Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:10 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:10 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
Siemka niedawno wpadłem na pomysł żę by przerobić moją spalinówke na elektryka modelu mieznam ani typu ani firmy model w skali 1/8.Kupiłem właśnie silnik z TRAXXAS E-REVO titan 550 mam regulator 350A i pakiet niestety tylko 2200 poj i 7,2V model niestety ma napęd na tylnią oś. Silnik ,króry był zamontowany przed tuningiem to GO 3,5 ale stwierdziłem ,żę to za drogi interes więc przeżuciłem się na elektryki.Servo skrętu ma udźwig 13kg wiec jest ok stalowe tryba doradcie co jeszcze można przerobić w modelu?? :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 12:21 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Suzuki, coś błądzisz po omacku.
Jaki model? Onroad, offroad, monster? Poza tym silnik Titan 550 chyba będzie za mały do czegokolwiek w skali 1/8. Dwa takie by radziły. Regiel 320A to chyba chwilowe. Pakiet 2200, ale jaki, Nimh, Nicd, Lipo?
Może jakieś zdjęcia.

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
model to 1/8 OFF-RAD truck pakiet 2200 nimh 7,2V a fodki linik:http://www.polskajazda.pl/Samochody/Subaru/Impreza/116641


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 12:17 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Jeżeli to była spalina to ma zębatki w dyfrze centralnym moduł 1. Nie dostaniesz takiego ataku na silnik z osią 3,17mm tylko na oś 5mm. A z tego co się orientuję to Titany 550 mają oś 3,17mm. I tu jest największy problem. IMO

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 12:34 am 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
Niestety ale ja otym pomyślałem i jestem szybki i już dorabiam taką przejściówke a so jest 100% spalinówka tylko jak bys czytał do byś widział że jest napisane że ma napęd na tylnią oś więc centralny dyfer nic mi nieda a po drugie nie pojechał by nigdy jak by był centralny.Ja jeżdzilem na 19t i 28t i jechał bez problemu dorobiłem tulejke i jest ok :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 6:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2009 3:38 pm
Posty: 353
Nie miej pretensji że ktoś nie zrozumiał tego potoku słów, który zaserwowałeś w pierwszym poście.
Pisz krótkimi zadaniami i używaj kropek, łatwiej będzie zrozumieć :twisted:

_________________
2x df02
1x e-revo
zdjęcia ---->> http://www.pbase.com/fafniak/---rc---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 11:26 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Dzięki suzuki za pouczenie. Skupiłem się na silnikum, zapomniałem o tylny napędzie.
Z dyfrem, nie pojedzie. :twisted:
Skoro jesteś już na tyle mądry, że dorabiasz przejciówkę to po co pytasz.
Wywal dyfer i wstaw coś ze slipperem. Ja dasz zestaw Traxxasa to tam jest moduł 32p i nie będziesz musiał dorabiać przejściówki bo dostaniesz zębatki na oś 3,17mm z modułem 32p. Ale takie rzeczy się wie.
powodzenia

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Ostatnio edytowano So gru 18, 2010 1:24 pm przez zaur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
Sorki jak coś ostatnio był ciżkie dni i troche mi ponioslo :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 1:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Ok, ale nie drażnij ludzi, którzy chcą ci pomóc.
Jaki moduł ma ten atak? Bo 19t to jeszcze ale 28t na mod1 to coś przy dużo. Bardziej na 32p mi to pasuje. Ale i tak dużo. Celuj coś około 15t a nawet mniej. Co wstawiłeś zamiast dyfra? Jakieś zdjęcia. Jak zrobiłeś mocowanie silnika?

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
Zębatka ma 56-58 zębów,mocowanie jest z płyty bakielitowej jeszcze nie skończone bo dzisiaj zrobiłem je.Ale już kończe, dyfer centralny odpada bo tam w orginale była tylko napęd na jedną oś.Jest to zwykła zębatka i wałek a ta druga była do zapalania ,czekam tylko na paczke z silnikiem i będzie chyba ok .Oczywiście mocowaniwe silnika będzie mialo plyną regulacje.Fotki linik:http://www.polskajazda.pl/Samochody/Subaru/Impreza/Galeria/116641,850355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 2:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Ta płytka bakielitowa to raczej kiepski pomysł. Niejestem pewien bakielitu, ale grzejące się silniki zmiękczają żywice miejscowo i śrubki przestają trzymać. Wyczytałem to na rcmonster. Gość zrobił mocowanie z płytki carbonowej i po pierwszej jeździe przerobił na alu. Napisał, że nie mógł dobrze silnika dokręcić bo śrubki dostawały luzu w miękkim carbonie. Nie wiem jbędzie z bakielitem, ale może lepiej od razu zrób z kątownika alu.
Druga sprawa, że takie mocowanie na sztorc nie będzie zbyt mocne. Tym bardziej właśnie w bakielicie. Szybko dojdzie do wyrobienia gwintów.
Najprostsze mocowanie to kawałek kątownika alu o grubości 3m. Masz stabilne mocowanie przenoszące temperaturę silnika na płytę podwoziową.

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 2:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
niemam takiego wysokiego kontownika, a żeby w bakielicie przekręcić śrube to trzeba się nieżle naszarpać ja zlamałem śrube a bakielitowi nic nie było,aśruba nie jakią badziewna hartowana
Mocowanie jest jeszcze nie skończone będzie jszeszcze ścięte i wyszlifowane :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 18, 2010 9:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 8:40 pm
Posty: 48
Posiadam jeszcze silnik GM 3,5 jak by natym jechał??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 19, 2010 1:49 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
To, że złamałeś śrubkę to o niczym nie świadczy. Te mocowanie będzie narażone na mocne szarpnięcia. Raz w jedną raz w drugą stronę. No nie wiem czy taki sposób montażu to wytrzyma.
Jaki ten silnik? 3,5 zwoja? szczotkowy, bezszczotkowy?

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 19, 2010 12:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
http://www.rc-modele.pl/silnik-bezszczo ... -3149.html O ten silnik Ci chodziło :?: Jeżeli tak to silnik przeznaczony jest do modeli 1/10 ale moze dało by się dobrać odpowiednie przełożenie , tak aby silnik nie miał za duzego obciązenia i wtedy może dało by się tym pośmigać. A jaki masz regiel do tego silnika ??

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:10 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL