Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So maja 18, 2024 7:12 pm

Teraz jest So maja 18, 2024 7:12 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Pt gru 02, 2005 7:42 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
Wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł żeby zrobić podświetlenie swojej ładowarki poniewaz gdzi jest troszke ciemniej to poprostu nie widac co jest na wyswietlaczu. Dzis gdy zakupiłem sobie diodki wtyczki i kabelków wziolem sie do pracy.. na płytke do diod idealnie nadała się ramka ze zdjecia- grubosc 3mm. Zamiast kalki technicznej uzyłem karki ze starego albumu - taka którą przekłada sie zdjecia .. na tylną powłokę odbijającą zastosowałem folie aluminiową... gdy już miałem materiały wziąłem się do pracy ... na początku wydawało mi sie ze to najtrudniejszy etap - ale myliłem się ale o tym za chwile ... płytke wyciąłem brzeszczotem 55mm x 75mm. dziury na diody gdy zaznaczyłem początkowo wypaliłem lutownicą a reszte wypiłowałem pilnikiem. Następnie piłowanie diodek na prostokąty o wymiarach 5mm długie , 5mm szerokie i 3mm grube nastepnie włozenie ich na miejsce i polutowanie szeregowo 4 diodek. nastepnie lutujemy kabelki i wtyczke. Kolejny etap naklejamy folie aluminiowąw tyłu a z przodu papier nastepnie proba ... świeci .. ok zabieramy sie za rozdzieranie ładowarki ... odkrecamy po 4 sroby z kazdej strony. lewy dekielek mozemy zdjąc całkiem - prawy niestety nie bo misielibysmy odlutowac kable ale nie ma takiej potrzeby ...podwarzamy zatrzaski od strony gdzie sa 2 a nie 3 czyli od dołu ... wyjmujemy całą płytke do góry . ale ostroznie bo trzeba wypiąc jeszcze taśme ..podwarzamy zatrzask powinien odejsc około 1 mm do gory i w tym momencie tasma powinna byc wolna...teraz wyjmujemy lcd - zatrzaski mozemy odrazu wyłamać ponieważ nie będą nam już potrzebne .. wyjmujemy LCD odkładamy narazie na bok mozemy wypchnąć szybke przednią - powinna odejsc bez problemowo i odkładamy . teraz musimy wyciąc płytke ktora trzymała wyswietlacz...ale UWAGA musimy po obu stronach zostawić ząbki o długosci około 2-3 mm i teraz przechodzimy do najtrudniejszego etapu ... zdejmujemy folie ktora jest z tyłu LCD jest ona przyklejona na bardzo mocnym kleju ale poprostu musi zejsc... gdy juz zejdzie pozostaje nam zmudne zdejmowanie kleju... ja uzyłem do tego zmywacza do paznokci z acetonem ale nie jest to takie proste jak by sie wydawało bo musimy namaczac klej i zeskrobywac go .. podobno innym sposobem na to jest WD40 ale tego juz nie potwierdze bo nie wyprobowalem ... gdy juz zdejmiemy klej wkładamy wyswietlacz spowrotem na swoje miejsce ... zakładamy zaslepke ktorą uprzednio zdjelismy i teraz uzywając tasmy dwustronnej z gąbką musimy ukleic ramke na wyswietlaczu zeby kazdy bok był na rownej wysokosci- to chyba oczywiste nastepnie przykrejamy naszą płytke z podswietleniem do tasmy tak aby strona z papierem przykleila sie do taśmy .. kolejny krok to wlutowanie kabelkow pod 12V - te najwieksze kable, ktore idą od zasilacza bądz akumulatora 12V pozniej spinamy wszystko spowrotem skrecamy i cieszymy sie podświetleniem :D

uff palce mnie bolą od pisania :D

tutaj link do instrukcji ze zdjęciami http://157.158.14.100/~kjaskot/ICEBacklight.pdf

prosze admina o podwieszenie tematu bo moze sie to przydać ...

Temat podwiesiłem. Proszę o lepszej jakości fotografie. Krzysiek

fotki :
http://img235.imageshack.us/img235/8273 ... ize7cn.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/1618 ... ize7yh.jpg
sory za jakosc ale z reki ciezko zrobic dobrą fotke bez lampy ...

Pozdrawiam

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 02, 2005 8:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
No caaaalllkkieeemm fajnie 8) Gratulacje za Determinacje ;) noi ukonczenie projektu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 02, 2008 12:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 05, 2005 6:32 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ma ktoś tego PDFika ? Przydałby mi się bo właśnie stałem się posiadaczem ciemnego ICA :)

_________________
Xray XT8 SH P6 4,6
XXX-S & Lehner basic 5300 & Lehner Warrior 7018
Tb-02 & Dr. Speed
Academy SP3 EX
Futaba 3PM S
Hellfire SS - był

gg.528392 mail: mr.byku@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 10:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
NIE polecam tego sposobu !! po odklejeniu foli z tyłu wyświetlacza nic na nim nie widac, diody można pod lcd wsadzic ale z FOLIĄ !! ojciec nic nie wymyslil, musial spowrotem przykleic folie i dopiero pod nia diody...

niewiem jakim cudem kolego Adrianie Ci to wyszło :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 2:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 12, 2005 3:45 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
nalezy zerwac tylko ta nieprzezroczysta folie, a polaryzator zostawic na miejscu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:36 pm
Posty: 87
Witam,
Poniżej przedstawiam efekty uzyskane dzięki nowej technologii podświetlania :).
ZALETY:
-- Brak przeróbek mechanicznych mocowania wyświetlacza i obudowy
-- Równomierne (niemal idealne) podświetlenie całej powierzchni wyświetlacza
-- Praktycznie nieograniczona ilość kolorów podświetlenia
-- Prosty montaż
WADY (o ile można to wadą nazwać)
Jedyną wadą jest koszt - choć nie jest on jednak taki straszny i podejrzewam, że przy większym zamówieniu można negocjować cenę. Ogólnie dla osób nie bojących się lutownicy to max 35 PLN.

Aktualnie staram się wszystko zebrać w jakiegoś PDF'a ale śpieszę pochwalić się swoimi efektami.
Linki do zdjęć (nie są może idealne ale dużo widać)

1. W jasnym świetle przy wyświetlaczu ustawionym na "6"
--Poniżej cały HowTo--
2. W ciemnym pomieszczeniu przy wyświetlaczu ustawionym na "6"
--Poniżej cały HowTo--

Jeśli się podoba będzie PDF i konkretne info co i jak :)

_________________
Pozdrawiam
========


Ostatnio edytowano Śr sty 11, 2012 8:23 pm przez Jarlath, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 9:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
noo... super... czekam na pdf :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 07, 2009 7:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
no podziel sie szczegółami :>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 07, 2009 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:36 pm
Posty: 87
W następnym tygodniu dam linka do PDF'a - niestety teraz mam za dużo roboty i czasu nie wiele. Jak wrócę z delegacji to siadam i kończę :)
Cierpliwości na 100% będzie

_________________
Pozdrawiam
========


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 08, 2009 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
czekam z niecierpliwością :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 6:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:36 pm
Posty: 87
A kto czeka - ten się doczeka...
Sorki za dłuższy niż przewidywałem czas, ale praca zawodowa skutecznie gospodaruje moim czasem i zasobami.
Niebawem być może pojawi się jej wersja html'owa na stronie rcauto-wiki...... lecz jak widzę nie ma chętnych do współpracy więc na chwilę obecną tylko planuje.

Cytuj:
Finalnie na deser obiecany PDF.
Ice_BACKLIGHT_HowTo.pdf
Wystawione ma moim serwerze lecz dostępność 24/7 !!!


UWAGA!!! Zmiana !!!! Plik PDF nie jest już dostępny. HowTo znajduje się pod adresem:
Ice_BACKLIGHT_HowTo



Jeśli znajdziecie jakieś błędy, lub macie ochotę dodać coś od siebie - proszę pisać to się poprawi / wstawi

_________________
Pozdrawiam
========


Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2013 7:31 pm przez Jarlath, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 11, 2012 8:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 7:36 pm
Posty: 87
Witam,
Z góry przepraszam za "podbicie", ale zmienił się link do HowTo a patrząc po statach użytkownicy nadal są nim zainteresowani, PDF nie jest i nie będzie dostępny on-line. Jeżeli ktoś, jednak chciałby go mieć proszę o kontakt.

_________________
Pozdrawiam
========


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest So maja 18, 2024 7:12 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL