Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 17, 2026 2:51 pm

Teraz jest Pt kwi 17, 2026 2:51 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor
PostNapisane: So kwi 17, 2010 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 04, 2010 7:39 pm
Posty: 66
Mam problem, otóż nie wiem jak skalibrować moją aparaturę z odbiornikiem. Model urządzenia to GRAUPNER XR-3, zamontowany w modelu odbiornik i serwo są z zestawu. Skonfigurowałem aparaturę zgodnie z instrukcją, ale nadal nie mogę wydawać poleceń modelowi. Nie wiem co mam zrobić. Włączam aparaturę, później regiel i nic, zero jakiejkolwiek reakcji, ani na skręt ani na gaz.

Poradźcie co zrobić.

PS: Może być to winą słabych baterii? Miga mi na wyświetlaczu apki, że są słabe baterie. Zaraz pójdę do sklepu i kupię nowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 18, 2010 7:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Podstawowa sprawa to naładowane akumulatory. Jeżeli nadal nie działa sprawdź czy wtyczki od serwa i regulatora są odpowiednio wpięte w odbiornik (jeżeli patrzysz na odbiornik, gniazda wtyczek masz z prawej strony to po wpięciu wtyczek powinieneś mieć z prawej strony (skrajnej) "-" (najczęściej kabelek czarny), potem "+" (najczęściej czerwony) i z lewej "s" (sygnał sterujący-najczęściej biały lub żółty).Chyba że wtyczki i gniazda mają specjalne wypustki i nie da się ich wpiąć w nieprawidłowy sposób.
Jeżeli odbiornik ma więcej niż dwa kanały musisz wpiąć serwo w nr1(lub oznaczone ST) ,a regulator w nr2 (lub oznaczone TH).
Jeżeli serwo zacznie działać ,a regulator nadal nie, wtedy musisz jeszcze przeprowadzić procedurę kalibracji (zgrania) regla z aparaturą), chyba ,że masz regulator z automatyczną kalibracją.

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 22, 2010 10:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 04, 2010 7:39 pm
Posty: 66
Temat można zamknąć, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Okazało się, że pakiet był rozładowany. Przyszła ładowarka, naładowałem i śmiga :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Teraz jest Pt kwi 17, 2026 2:51 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL