Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:57 am

Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:57 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł: Re: HPI Vapor
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 2:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 13, 2015 1:40 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
Antena w odbiorniku zrobiona jest na zasadzie odcięcia oplotu (bo jest to mini koncentryk) i pozostawieniu odpowiedniej długości samego rdzenia w izolacji. Każdy kto ma odbiornik na 2,4 Ghz wystarczy, że zmierzy długość odcinka bez oplotu i sam przy odrobinie wprawy naprawisz antenę :) Możesz też zmierzyć to co zostało przy antenie + odcięty odcinek i zrobić jak było w oryginale.

_________________
Losi 8ight-Te 2.0 & Mamba Monster 2200kv & Sanwa MT4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: HPI Vapor
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 10:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 05, 2015 8:11 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Łódź
Długość całkowitą anteny znam, to 20cm. końcówka bez ekranu (oplotu) miała 2 cm. Niestety nie mam pojęcia skąd zdobyć odpowiedni, mini koncentryk ... Sprawdzę w starych laptopach, może antena od WiFi będzie odpowiednia.

_________________
Pozdrawiam,
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: HPI Vapor
PostNapisane: N gru 20, 2015 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 13, 2015 1:40 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
Długość całkowita ma znaczenie drugorzędne chociaż nie powinna być równa wielokrotnosci długości fali (w tym przypadku długości odcinka bez oplotu). 20 cm to zapewne dl. od obudowy a nie płytki elektroniki. Dlatego spróbuj zdjąć oplot lub wymontuj antenę z karty WiFi. Dodam, że miałem takie antenki drukowane na płytce pcb wielkość zapałki.

_________________
Losi 8ight-Te 2.0 & Mamba Monster 2200kv & Sanwa MT4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: HPI Vapor
PostNapisane: N gru 20, 2015 9:48 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 05, 2015 8:11 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Łódź
karloss napisał(a):
Długość całkowita ma znaczenie drugorzędne chociaż nie powinna być równa wielokrotnosci długości fali (w tym przypadku długości odcinka bez oplotu). 20 cm to zapewne dl. od obudowy a nie płytki elektroniki. Dlatego spróbuj zdjąć oplot lub wymontuj antenę z karty WiFi.

Poczekaj, nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem. Sugerujesz, żebym przed wymianą anteny, zdjął ze skróconej wersji (skróciłem ją około 3cm, czyli końcówka bez oplotu i jeszcze centymetr w oplocie), oplot na końcu, tak jak miało to miejsce przed skróceniem?
Co do 20 cm., to podobno długość anteny mierzona od płytki, oglądałem film na którym podane były wymiary, oczywiście w tym samym modelu odbiornika.

Edit 21.12: Pogrzebałem w necie i znalazłem wzór na długość fali (m) = 300/częstotliwość (MHz), czyli długość fali to 300/2400=0,125m, czyli 12,5cm. Ponieważ antena może mieć długość 1/4 długości fali - 12,5cm/4=~ 3,1cm.
I na takiej długości oplot powinienem zdjąć ze skróconej anteny, dobrze myślę?

_________________
Pozdrawiam,
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:57 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL