Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:49 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:49 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Moje buggy :)
PostNapisane: So paź 16, 2010 12:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 3:17 pm
Posty: 141
Lokalizacja: Częstochowa
Postanowiłem przedstawic budowę mojego dziecka w troszkę większej spali, fanów elektro niestety zawiodę, będzie w nim siedział silnik od poczciwego maluszka. Nie będę sie rozdrabniał, przejdę do zdjęć.

Zaczęło sie od kupna dawcy, maluch wersja cabrio delux :]

http://img90.imageshack.us/img90/3610/img4001t.jpg
Początki ramy:
http://img832.imageshack.us/img832/2165/img3974q.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/813/img4017w.jpg
Dopiero uczę się spawać, jak na pierwszy ran chyba nie wychodzi tak źle:
http://img836.imageshack.us/img836/35/img4019u.jpg

A oto serduszko, jeszcze nie odpalane:
http://img163.imageshack.us/img163/1747/img4020z.jpg

no więc troszkę postępów, zrobiłem troszkę parę zdjęć:

http://img828.imageshack.us/img828/4880/buggy022.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/1298/buggy023.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/2438/buggy024.jpg

Amory na tył:
http://img543.imageshack.us/img543/4870/buggy025.jpg

na przód:
http://img840.imageshack.us/img840/7792/buggy027.jpg

maglownica od CC:
http://img440.imageshack.us/img440/8128/buggy028.jpg

zwrotnice na tył:
http://img832.imageshack.us/img832/5053/buggy026.jpg

rama:
http://img530.imageshack.us/img530/7743/buggy030.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/1427/buggy032.jpg

wystrugałem sobie taki oto amortyzatorek, ten jeden kielich z śrubami zrobię inny oczywiście ale tak dałem dla podglądu :P
[url]
http://img63.imageshack.us/img63/5341/obrazxe.jpg[/url]

Dalsze prace w toku :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 16, 2010 7:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 07, 2010 12:16 am
Posty: 266
Powoli zaczyna nabierać kształtów :D .
Myślisz o oświetleniu czy nie?
Według mnie nieźle to wygląda jak na razie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 16, 2010 7:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 3:17 pm
Posty: 141
Lokalizacja: Częstochowa
oświetlenie na pewno będzie, ale nie jestem jeszcze na takim etapie aby o tym myśleć :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 16, 2010 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 10:33 pm
Posty: 179
Projekt bardzo ciekawy, ale i tak najbardziej podoba mi się Twój warsztat - i z jakim widokiem :wink:

Pozdrawiam

_________________
E-Firestorm HK BL System 5200Kv/100A/6.5T
E-Revo Brushless
Caster EX-1.5R PRO MMM/2650kv
Nie cierpię ę, ą, ż, ć, ś itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 11, 2010 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 3:17 pm
Posty: 141
Lokalizacja: Częstochowa
Małe postępy:

http://img829.imageshack.us/img829/8254/img4124d.jpg

http://img804.imageshack.us/img804/213/img4127l.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/8251/img4128k.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 4:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
Wygląda Ciekawe :D Tylko te 25km od silnik malucha nie da wielkiej frajdy , ale napewno sadysfakcja będzie . Nie myślełeś o Ty żeby wpakowac tam silniczek od Hayabusy , albo R1 ? Czy nie masz funduszy ? np : http://moto.allegro.pl/suzuki-gsx-r-600 ... 55239.html o ile pmiętam gsxrki miały 160 kucy a to już sporo :wink: Albo jakis silniczek z qudada albo splanowanie silniczka malucha będzie wtedy 35 km jeszcze jakbyś zmienił dolot i wydech :D Ogółem gratuluje i podziwiam za chęci napewno , zwróci Ci sie tą Dobrą zabawą . pozdro i Powodzenia :wink:

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
tsaa... ciekawe jak rama wytrzyma 600 cm pojemności ale spoko... i ciekawe poco taka moc do zabawy

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 4:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
Określił byś sie jaśniej bo maluch też ma 600ccm :wink: . Jak dobrze i 'obficie" by wszystko ospawał wytrzymala by ... Z mocą faktycznie przesadzone ale 25 km to też nie dużo jak na 300-400 kg + kierowca.

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 7:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 11:22 am
Posty: 345
Lokalizacja: Mikołów (Śląskie)
Stacek napisał(a):
Wygląda Ciekawe :D Tylko te 25km od silnik malucha nie da wielkiej frajdy , ale napewno sadysfakcja będzie . Nie myślełeś o Ty żeby wpakowac tam silniczek od Hayabusy , albo R1 ? Czy nie masz funduszy ? np : http://moto.allegro.pl/suzuki-gsx-r-600 ... 55239.html o ile pmiętam gsxrki miały 160 kucy a to już sporo :wink: Albo jakis silniczek z qudada albo splanowanie silniczka malucha będzie wtedy 35 km jeszcze jakbyś zmienił dolot i wydech :D Ogółem gratuluje i podziwiam za chęci napewno , zwróci Ci sie tą Dobrą zabawą . pozdro i Powodzenia :wink:


GSX600-R Ma w tym roczniku około 120 KM, a GSX1000-R koło 198KM ale silnik suzuki bym sobie odpuścił, lepszą opcją było by wrzucić silnik z np. XT600 ewentualnie XT660(silnik z tego motocykla po niewielkich zmianach jest w Raptorze 660) ponieważ te silniki mają inną charakterystykę pracy z uwagi na singla i lepiej nadają się do offoradu.

Pozdrawiam

_________________
Baja 5b + mx-3X

Picasa : http://picasaweb.google.pl/NoVaKRC

Pozdrawiam Bartek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 28, 2009 5:43 pm
Posty: 368
Lokalizacja: Lublin
Nie jestem właścicielem, ale zawsze kiedy chce moge tym szatanem pojezdzić.
http://iv.pl/images/23754741277587782041.jpg
http://iv.pl/images/34338215027213265147.jpg

Wygląda niepozornie ale można to rozpędzić 100-130km/h.


Rama jest według projektu Edge Piranhny?

_________________
Jammin x2 CRT PRO z Ninjoo
Jammin x2 CRT z Mamboo
Moja Galeria
Sprzedam części do Jammina x1/x2 CRT ---> PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 9:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
Nie wiem :| Jakoś nie wyobrażam sobie takiego kolosa z jedno cylindrowym sliniczkiem :lol: Chociaż sliniczki Yamahy mają to do Sb że dół jest w nich niezły :D Ale jak juz to xt 660 bo jest chłodznony cieczą :wink: no ale nic tylko gratulować koledze i trzymać wkciuki że wszystko wypali . Pozdro :mrgreen:

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 12, 2010 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 28, 2009 5:43 pm
Posty: 368
Lokalizacja: Lublin
Według mnie jeżeli są fundusze to mozna wstawić silnik od motocykla ale nie mniejszy niz 4 cylindrowy, i nie mniejszy niz 600 pojemnosci. Jeżeli nie zastosuje sie odpowiednich przełozeń to po prostu ten silnik zostanie ""zagotowany""

_________________
Jammin x2 CRT PRO z Ninjoo
Jammin x2 CRT z Mamboo
Moja Galeria
Sprzedam części do Jammina x1/x2 CRT ---> PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 10:15 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 07, 2007 1:21 pm
Posty: 360
Motocyklowe silniki 600cc, 4-cylindrowe rzędówki swietnie radzą sobie z Piraniami. To i z tym sobie poradzi. Kwestia przełożenia. Bo 250 km/h tym jeździć nie będziemy ;) Obliczyć przełożenie tak do 130km. W terenie to aż nadto.
Co do wytrzymałości ramy. Ja bym się o to nie martwił. Rama da radę o ile same mocowania sinika będą solidne.

_________________
Zbyszek
Custom TRX Summit Leopard 4s TQ4 2,4GHz mod
HPI e-MT2 Revo Look Turnigy Ezrun SC10 3s
Sportwerks Turmoil BL conv KD Ezrun
Nowy projekt DTX Warhead Quad BL conversion MMM
Kyosho HOR BL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 02, 2010 10:06 pm
Posty: 771
Tylko konkretna 600-tka kosztuje 3k up :(

_________________
SPRZEDAMMMMMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/zawodniczy-model-team ... 76477.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 13, 2010 5:14 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 28, 2009 5:43 pm
Posty: 368
Lokalizacja: Lublin
Niekoniecznie, rozbita ze sprawnym silnikiem dałoby rade taniej o wiele.

_________________
Jammin x2 CRT PRO z Ninjoo
Jammin x2 CRT z Mamboo
Moja Galeria
Sprzedam części do Jammina x1/x2 CRT ---> PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:49 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL