Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:52 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:52 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: N sty 04, 2015 8:22 am 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 10:09 pm
Posty: 43
Witam.
Koledzy zastanawiam się nad kupnem czegoś z buggy 1:10.
Chcę zacząć zabawkę, więc może warto byłoby poszukać czegoś w dobrym stanie a używanego.

Co byście wybrali:
Durango Dex 410v3: baterie 2S 5600 GM V-maxx, pchełka rc4 hybrid, silnik 5,5 , serwo spektrum, baterie 4500 itd.

Czy lepiej skusić się na coś takiego:
Team Associated B44.2 /B44.3: konwersja na dyferencjały satelitarne od Durango DEX410, kielichy slippera spring steel Exotec, mocowania amortyzatorów od modelu B44.3, niezniszczalne wahacze RPM, slipper zrobiony na tarczach wentylowanych, lite piny MIP ze stali hartowanej, carbonowe mocowania balla huba. Wszystkie łożyska wymienione przed Benek Cup.
Dodatkowo samemu poszukać regulatora,apkę, silnik itd.

Co byście doradzili?
Chcę coś żeby zacząć hobby :) ale może z czasem gdzieś wystartować jak nauczę się lepszego sterowania jak i reszty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 04, 2015 10:12 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Ja bym wybrał DEX, bardziej wytrzymały od Asso. Ale to moje skromne zdanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 10:09 pm
Posty: 43
Właśnie też się nad nim zastanawiam.
W zestawie jest:
3 zestawy felg z oponami
baterie 2s 5600 gm v-maxx
pchełka rc4
regulator 120a
serwo spektrum
silnik 5,5r
baterie 4500
spoiler
oleje i sruby
wahacz przedni i srubki
brak aparatury
+ ładowarka hi tec x1
zślę czy to warto za 1500zł
Na pewno trzeba dokupić apkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 4:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Najważniejsze pytanie na jakie sobie musisz odpowiedzieć do do durango dostaniesz części zamienne w polsce. Sądzę że nie.

Popatrz sobie na wagę tych modeli. Nie jestem znawcą ale sądzę że Durango przez aluminiową płytę będzie cięższy.
Na dodatek przez swoją budowę wygląda że w środku jest bardzo ciasno.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 05, 2015 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 10:09 pm
Posty: 43
Na pewno masz i rację, na razie to słyszałem pozytywne opinie a propo dexa w porównaniu do 44.2. Nawet na zawodach w mistrzostwach europy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 7:09 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Asso to wóz który świetnie jedzie na sypkim jest jednak bardzo delikatne- nie wybacza błędów, masz glebę pod złym kątem, to tracisz wahacz, zwrotnicę, amor, wieżę, drążek wyrywa się z top decka itp. Na glinie jedzie jednak super stabilnie (miałem okazję jechać) i jest bardzo przewidywalne, miękkie, płynie po torze i jak chodzi o to długo nie miało sobie równych.
Durango to taki mały czołg, jest zwarte, sztywniejsze (chociaż bez przesady, środkowa część modelu jest wystarczająco elastyczna) nie wiem czy cięższe... Wydaje się że powinno być minimalnie cięższe, na pewno sprawia wrażenie mocno siedzącego na glebie, takiego co ma mniejszą skłonność do zachowywania się jak piłeczka pingpongowa. Durango stworzony był też z myślą o wykładzinie, przez co trzeba chwilkę pomyśleć nad setupem by jechał dobrze na glinie, po prostu jedzie inaczej, szczególnie biorąc pod uwagę jego dyfry satelitarne, które mają zupełnie inną charakterystykę niż kulowe. Jako obserwator stwierdzam, że ma agresywniejszą charakterystykę i trzeba go setupem na glinie nieco uspokić. Na wykładzinie według mnie Durango jest lepsze- boyło projektowane przez gościa, który się ścigał na wykładzinie, więc od początku planowano, ze ten model ma się na tej nawierzchni dobrze spisywać. Gość który Durango wymyślił wzorował się w mojej ocenie na geometrii asso tylko miał inna wizję jak bagus powinien wyglądać i jak być zbudowany w celu zapewnienia odpowiedniej "czołgowatości". Pierwsze prototypy powstawały na elementach zawiszenia Asso.
W Durango masz też bardzo bogate spektrum ustawień, porównując chociażby modele 2WD z którymi mam najwięcej wspólnego chyba najbogatsze z jednej strony to dobrze (jak ktoś lubi grzebać i ogarnia temat) z drugiej strony jak jest bardziej zawodnikiem niż mechanikiem to może się zgubić i nieźle pobłądzić zmieniając rzeczy na czuja.

Jedno i drugie ma wsparcie w Polsce czy http://www.modele.sklep.pl/ czy http://www.rccars.pl/ . Jak myślisz o jeźdżeniu wykładzinie i sypkim wybrał bym- Durango z rozbudowanymi opcjami regulacji, jak tylko o sypkim to Asso jest bardzo dobrą opcją ze zoptymalizowaną ilością ustawień.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 8:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 10:09 pm
Posty: 43
Mam jeszcze do wyboru: (w skali 1:8)
Team Associates RC8BE - model Team Factory więc lepszy nie śmietnik (NÓWKA)
Aparatura Sanwa MT4GT (użyta 2-3x)
Nosram Fatboy 8
Nosram Falcon 8
Pakiety 4500mah (używane)
Ładowarka tylko nie znam jaszcze modelu

I bardziej kusiłby mnie ten model.
Kwestia na ile to wycenić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 11, 2015 8:37 am 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 30, 2014 10:09 pm
Posty: 43
Model wybrany Xray XB4 2WD :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:52 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL