Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 2:29 am

Teraz jest Cz cze 25, 2026 2:29 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł: Re: :(
PostNapisane: Pn gru 13, 2004 11:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 08, 2004 2:02 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Wawa
ubermarten napisał(a):
opiszcie (dokładnie
co mam zrobić żeby dotrzeć silnik? najlepiej w punktach

mówicie "DOCIERANIE" - co wchodzi w skład tych czynności i jak mam to zrobić

obczaiłem (chyba) że musze najpierw pojeźdxić na niskich obrotach a później coraz szybciej tak? Może mam dawać "gazu" trzymając model w powietrzu?

Argh, instrukcja, przestudiuje ją.

pliz, jeśli mówicie że źle zrobiłem jeżdżąc bez dotarcia to JAK DOTRZEĆ!

Wszystko było na forum opisane.... poszukaj (na górze strony jest taki przycisk)

ubermarten napisał(a):
jeździłem na chama, nieraz na pełym gazie


Sorry ale po***ało Cie...
Na poczatek powinienes kupic sobie jakiegos elektryka czy coś....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 1:13 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 12, 2004 3:06 pm
Posty: 189
Lokalizacja: warszawa
bylo juz kilka razy ,ale odpowiem na tyle na ile sam sie nauczylem o docieraniu.
1 ustawic silnik na bogato(tak zeby pluł paliwem -zalewał sie )
2 wypalic kilka bakow(2-5) na postoju,monitorujac temperature(100-130 C) w zaleznosci od rodzaju silnika
3 zaczac powoli jezdzic(1-2)baki
4 szybsza jazda ale nie otwierac przepustnicy na maks(1-2)baki
5 jeszcze szybsza jazda ,wzaleznosci od temperatur albo otwierac przepustnice na maksa albo nie (temp nie powinna przekroczyc 130C dla wiekszych silnikow).
6 zubozyc mieszanke,najlepiej robic to stopniowo i nalezy pamietac ze im mniej paliwa tym wieksze temp.
7 silnik uzywac jeszcze ostroznie przez kilka bakow(2-10)czyli nalezy stale monitorowac temperatury.

_________________
revo , motorowa elektryk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 10:51 am 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
Osobiscie znam dwie metody docierania. Jedna podobna do tej ktora podal Artur, rozni sie tylko faktem ze silnik od pierwszego odpalenia na smigle pcha sie na maksymalnych obrotach. Dowiedzialem sie tego od producenta silnikow RB ktory to napisal na forum tejze firmy, tak docieraja wszyscy kierowcy fabryczni RB. Kilka bakow, zeby temperatura byla miedzy 220F-250F. Druga metoda jest nastepujace, zaraz po odpaleniu na bogatych ustawieniach trzeba jezdzic, wolno do 1/4 gazu ale trzeba jezdzic, i roznicowac ilosc gazu. Tak przez minute. Nastepnie wylaczyc, dac mu sie ochlodzic z tlokiem ustawionym na dole skoku. Powtorzyc taka minute 3 razy, nastepnie 2 minuty 3 razy (mozna juz 1/3 gazu), pozniej 4 minuty naraz (mozna dochodzic do 1/2 gazu) 3 razy, i pozniej jezdzic ostroznie az sie wyjezdzi w sumie 30 minut. Mozna juz zaczac wtedy ustawiac silnik.

A inna sprawa ze jezdzenie na pelnym gazie bez docierania, wcale nie zatrze silnika, i bedzie on dzialal, tylko nie osiagnie maksymalnej mocy, ani wydajnosci. Szczerze zalecam docierac tak jak jest w instrukcji. Jest wiele szkol docierania. Ale niestety ta ktora podal Cozmo jest przystosowana do silnikow o konstrukcji ABN, a nie ABC, dlatego osobiscie takowej nie stosuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 12:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 02, 2004 9:29 pm
Posty: 308
Lokalizacja: Wawa
A jak postępować z silnikami ABC (np s25).

ubermarten napisał(a):

Pozdro - pomóżcie, nie chce wyrzucać nowego sava (tzn. silnika) do kosza przez głupie docieranie Heelp!


Silnik ok 800 PLN w HPI Polska więc jest o co walczyć :).

_________________
Carson 4x4 Stormracer -gone
Savage'a S25 dotarty i jeździ :) - gone
Carson Attack Buggy na dotarciu - gone
Savage'a SS 4,6 - gone
Nitro RS4 EVO 3 - gone
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Han_ napisał(a):
A jak postępować z silnikami ABC (np s25).


Silnik ok 800 PLN w HPI Polska więc jest o co walczyć :).


co do S25 to masz w instrukcji co i jak.....

a co do ceny silnika to na wlasna reke silnik jak sciagniesz z usa wyjdzie ok.600zl

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Jest dobrze! :)
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:15 pm 
Dzieki chłopaki, robię teraz tak jak mówił Cozmo

Panie Jagliński - to nie jest początek bo modelami samochodów rc bawię się od jakichś 3-4 latek i pomyślałem o spalinkach, a że w mojej okolicy nie ma jakiegoś szczególnie dobrego do jazdy on-roadem terenu, postanowiłem kupić coś co będzie zdawało egzamin na większych wertepach, najlepiej jakiegoś monstera :)

Wcale mnie nie .... , miałem już w sumie spalinke, ale to nie to samo, to był onroad z małym silniczkem w skali 1-12 i jego dotrzeć pomógł mi kumpel specialista (real pro)

mam dużo modeli (wcale się nie szpanuję bo nie ma czym) w tym mt-2 od hpi których jeszcze nie dotarłem - zrobię to dziś!


Hey Han_ byłeś w łodzi? Jeśli tak to podaj rysopis :) widzę po awatarze że jesteś z rcbootsa, myślę że byłeś bo Goonie był, ale nie wiem jak wyglądasz :) ja byłem i kręciłem się większość czasu koło was (ich jeśli Cie nie było), generalnie jako wystawca to znudziłem sie po pierwszym dniu ale to drobny detal (gdyby nie te pokazy i czekolada z automatu to bym chyba padł :)

Serrrdeczne Pozdro wszystkim którzy (chociaż próbowali) mi pomóc :)


Góra
  
 
 Tytuł: :)
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 12:23 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Poznań city
ej jak coś to ten poprzedni post ja napisałem tylko forum mi się zbombało

Pozdro all :)

_________________
RC18MT/ZK-2!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 24, 2004 8:12 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Oborniki Wlkp Auto: B4/ B44
Wiesz ubermarten mysle ze jestes niewiarygodnie szalony jak mozna se kupic samochod i sie nie zorjentowac co trzeba zrobic by dobrze dzialal a tak wogole to chyba oczywiste ze trzeba dotrzec silnik spalinowy w koncu przecierz zwykle samochody sie tez dociera :lol:

_________________
Cos co lubie to Majonez

Wojtek Forysiak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: :)
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 2:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 12:23 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Poznań city
Black_Angel napisał(a):
Wiesz ubermarten mysle ze jestes niewiarygodnie szalony


Przyjąłem to jako komplement :)
Wiesz jak jest, jakoś trzeba zacząć, a że ja na głęboką wodę to już mój problem :)

_________________
RC18MT/ZK-2!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 3:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
No to jezeli jezdziles juz na maxa, to raczej nie ma co juz tam docierac :wink: . Raczej nie powinienes dodawac gazu jezeli kola nie maja styku z podlozem, silnik moze sie wkrecic na za wysokie obroty, co napewno dobrze sie nie skonczy. Mysle, ze teraz juz powinienes tylko wyregulowac, jesli sie da oczywiscie, silnik i tak jezdzic, a po prostu szyciej wymienisz tlok i cylinder, co predzej czy pozniej i tak bys musial zrobic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 4:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 08, 2004 2:02 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Wawa
Anonymous napisał(a):
miałem już w sumie spalinke, ale to nie to samo, to był onroad z małym silniczkem w skali 1-12 i jego dotrzeć pomógł mi kumpel specialista (real pro)


To jak miałeś już kilka modeli i modele spalinowe to nie rozumiem w czym rzecz...
Twierdzisz ze nie wiesz co to docieranie i po co to jak już ktoś Ci pomagał to robić itd...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 4:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 02, 2004 9:29 pm
Posty: 308
Lokalizacja: Wawa
Bugi napisał(a):
Han_ napisał(a):
A jak postępować z silnikami ABC (np s25).


Silnik ok 800 PLN w HPI Polska więc jest o co walczyć :).


co do S25 to masz w instrukcji co i jak.....

a co do ceny silnika to na wlasna reke silnik jak sciagniesz z usa wyjdzie ok.600zl


Nic nie ma napisane (ale to wciąż 600 zł)

Anonymous napisał(a):
Hey Han_ byłeś w łodzi? Jeśli tak to podaj rysopis :) widzę po awatarze że jesteś z rcbootsa, myślę że byłeś bo Goonie był, ale nie wiem jak wyglądasz :) ja byłem i kręciłem się większość czasu koło was (ich jeśli Cie nie było), generalnie jako wystawca to znudziłem sie po pierwszym dniu ale to drobny detal (gdyby nie te pokazy i czekolada z automatu to bym chyba padł :)

Serrrdeczne Pozdro wszystkim którzy (chociaż próbowali) mi pomóc :)


Nie nie byłem w Łodzi :)

_________________
Carson 4x4 Stormracer -gone
Savage'a S25 dotarty i jeździ :) - gone
Carson Attack Buggy na dotarciu - gone
Savage'a SS 4,6 - gone
Nitro RS4 EVO 3 - gone
Xmods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2004 10:08 pm 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
Napisalem jak docierac silniki ABC w poprzednim poscie, nie jest to moja technika tylko to co wyczytalem z czasopisma RCNitro, i z kilku innych zrodel. Nazywa sie heat cycling. Warto przed docieraniem ogrzac glowice suszarka, i dac pare kropel ARO do gaznika i w miejsce glowicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 30, 2003 9:36 pm
Posty: 34
Witam,

Jako że nie chce zaśmiecać na forum kolejnymi tematami, postaram sie zapytać tu o wszystko. Wszystko dotyczy silnika Force 26 ofny.

Czy silnik podczas docierania na wolnych obrotach (jałowe) powinien uzyskać temperature 120C? czy aż tak wysokiej nie powinien mieć...

Przepaliłem juz 4,5 baku na jałowych obrotach i temperatura jest bliska 120C.KIlka razy przekroczyła - wyłączyłem silnik.

Co ważne - silnik jest na ustawieniach fabrycznych - więc pod docieranie. Plje olejem ze hej więc racze zbyt uboga mieszanka nie wchodzi w rachube...

Teraz mam obawy co do jazdy - nawet na tą 1/4 gazu, bo temperatura sięgnie pewno 140C... Czy tak powinno być? Ma silnik wyłączyć i czekać az ostygnie i pozniej znowu?? Jaki sens jest tego w takim razie skoro nie bedzie mozna sobie pojezdzić bo temperatura przy jezdzie wzrosnie. I tak biore pod uwage ze teraz na dworze jest zimno, i ze silnik jak sie jezdzi chłodzi sie powietrzem...

Proszę o pomoc, a Ci którzy mają ten silnik, niech tym bardziej sie wypowiedzą...

Dzieki z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 4:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
simcom napisał(a):
Witam,

Jako że nie chce zaśmiecać na forum kolejnymi tematami, postaram sie zapytać tu o wszystko. Wszystko dotyczy silnika Force 26 ofny.

Czy silnik podczas docierania na wolnych obrotach (jałowe) powinien uzyskać temperature 120C? czy aż tak wysokiej nie powinien mieć...

Przepaliłem juz 4,5 baku na jałowych obrotach i temperatura jest bliska 120C.KIlka razy przekroczyła - wyłączyłem silnik.

Co ważne - silnik jest na ustawieniach fabrycznych - więc pod docieranie. Plje olejem ze hej więc racze zbyt uboga mieszanka nie wchodzi w rachube...

Teraz mam obawy co do jazdy - nawet na tą 1/4 gazu, bo temperatura sięgnie pewno 140C... Czy tak powinno być? Ma silnik wyłączyć i czekać az ostygnie i pozniej znowu?? Jaki sens jest tego w takim razie skoro nie bedzie mozna sobie pojezdzić bo temperatura przy jezdzie wzrosnie. I tak biore pod uwage ze teraz na dworze jest zimno, i ze silnik jak sie jezdzi chłodzi sie powietrzem...

Proszę o pomoc, a Ci którzy mają ten silnik, niech tym bardziej sie wypowiedzą...

Dzieki z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam


a powiedz czemu docierałeś aż tyle na biegu jałowym skoro producent zaleca tylko jeden bak a dalej w czasie jazdy i zubażanie miesznaki juz po pierwszym baku?

po 4 bakach na ustawieniach fabrycznych to korbowód ma tam pewnie luzy jak po 10 litrach ...

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Cz cze 25, 2026 2:29 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL