Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So maja 18, 2024 9:56 pm

Teraz jest So maja 18, 2024 9:56 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor
PostNapisane: N gru 26, 2010 11:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:20 pm
Posty: 125
nom jest tego sporo :P pełno sf-1 kilka dobrych kilka spalonych, kilka sf-2 sama spalone , hmm i tower pro spalone, i jeszcze coś tam :P

_________________
HPI Bajaa 5B !
&
HPI Savage X
&
HB Lighting statium 2 Pro

GG- 10015639- zawsze niewidoczny :)

MetallicA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 27, 2010 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:20 pm
Posty: 125
z ciekawości pytam jak idzie budowa ?

_________________
HPI Bajaa 5B !
&
HPI Savage X
&
HB Lighting statium 2 Pro

GG- 10015639- zawsze niewidoczny :)

MetallicA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 12:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 26, 2009 3:59 am
Posty: 275
uff nareszcie aktywne konto
mam dla was nowy plan całej budy
http://picasaweb.google.com/10478107255 ... W_vcqA7wE#
jest tam jeszcze zdjęcie z naniesionymi podzespołami i zdjęcia jakich rurek użyje do budowy.
Oriętujecie sie może ile taka rurka moze kosztować za 1m?

_________________
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.ph ... 54#p352454
Pozdrawiam Adrian Piwowarczyk
Hot Bodies Cyclone D4
kontakt: gg 3195114


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 2:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 26, 2009 3:59 am
Posty: 275
Praca powoli się rozpędza mam już 2 przekładnie wycieraczek z silnikami:
http://picasaweb.google.com/10478107255 ... 8633473490
Myślę ze po nowym roku zrobię do nich sterowanie i serwa będą gotowe:), wymyśliłem że nie opłaca mi się kupować drugiego serwa na gaz hamulec bo musi być dość mocne żeby zatrzymać to 30 KG więc dlatego zrobię 2 serwo z wycieraczek :)) co o tym myślicie ?

_________________
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.ph ... 54#p352454
Pozdrawiam Adrian Piwowarczyk
Hot Bodies Cyclone D4
kontakt: gg 3195114


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 04, 2011 5:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:20 pm
Posty: 125
i jak ci idzie :)

_________________
HPI Bajaa 5B !
&
HPI Savage X
&
HB Lighting statium 2 Pro

GG- 10015639- zawsze niewidoczny :)

MetallicA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 11:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 26, 2009 3:59 am
Posty: 275
HEHE na razie nie idzie - raczej raczkuje. Zaczynają się wakacje kasa z nie długo się znajdzie i kupię te rurki. Zrobiłem test z tym sterownikiem do serwa na słabszych mosfetach i wsio działa teraz zrobic wszystko na gotowo kupić własciwe tranzystory i wszystko zamontować w kupę i 2 serwa będą gotowe. Rurki na ramę obmyśliłem że dam 1,2-1,5 śr zewnętrznej ciękościenna cos kolo 2,5zł za kg. Co do silnika to kupię na szrocie piłę spalinowa na chodzie odremontuje silnik za jakies 50 zł jeśli wg coś do niego bedzie trzeba kupić i na 100% na początek wystarczy. Ciekawe tylko jakie koła do tego kupie bo z tym najciężej :(( POMOCY !!!

_________________
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.ph ... 54#p352454
Pozdrawiam Adrian Piwowarczyk
Hot Bodies Cyclone D4
kontakt: gg 3195114


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 5:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
Witam,
właśnie zaczynam projekt konstrukcyjny właśnie takiego petrolka z pocket bike'a chyłopaki nie ma sie co pchać w sterowanie silniczka z wycieraczek z bebechów z serva. dziś z kumplem w robocie wymyśliliśmy że można to zrobić na podstawie siłownika sterującego z central zamka.
tylko nie wiem jak on chodzi czy na 6 czy na 12v? orientuje sie ktoś ?
W takim pocket bike'u mam dosyć duży akumulator także nie będzie problemu z włożeniem przetwornicy 12/6v do sterowania aparaturą, serwa będą sterowane tylko przez 6V a motor z wycieraczek na 12V.
A co do kół to polecam z pocket bike'a są dosyć tanie na alegro i w sumie to jest to całkiem tanie xD
mam takiego kompletnego tylko musze sterowanie wymyśleć i kupić silnik bo ten co jest to jest zatarty... ale myśle że za 400 zł zrobie go działającego jak co to zdjęcia pośle później jakieś jak bd miał lepszy aparat ze sobą w robocie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 03, 2011 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 03, 2008 9:57 am
Posty: 326
Lokalizacja: Lublin Wiek:27
Jeżeli chodzi o napiecię w centralnym z auta to jest 12v jak w całym aucie. Wątpię czy uda Ci się stworzyć coś co mogłoby konkurować z modelami z prawdziwego zdarzenia ale do zabawy pod domem może być.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 04, 2011 5:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
wiesz co to z założenia ma być tylko do bashu pod domem a nie na zawody, wiadomo że nie ma co porównywać do modeli fabrycznych, ale nie o to chodzi.
Dla mnie to jest swojego rodzaju wyzwanie, żeby stworzyć coś co bedzie jeździło i nie z gotowych klocków tylko z tego co sie na warsztacie znajdzie/ ew w domu.
A co do tego sterowania silniczkiem z wycieraczek to na pewno sie nie nada siłownik master z centralzamka,
po pierwsze jak zauważyłeś to jest na 12v, podaje niewystarczający prąd żeby nawet powoli ruszyć silnikiem z wycieraczek,
po 2 taki siłownik ma dwie pozycje także do tego dochodzi też megakombinacja, że by wogóle to wysterować,
najlepszym pomysłem wg mnie będzie wziąć stare servo (nie musi mieć jakiś super parametrów) do tego zamiast silnika z serva podłączyć tam transformator połączony z wzmacniaczem natężenia powinien dać odpowiedni efekt :)
Jako że nie musze patrzeć na prądożerność takiego wzmacniacza bo mam w takim silniczku małe magneto to prądu jest pod dostatkiem xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 12:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 26, 2009 3:59 am
Posty: 275
Co do serwa potrzebnego do sterowania zwrotnicami w układzie kierowniczym w projektach baggy, to piewszy raz spotkałem się z mechanizmem centralnego zamka. Na wszystkich forach jakie przeczytałem najlepszym rozwiązanie jest mechanizm wycieraczek. Prosta konstrukcja, prosty schemat do sterowania https://picasaweb.google.com/willaa303/ ... 5557474194 i wgl moim zdaniem nic innego oprócz tego i kupna serwa modelarskiego o dużym uciągu się nie sprawdza. Pozdro
PS. Prace sie powoli rozkręcają, plany jak zrobić dobry napęd i zawieszenie już są przeguby kulowe za niedługo zamówię a z rurkami 10mm-15mm jak na razie czekam na dostawę do sklepu. Jak będą rurki prace rozpoczą się w 100% .

_________________
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.ph ... 54#p352454
Pozdrawiam Adrian Piwowarczyk
Hot Bodies Cyclone D4
kontakt: gg 3195114


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 1:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 6:40 pm
Posty: 848
Lokalizacja: Warszawa
Widziałem ostatnio na regatach paru chłopaków którzy mieli takie fajne terenowe kółka w swoich wózkach, żeby można było ciągać łódki po plaży.
Myślę, że będą idealne dla tego petrolka :)
Jak wrócę do domu to postaram się poszukać takich kółek w internecie ;)

Jeżeli w internecie nie znajdę to za tydzień jadę na zawody do Gdyni (chyba :P ) i będę mógł się dopytać ludzi gdzie takie kółka można kupić.
Koła te są wytrzymałe, gdyż muszą znosić ciężary łódek i trudną eksploatację.
Można jdo nich kupić plastikowe lub metalowe felgi.

_________________
Losi 8ight-E 2.0 buggy (DE Racing/Fioroni/ProLine/JConcept) Tekin RX8 2000kv po 15 pakietach dużo części [SPRZEDAM]


Ostatnio edytowano Wt lip 05, 2011 1:40 pm przez Tadek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 1:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:20 pm
Posty: 125
Oglądając te zdjęcia i jstem pozytywnie zaskoczony Modelem :), ale nie sądzisz że silnik od piły będzie za słaby :)?

_________________
HPI Bajaa 5B !
&
HPI Savage X
&
HB Lighting statium 2 Pro

GG- 10015639- zawsze niewidoczny :)

MetallicA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 10:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
Silnik z piły jak najbardziej bedzie ok tylko trzeba lekka i wytrzymałą konstrukcje ramy zrobić.
Jak już mówiłem to zrobie te serwo z silnika z wycieraczek tylko nie wiem z jaiego, jestem w fazie testów szybkości poszczególnych bo nie mam narazie najszybszego to kombinuje xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 26, 2009 3:59 am
Posty: 275
Silniczek z piły w zupełności wystarczy pojemność ok 35cc i moc ok 3,5km do modelu o wadze ok 25kg na pewni wystarczy. Co do tych mechanizmów wycieraczek to prędkość bedzie sie mało różniła pomiędzy poszczególnymi markami- sam sprawdzalem i porównywałem od 126p i golfa 2 i bodajże od Skody ale nie wiem jakiej moc i prękość była porównywalna jedynie co to budowa jedne miały zębatkę na wale silnika a drugie ślimak ja osobiście wybiorę zwyklą zebatke bo jak bedzie silmak to przy dezeniu serwo nie wruci tylko zerwie zęby i po przekladni a jak bedzie zwyla zebatka to napewno ramię serwa powróci. Nie wiem czy zrozumiliście ale prosze sobie wyobrazic o co mi chodzi :P Pozdro

_________________
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.ph ... 54#p352454
Pozdrawiam Adrian Piwowarczyk
Hot Bodies Cyclone D4
kontakt: gg 3195114


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2011 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 9:46 am
Posty: 56
Lokalizacja: Tychy
Jak najbardziej masz racje co do przekładni. ja mam trochę większy wybór silniczków do wycieraczek(od seja na audi a6 kończąc) patrzałem który ma lepszy uciąg ale zobaczymy jak bedzie w końcu. kupie silnik i sie zobaczy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Teraz jest So maja 18, 2024 9:56 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL