tylko 5 stówek droższa ale za to znacznie lepsza (tym bardziej że to mój model w linku) :wink:
Maiłem kiedyś podobny dylemat którą kupić, zdecydowałem się na 5t i ani przez chwilę nie żałowałem. Jeśli udało mi się wzbudzić zainteresowanie z chęcią odpowiem na wszystkie pytania :lol:


Pozdrawiam

_________________
Baja 5T na sprzedasz http://allegro.pl/hpi-baja-5t-podzespoly-z-usa-i4065078095.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 11:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 4:14 pm
Posty: 288
Bartuś napisał(a):
Witam BAJA 5T jest tylko 5 stówek droższa ale za to znacznie lepsza (tym bardziej że to mój model w linku) :wink:
Maiłem kiedyś podobny dylemat którą kupić, zdecydowałem się na 5t i ani przez chwilę nie żałowałem. Jeśli udało mi się wzbudzić zainteresowanie z chęcią odpowiem na wszystkie pytania :lol:


Pozdrawiam


Z tego co wiem, baja 5t jest bardziej wywrotna , ma silnik 26 , a zachwalanie swojej to sobie odpuść .

_________________
HPI BAJA 5B SS
OPONY PROLINE BOW-TIE NA FELGACH DESPERADO
OSŁONA SZARPANKI
OSŁONA FILTRA
TŁUMIK Dom v2
NAKLEJKA W OGNIE
NOWY SILNIK FUELIE 26S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 4:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 9:26 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Radom
:lol: nie mam zamiaru zachwalać swojej baji...
Fakt 5T jest bardziej wywrotna ale od tego są zestawy poszerzające. Miałem okazje pośmigać 5B ale nie dawała mi takiej frajdy z jazdy.
Ale może nie jestem już obiektywnym źródłem informacji :wink:


Pozdrawiam

_________________
Baja 5T na sprzedasz http://allegro.pl/hpi-baja-5t-podzespoly-z-usa-i4065078095.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 6:39 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Wesel DE
Ja mam do sprzedania model Hpi Baja 5b ss model jest prawie nowy ma założone b.mocne serva apke 2.4 Ghz Sanwa Mx3-FhSS jest bardzo dokładnie złożony na gwarancji zakupiony w polskim sklepie modelarskim + kompl. aku do apki oryginalne pudełko wszystko w stanie idealnym dwie Karoserie. Ładowarka Imax B6 wszystkie papiery model w stanie idealnym sprzedaję z powodu nagłych problemów finansowych na model wydałem około 4700 zł sprzedam za 3500 zł Do małej negocjacji .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 10:44 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Suwałki
swoją drogą to ciekawe, że prawie każdy posiadacz baji z czasem dostaje nagłych problemów finansowych i się jej pozbywa :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 19, 2013 7:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 6:39 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Wesel DE
Bo to nie jest tani model pozatym ja swojego za grosze też nie sprzedam, jezeli masz jakie kolwiek wątpliwosci prosze bardzo tak wyglada dobrze dotarty model to co na filmiku wyprawia jest na zwyklych kołach nie na łopatkach które są typowe na piach. Model jest cały czas na ustawieniach fabrycznych nie był jeszcze regulowany najwazniejszy cykl to było dotarcie silnika na biegu jałowym 3 zbiorniki na delikatnym gazie zbiornik i piąty na połowie gazu i na 3s pełen gaz i na 6 zbiorniku już normalna jazda a ten zbiornik na filmiku jest 7 wypalony z czego 3 na jałowym i na ustawieniach fabrycznych widac efekt :)
http://www.youtube.com/watch?v=Q2m8UcDe ... e=youtu.be
Kolejne nagranie model na ust. fabrycznych
http://www.youtube.com/watch?v=Pj0np4bFWIM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Śr maja 15, 2024 3:26 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL