Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N maja 05, 2024 6:30 pm

Teraz jest N maja 05, 2024 6:30 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 12:20 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 30, 2006 8:23 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Zgierz
Witam.
Koledzy od razu nadmienię ze nie jestem biegły jeśli chodzi o elektryki.
Kupiłem synkowi autko zabawkę WlToys A303 gdzie jest pakiet z tego co ustaliłem Li-ion o oznaczeniu HFC 1850-2S 6.4V o pojemności 1000mAh co jak sie domyślacie na krótko wystarcza.
Mam pytanie jaki pakiet można wsadzić do tego autka żeby dłużej pojeździć, a zarazem nie Janowca go kilku godzin.
Podłączyłem mu Nimh bo taki mam od spalinki i auto wyraźnie jeździ gorzej.
Miejsce na pakiet jest nie duże 65x55x20mm
Z tego co wyczytałem wszystkie pakiety Lixxx maja możliwość szybkiego ładowania tylko ja potrzebuje taki co ma 6.4V, a Lixxx z tego widzę maja więcej tylko ten Li-ion ma 6.4V
Wiem ze musi być odpowiednia ładowarka do tych Li-xxx i mam pytanie ponieważ mam ładowarkę LRP Pulsar 3 Competition gdzie jest opcja Nimh Lipo Nicd i wychodzi na to ze Lipo moze ładować ale te maja więcej niż 6.4V.
Nie rozumiem tych oznaczeń pakietów Li xxx typu 2p itp.
Chciałbym pakiet który będzie miał takie wymiary jak podałem lub mniejsze i będzie mógł być ładowany ładowarka która posiadam.
Czy mogę ładować LiFe lub Li-ion ta ładowarka i czy takiej wielkości pakiety sa o pojemności np. 4000mAh.
Proszę o wyjaśnienie tych zagadnień co do V tych pakietów i jak jest możliwość podanie jakiś linków z pakietami.
Pozdrawiam.

_________________
SAVAGE X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 8:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
6,4V ?
Lipo .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 9:34 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2016 7:50 pm
Posty: 41
Lokalizacja: SCZ
Weź pod uwagę że to "coś" ma plastikowe zębatki- jak kupisz mocniejszą baterię, to zmielisz je...kup lepiej taką samą i podmieniaj po prostu, albo worek zębatek..

_________________
Buggy Flux
Apache C1
X-Maxx
Carbon MBM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 10:28 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 30, 2006 8:23 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Zgierz
Koledzy nie chodzi mi o mocniejszy pakiet ale o pojemniejszy bo ten co jest ma 1000mAh, a myślałem o jakimś ponad 2000 bo raczej 4000 to nie wejdzie. Jeśli chodzi o napięcie to nie chce zwiększać tylko to 6.4V nie wiem do jakiego rodzaju ogniwa przypisać.
Gdy model przestał jeździć to sprawdziłem i miał 5.2V natomiast po naładowaniu ładowarka która była w zestawie taka zwykła to po naładowaniu pakiet ma 7.8V.
Pytanie czy ta moja ładowarka LRP pulsar 3 mogę ładować LiFe bo powiem szczerze ze te ogniwa sa jak poczytałem bezpieczne i wydajne, ale ładowarka ma tylko program do Lipo.
Pytanie czy bez programu do danego ogniwa mogę ta ładowarka ładować ogniwa szybko bo jest dużo ustawień w tej ładowarce i moze ładować dużym prądem.
Widziałem pakiety 2300mAh tylko nie pamietam jaki rodzaj i to by wystarczyło, pytanie czy muszę zmienić ładowarkę czy swoją mogę ładować pakiety Li xxx.

_________________
SAVAGE X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Pakiet Lion ma napięcie takie samo jak liPo czyli 3,7V, liFe ma 3,3V. Wszystkie pakiety Lixx od dwóch celi w górę powinny być ładowane z balanserem, czyli ładowarką do tego przeznaczoną. Aczkolwiek mam do Summita pakiety Lion i ładuje je bez balansera tak jak zwykłe nimh, dla żywotności pakietów to nie jest zdrowe, ale jeśli celki będą w miarę równe to nie powinno się nic dziać.
Ale nie wiem jak można uzyskać napięcie 6,4V z ogniw, które mają 3,7V...

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 3:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Celki li ion mają przeważnie nominalne 3,6v max 4,1v
Niestety twoja ładowarka obsługuje 1s-3s lipo, nicd i nimh więc w praktyce nie naładujesz bezpiecznie li ion.
Pozostaje tylko kupienie pakietu LiPo 2s pod wymiar

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 30, 2006 8:23 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Zgierz
Tu podaje link do tego pakiety
http://www.rctecnic.com/baterias-lipo/4 ... hfc1850-2s
Tez mnie dziwi ze jest 6.4V tym bardziej ze po naładowaniu było 7.8V.
Z tego co piszecie to pakiety Lixx do dwóch cel mogę ładować ta ładowarka LRP co mam oczywiście przy odpowiednich ustawieniach.
Z racji ze miejsca na pakiet jest mało to w grę wchodzą tylko 2 cele które mogę ładować bez specjalnej ładowarki.
Powiedzcie tylko czy bez różnicy jjakiego rodzaju będzie pakiet Lixx ważne żeby nie miał więcej jak 2 z 3.7V czy 2 z 3.3V.
Dodam jeszcze ze po kilku minutach jazdy było 6.6V gdy sprawdzałem wiec te 6.4V nie wiem dlaczego podają.
Ostatnie pytanie czy cele life są w wymiarze nie większym niż 65x20 .
Pozdrawiam.

_________________
SAVAGE X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 3:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Lion mają 3,7V i 3,6V... Oczywiście chodzi o napięcie nominalne. Tak samo Lipo ma 3,7V nominalnie, a max naładowane ma 4,2V.
Bez balansera można ładować jedną celkę, dwie i więcej powinno się ładować z balanserem. Aczkolwiek w praktyce zdarza się ładować 2s, 3s, 4s bez balansera, ale to nie jest zdrowe dala pakietu.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 26, 2016 4:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
ocinus napisał(a):
Ostatnie pytanie czy cele life są w wymiarze nie większym niż 65x20 .

Ale kolego upewnij się na 100% czy możesz w ogóle ładować na swojej ładowarce LRP pakiety inne niż lipo czyli (life i li ion) bo podejrzewam że jak sprawdzałem na szybkiego to niestety nie było takiego info. Więc tak jak wcześniej pisałem szukaj tylko lipo.
Co do tej oryginalnej ładowarki z zestawu wltoys to nie podłączałbym do nowego pakietu ponieważ w najlepszym przypadku nie będzie doładowywała do końca pakietu a do tego nie posiada ona balansera.
Ralf2107 napisał(a):
Lion mają 3,7V i 3,6V

Zgadza się ale Lion o nominalnym 3,6v ładuje się do 4,1v a nominalne 3,7v ładuje się do 4,2v to samo tyczy się lipo o napięciu nominalnym 3,6v ładuje się do 4,1v (o ile pamietam występowały takie w telefonach)

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 27, 2016 7:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 30, 2006 8:23 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Zgierz
Koledzy juz mniej więcej wiem co i jak.
Podjąłem decyzje i kupie jakaś ładowarkę do wszystkich Lixx bo na pewno dokupie pakiety dzieciakowi i szkoda żeby sie szybko skończyły.
Czy takie ładowarki pokroju Redox alpha v2 itp. sa coś warte bo z racji ze miejsca na pakiet nie ma za dużo bedą one małej pojemności.
Teraz jeszcze muszę znaleść małe pakiety lub ogniwa które wejdą do modelu, a zarazem bedą miały większa pojemność niż ten co jest.

_________________
SAVAGE X


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 27, 2016 11:16 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Na początek wystarczy

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Teraz jest N maja 05, 2024 6:30 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL