Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 7:22 pm
Posty: 9
Mam takie pytanko czy mogę pakiety 7.2 v ładować ładowarką 12 V . Mam taką ładowarkę z regulowanym natężeniem i nie wiem czy mogę jej uzywać do pakietów. Albo jak mogę ją przystosować ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
12V to za duzo... Zwykła ładowarka do aku 7.2V kosztuje w granicach 20zł na allegro. Warto kupic taką niz zniszczyc pakiet...

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 11:04 am
Posty: 342
Lokalizacja: Warszawa
Co do ładowarki to tak jak napisał kolega Jarek za 25zł :
http://www.allegro.pl/item157820304_ladowarka.html
Najprostsza ładowarka. Wydatek bardzo mały a pakietu nie zepsujesz.

_________________
gg 2829424


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
I jest to nawet dosc szzbka ładowarka, bo az 500 mAh zazwyczaj jest to 150~200 mAh. I taką akumulator ok 2500 mAh bedzie sie ładować 5h...

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 11:04 am
Posty: 342
Lokalizacja: Warszawa
No tak. Rzeczywiście jest dosyć szybka. Można kupić za 50zł profitexa. Teoretycznie 2A, ale w praktyce jest to około 1,5A. Kiedy zaczynałem przygodę z modelarstwem sobie ja kupiłem. Słyszałem o niej same złe rzeczy, ale moim zdaniem nie jest az taka zła.

_________________
gg 2829424


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 3:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
Prąd 2A jest za duzy do ciągłego ładowania, czasem potrzeba dobrze do konca rozładowac aku i naładowac wolniejszym prądem jak np 0.5A do pełna, tym spoosbem dbramy lepiej o aku i bedzie nam dłuzej lepiej słuzył.

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 3:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 11:04 am
Posty: 342
Lokalizacja: Warszawa
Jak mamy dużo czasu to pewnie. Nalezy ładować pakiet jak najmniejszym prądem, ale na zawodach, potrzebe są szybkie ładowarki, bo niestety nie ma zbyt dużo czasu.

_________________
gg 2829424


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 4:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
Do tego są juz profesjonalne ładowarki komputerowe... Ale kolega chyba nie ma zamiaru smigac narazie na zawody, wiec taka ładowarka bedzie dla niego dobra.

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 5:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 7:22 pm
Posty: 9
Ale ja mam ładowarkę której mogę regulować natężenie.Tylko jeszcze nie wiem jak jej zmniejszyć napięcie . Może jakaś żarówka wpięta szeregowo pomoże ??? Jak tak to mogę regulować od 100 mA - 4 A. I mam ładowarkę i szybką w razie potrzeby i normalną na zwykłe używanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 5:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
imon napisał(a):
ak tak to mogę regulować od 100 mA - 4 A. I mam ładowarkę i szybką w razie potrzeby i normalną na zwykłe używanie.

Jeżeli możesz regulować w ładowarce prąd, to ustaw go na poziomie, który zapewni władowanie w granicach 120 % pojemności w przeciągu 5 godzin i ładuj pakiet (nie podałeś pojemności pakietu).
Większy prąd - krótsze ładowanie taką ładowarką nie jest wskazane.
Najbezpieczniejszy tryb ładowania takimi ładowarkami to prąd C/10 przez około 13 do 14 godzin.
Niewątpliwie ładowarka będzie się grzała i musisz przy pierwszym ładowaniu kontrolować jej temperaturę.

Edit:
Właśnie pomyślałem czy przypadkiem do ładowania nie chcesz użyć ładowarki do akumulatorów kwasowych. Jeśli tak, to stanowczo odradzam.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 6:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 7:22 pm
Posty: 9
Tak chce użyć prostownika samochodowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 8:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Prostownikiem samochodowym nie ładuj. Te proste przyrządy są tak zbudowane, że nadają się tylko do ładowania rozruchowych akumulatorów kwasowych.

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 6:32 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL