Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: So lut 24, 2007 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 2:06 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kielce
Witam

mam zamiar założyć li-po(bodajże 11.1v no i troszke mocy przybędzie) do mini lst bo na seryjnych pakietach krótko sie jeździ, tylko nie wiem który pakiet bedzie pasował do mini lst. I Mam kilka pytań :wink:

1.Ile sie tak średno jeździ sie na takim pakiecie

2.czy standartowy regiel wytrzyma to napięcie

3.nie wiem który wybrać żeby sie zmieścił :)

Pozdrawiam Bartek

_________________
Traxxas revo 3.3 platinum, savage X SS, t-maxx 3.3, hpi baja 5b, hpi baja ss mini-lst, x-ray m18t e-mail: skvarson@gmail.com
GG:1854003


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 25, 2007 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
1. Czy masz do nich ładowarkę obsługującą akumulatory litowe (ładowarkla do NiXX się nie nadaje)?
2. Czy masz regulator, który nie rozładuje ich zbyt głęboko (są na to wrażliwe)?
3. Czy sprawdziłeś jaki prąd potrzebujesz (litowe nie lubą dużych przeciążeń)?

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 9:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 2:06 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kielce
zbig napisał(a):
1. Czy masz do nich ładowarkę obsługującą akumulatory litowe (ładowarkla do NiXX się nie nadaje)?
2. Czy masz regulator, który nie rozładuje ich zbyt głęboko (są na to wrażliwe)?
3. Czy sprawdziłeś jaki prąd potrzebujesz (litowe nie lubą dużych przeciążeń)?


1.mam z balancerem

2.regiel to standart ale akusy li-po raczej będą z mambą pracować

3. 3 cele lipo

_________________
Traxxas revo 3.3 platinum, savage X SS, t-maxx 3.3, hpi baja 5b, hpi baja ss mini-lst, x-ray m18t e-mail: skvarson@gmail.com
GG:1854003


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:09 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Bartłomiej Skwara napisał(a):
zbig napisał(a):
3. Czy sprawdziłeś jaki prąd potrzebujesz (litowe nie lubą dużych przeciążeń)?


3. 3 cele lipo

Ostra jazda bez trzymanki.
Chodziło o maksymalne dopuszczalne obciążenie (prąd), jakie sugeruje producent. Przekroczenie tej granicy powoduje bardzo szybkie zniszczenie akumulatora, które może doprowadzić do bardzo widowiskowych efektów.
Nie znam mamby i nie wiem czy można tam swobodnie ustawić napięcie odcięcia. Regulator musi być przewidziany przez producenta do pracy z akumulatorami litowymi. Sprawdź w instrukcji! Przekroczenie dolnej granicy napięcia jest niezdrowe.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 2:06 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kielce
no to wloże te akusy jak bede miał mambe bo na stronie podają, że można włożyć 2-3 celle li po :wink:

_________________
Traxxas revo 3.3 platinum, savage X SS, t-maxx 3.3, hpi baja 5b, hpi baja ss mini-lst, x-ray m18t e-mail: skvarson@gmail.com
GG:1854003


Ostatnio edytowano Pn lut 26, 2007 11:33 am przez Bartłomiej Skwara, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:24 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
No to nie ma problemu. Trzeba tylko odpowiednio wszystko poustawiać, nie przekraczać max prądu akumulatora i wszystko będzie OK!

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 2:06 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kielce
aha dzięki :wink: a nie wiesz ile sie na takim pakiecie lipo jeździ ?

Pozdrawiam

_________________
Traxxas revo 3.3 platinum, savage X SS, t-maxx 3.3, hpi baja 5b, hpi baja ss mini-lst, x-ray m18t e-mail: skvarson@gmail.com
GG:1854003


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 11:56 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Kilka razy poruszana była kwestia obciążenia, nie przekraczania max prądu, co jest bezpośrednio związane z pojemnością akumulatora. W żadnej jednak wypowiedzi nie podałeś tej, jakże istotnej, wielkości charakteryzującej twój pakiet. Napięcie pakietu jest tutaj mniej ważne.
Poza tym czas jazdy zależy od jej stylu.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 26, 2007 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
pogadaj z Bziomalami, bo u Adama widzialem mini z mamba na lipolach :)

moze cos doradza...

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Pt cze 26, 2026 11:53 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL