Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:30 am

Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:30 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 6:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Po pierwsze napisałem wcześniej, że napisy na pakiecie to teoretyczne wartości. A z drugiej strony to skąd mamy czerpać wiedzę o danym pakiecie jak nie z opisu producenta ? Skąd Ty weźmiesz "faktyczne, fizyczne" parametry ?
Prędkości nie przelicza się z ilości pakietów, tylko z ich napięcia,a skoro mają być dwa równolegle to chyba napięcie się podwaja, więc i prędkość się podwaja...
Co Cię nie przekonuje w moim rozwiązaniu ? To, że pakiety mają dużą wydajność i będą odpowiednie ? Czy to, że warto podłączyć buzzer żeby monitorować napięcie każdej celi osobno ? Jakie wady ? Te które opisałeś ? Przecież to wyssane z palca, zwłaszcza wada "prawdopodobnie droższy".
Prawie w każdym swoim poście proponujesz "lepsze" równoległe połączenie - moja odp. 3s będzie za mało, a 4s nie wejdzie do wanienki - czyli Twoje rozwiązanie jest złe. Dobre cenowo ? Dwa pakiety 3s (bo większe nie wejdą) równolegle są lepsze cenowo niż dwa pakiety 2s szeregowo ?

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
Panowie, spokojnie...bo znalazlem cos takiego:


http://www.ebay.com/itm/Lectron-6S-22-2 ... SwLqFV8YCb

x2 i bedzie wilk syty i owca cala:).

Prosze mi wyjasnic, czy dobrze rozumuje, tak na chlopski rozum, jesli pakiet 6s 5000mah bedzie uzytkowany na polowe swoich mozliwosci - jak 3s/4s ( 100km/h na pewno nie bede nim jezdzil:) ), to powinno to wydluzyc czas dzialania wzgledem pakietu 3s 5000mah, czy sie myle?
Druga sprawa, na ebay'u jest duzo castle link'ow, ale z tego co widze, sa one dedykowane do konkretnych modeli, a zaden z nich nie jest dla XXL2-E, moze ktos mi wyslac konkretny link do takiego, ktory bedzie dzialal?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Raczej nie wejdzie do wanienki bez przeróbek. Jeśli masz wanienki na dwa pakiety to do każdej wejdzie max 3s.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 8:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 13, 2015 1:40 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
Ralf2107 napisał(a):
Po pierwsze napisałem wcześniej, że napisy na pakiecie to teoretyczne wartości. A z drugiej strony to skąd mamy czerpać wiedzę o danym pakiecie jak nie z opisu producenta ? Skąd Ty weźmiesz "faktyczne, fizyczne" parametry ?
Prędkości nie przelicza się z ilości pakietów, tylko z ich napięcia,a skoro mają być dwa równolegle to chyba napięcie się podwaja, więc i prędkość się podwaja...
Co Cię nie przekonuje w moim rozwiązaniu ? To, że pakiety mają dużą wydajność i będą odpowiednie ? Czy to, że warto podłączyć buzzer żeby monitorować napięcie każdej celi osobno ? Jakie wady ? Te które opisałeś ? Przecież to wyssane z palca, zwłaszcza wada "prawdopodobnie droższy".
Prawie w każdym swoim poście proponujesz "lepsze" równoległe połączenie - moja odp. 3s będzie za mało, a 4s nie wejdzie do wanienki - czyli Twoje rozwiązanie jest złe. Dobre cenowo ? Dwa pakiety 3s (bo większe nie wejdą) równolegle są lepsze cenowo niż dwa pakiety 2s szeregowo ?


Strasznie uparty jesteś. Jak nie rozumiesz jakie plusy ma połączenie dwóch pakietów równolegle w stosunku do szeregowego to musisz poczytać trochę podstaw z obwodów elektrycznych. Oczywiście, że pakiet wysokopradowy będzie droższy więc nie jest to wyssane z palca. Do czego mam Cie przekonywać? Ja już wogole nie pisze o tych 3s a Ty ciągle się tego trzymasz. Forum to nie Twoje prywatne podwórko, każdy może przedstawiać na nim swoje rozwiązania. Ja niczego nie narzucam. Każdy sam decyduje co robi ze swoim modelem.

_________________
Losi 8ight-Te 2.0 & Mamba Monster 2200kv & Sanwa MT4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ja rozumiem Twoje plusy połączenia równoległego ale one są w tym przypadku błędne. Ja nie muszę czytać o obwodach, wystarczy mi 6 lat praktyki z pakietami w modelach i ich łączenie.
Pakiet wysokoprądowy będzie droższy, owszem, ale czy ktoś kto kupi model za 2500zł będzie patrzył jak tu zaoszczędzić 20zł na pakiecie ?
Oczywiście, że każdy może się wypowiedzieć.
pamel masz dwa rozwiązania bez ingerencji oraz trzecie z ingerencją w rozmiar wanienki.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 9:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Polaczenie rownolegle wydłuży jedynie czas zabawy modelem (2 x 7,4V 5000 = 7,4V 10000), a połączenie szeregowe podniesie napięcie czyli power i prędkość (2 x 7,4V 5000 = 14,8V 5000). Szeregowe polaczenie bedzie lepsze w Twoim przypadku.
Kup pakiety, ktore polecal Ralf. Ja mam nano-tech 6600 i 7500 (ultimate) i polecam 8-)

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 9:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
martinii napisał(a):
Kup pakiety, ktore polecal Ralf. Ja mam nano-tech 6600 i 7500 (ultimate) i polecam 8-)


Chetnie, niestety sa za dlugie i nie zmieszcza sie do wanienki (max 2s), Lectron'y natomiast powinny sie zmiescic bez wiekszego (mam nadzieje) problemu, nawet, gdyby wziac pod uwage montaz 2 pakietow 6s tej firmy. Czy ktos moze mi odpowiedziec na 2 pytania, ktore zadalem wczesniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Pisales wcześniej ze miejsce na pakiet ma 140 mm, a nano-techy maja 138 mm długości więc powinny pasować idealnie!

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
martinii napisał(a):
Pisales wcześniej ze miejsce na pakiet ma 140 mm, a nano-techy maja 138 mm długości więc powinny pasować idealnie!


Tylko nano-techy 2s maja 138mm, a takie mnie nie interesuja, 3s/4s/6s maja powyzej 150mm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 29, 2015 11:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Jaka jest szerokość wanienek ?

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 8:25 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
Ralf2107 napisał(a):
Jaka jest szerokość wanienek ?


Tyle znalazlem na forum:

"The tray is 140mm x 73.5mm. There is a step in the tray that is about 7mm. 

The tray was designed to fit standard hard case lipo packs. 

3s packs will be installed sitting on their side. The average 3s pack is about 35mm thick. 

The bottom section of the tray is about 49mm of the total 73.5mm. This is for running single 3s or 4s packs sitting flat in the tray. The average width of a hard case pack is about 47mm."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 10:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Ja bym na twoim miejscu wywalił tą wanienkę i zrobił sobie taką by weszły te nano techy co pisał Rallf.
Ewentualnie możesz jeszcze zrobić coś innego ale czy to wejdzie ... możesz zastosować 3x2S szeregowo. Jak tak patrzę na ta wanienkę to może by się takie zmieściły.

Inne pytanie czy Ty masz już ten model w domu >?

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 10:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Zacznijmy od początku.
Na jakim zasilaniu chcesz jeździć ? 4s, czy 6s ?
Jeśli na 4s to masz dwie możliwości 2x2s szeregowo lub 1x4s.
Jeśli na 6s to 2x3s szeregowo lub 1x6s, który wejdzie do wanienki.
Przynajmniej tak wynika z opisu.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 10:56 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
Michał Głąb napisał(a):

Inne pytanie czy Ty masz już ten model w domu >?


Niestety nie, model przyplynie do mnie na statku z USA, wiec wszystko, o czym tu posze, to jest teoria, ktora wyczytalem z instrukcji i zagranicznych forów internetowych. Poza tym dobrze wiedziec juz wczesniej, co bedzie potrzebne, szczegolnie, jesli trzeba to sprowadzic z USA, zeby nie dosylac potem kolejnych paczek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 04, 2006 11:31 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Dublin
Ralf2107 napisał(a):
Zacznijmy od początku.
Na jakim zasilaniu chcesz jeździć ? 4s, czy 6s ?
Jeśli na 4s to masz dwie możliwości 2x2s szeregowo lub 1x4s.
Jeśli na 6s to 2x3s szeregowo lub 1x6s, który wejdzie do wanienki.
Przynajmniej tak wynika z opisu.


Mysle, ze bedzie to jeden pakiet 6s (sa jakies przeciwskazania do jazdy na najwyzszym mozliwym napieciu?, jak pisalem wczesniej, "pilowal" go nie bede:)), a drugi bedzie na zapas, jak bede mial czas to moze cos pokombinuje z wanienka, zeby polaczyc je rownolegle, ale pospiechu nie ma:)


Ostatnio edytowano Śr gru 30, 2015 11:23 am przez pamel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:30 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL