Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 1:09 pm

Teraz jest So cze 27, 2026 1:09 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 9:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Witam,
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie-czy zasilanie podawane przez regiel jest o stałym napięciu tak jak podają np 5.5V 3A czy jest to liniowo przełożone z napięcia dostarczonego z pakietu i przy stosowaniu pakietów więcej niż 6c zasilanie na BEC też rośnie?? Mówię o porządnych reglach elektornicznych jak np graupner ew carson

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 7:16 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Białystok
tak jest to zależność liniowa i temu czym wyższe napięcie pakietu tym więcej energi jest przerabiane przez regiel na cieplo aby przerobic to na odpowiednie napięcie na becu

pozatym zdecyduj sie mówisz o porządnych reglach elektronicznych i wymieniasz tam carsona :) przez ostatnie kilka lat widzialem juz 3 spalone carsony jeden przestal dzialac ot tak sobie na zwyklym johnsonie a jeszcze jeden phantom no limit po tygodniu stracił pamięć i nie dało sie go zaprogramować na szczęście udało sie go zareklamować pozatym ile carsonow 15T i 17T uszkodzonych na allegro bylo

_________________
Asso RC18T FT mamba 8000 -102kmh
Tamiya TA-02 NOVAK ss5800 -52kmh
Toyota Celica Gr.B (1989)
Traxxas E-MAXX- Feigao 10L MM
Losi 8ight T - Rx8 1900kv


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 11:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Porzadny to znacy lepszy od teu101bk, carson speed max jest ok, sam spalilem 2 regle tej firmy, ale w kwestii jakość/cena wciąż uważam że wśród wodoodpornych są ok. A pozostałe to Graupner Profi V80R i Robitronic iCube, tym raczej nie odmówisz przyzwoitości? ;)
Kolejno maja carson 5V i 1A, v80r 5.5V i 3A a kubuś 6v i 3A.
Carson niedługo idzie w odstawkę, ale temat nadal mnie ciekawi, jako że coraz więcej jeżdzę na 7 celach i powoli na 8 się szykuję.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 9:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 05, 2005 6:32 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Bydgoszcz
hmm .... a kolega z bydgoszczy a ja nie mam z kim pośmigać :)

Pozdrawiam

_________________
Xray XT8 SH P6 4,6
XXX-S & Lehner basic 5300 & Lehner Warrior 7018
Tb-02 & Dr. Speed
Academy SP3 EX
Futaba 3PM S
Hellfire SS - był

gg.528392 mail: mr.byku@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 10:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
a nas tu wiecej jest :)

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 10:00 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Pytanie
Kajman napisał(a):
czy zasilanie podawane przez regiel jest o stałym napięciu tak jak podają np 5.5V 3A czy jest to liniowo przełożone z napięcia dostarczonego z pakietu


Odpowiedź
MMaLy napisał(a):
tak jest to zależność liniowa i temu czym wyższe napięcie pakietu tym więcej energi jest przerabiane przez regiel na cieplo aby przerobic to na odpowiednie napięcie na becu...


BEC podaje na odbiornik stałe napięcie (przykładowo) 5 V. Warunkiem jest aby pakiet miał wyższe napięcie przynajmniej o około 0,5 V ( przy LM2940). Wzrost napięcia pakietu nie powoduje wzrostu napięcia zasilającego odbiornik. Napięcie pakietu limitowane jest poprzez możliwość odprowadzenia nadmiaru energii przez układ BEC (grzeje się). I tego właśnie dotyczyła odpowiedź "MMaLy"

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 11:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
O dzięki wielkie!

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest So cze 27, 2026 1:09 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL