Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:01 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:01 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Felgi - pytanie
PostNapisane: Pt gru 05, 2003 8:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Czy każda felga pasuje do kazdego modelu chodzi mi oczywiscie o modele w skali 1:10 torowe ?

Macie zdjecia wewnetrznej części felgi ???
W moim modelu w wew. czesci felgi jest takie małe wyciecie na "precik" który blokuje pół oś, aby sie nie cofała do wnetrza modelu.. i pytanie czy w kazdym modelu tak jest ? A oto zdjecie tego miejsca gdzie wchodzi ten "precik"
http://republika.pl/bugi27/model/131.jpg
a to zdjecie felgi z tym wycięciem :
http://republika.pl/bugi27/model/132.jpg

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 05, 2003 8:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 31, 2003 7:59 pm
Posty: 1452
Lokalizacja: Warszawa
...nie nie w każdym... ja np w swoim nie mam pręcika a w feldze mam otwór na 6-kąt... taki 6-kąt może byc jednak z takim otworem na pręcik... ale z tego co widziałem to ten pręcik nie tyle co nie powoduje cognięcia felgi do tyłu tylko tylko aby koło ruszało się razem z osią... w modelach gdz nie ma tych pręcików trzeba dośc mocno dokręcić felgę, aby się nie ślizgała na tym małym pręciku wystającym ze zwrotnicy, jeśli masz pręcik to ten problem nie powinien dla ciebie istnieć

_________________
hpi pro4, asso tc3 ft, trooper sc
pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 05, 2003 9:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
NIe mam tego problemu ze kolo kreci sie na pół osi.... teraz pytanie jakie firmy robia felgi takich jak potrzebuje z miejscem na ten "precik", ze Yokomo to wiem :mrgreen: a jakieś inne, i czy to jakos zaznaczaja w opisie danej felgi :?:

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 05, 2003 9:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 31, 2003 7:59 pm
Posty: 1452
Lokalizacja: Warszawa
możesz sobie kupić każde, które śa na sześciokąt tylko wtedy jest ci jeszcze potrzebne 4 sześciokąty z otworkami na ten pręcik...

_________________
hpi pro4, asso tc3 ft, trooper sc
pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 8:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
_marcin_ napisał(a):
możesz sobie kupić każde, które śa na sześciokąt tylko wtedy jest ci jeszcze potrzebne 4 sześciokąty z otworkami na ten pręcik...


A jak to sie fachowo nazywa i ile takie coś kosztuje :?:

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Bugi napisał(a):
A jak to sie fachowo nazywa i ile takie coś kosztuje :?:


cos takiego
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXSP59&P=0
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXBJR0&P=0
:?:

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 12:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 27, 2003 2:01 pm
Posty: 2331
Lokalizacja: ------->Warszawa<------- Auto: Tamiya TA04Pro
Ja też mam coś takiego i sądze że to jest po to żeby łożysko nie wypadło

na www.rccars.balta.pl w mojej galerii są fotki tego badziewia jak rozebrałem jedno koło

_________________
Olgierd Krupiński - Tamiya TA04 Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Olo napisał(a):
Ja też mam coś takiego i sądze że to jest po to żeby łożysko nie wypadło

na www.rccars.balta.pl w mojej galerii są fotki tego badziewia jak rozebrałem jedno koło


Gdzie te zdjecia :?: bo nie widze daj dokładny link .. jeżeli to na forum to ja tam nie jestem zarejestrowany, albo wyslij mi na emila :)

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 1:18 pm 
Offline
!!-kYOsho puRe teN-!!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 17, 2003 11:49 am
Posty: 976
W Yokomo nie ma jak łożysko wylecieć... Jest schowane i siętrzyma spoko...To jest do koła tak jak Marcin mówił...

_________________
Post ten napisałem, aby nabić licznik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 27, 2003 2:01 pm
Posty: 2331
Lokalizacja: ------->Warszawa<------- Auto: Tamiya TA04Pro
Bugi napisał(a):
Olo napisał(a):
Ja też mam coś takiego i sądze że to jest po to żeby łożysko nie wypadło

na www.rccars.balta.pl w mojej galerii są fotki tego badziewia jak rozebrałem jedno koło


Gdzie te zdjecia :?: bo nie widze daj dokładny link .. jeżeli to na forum to ja tam nie jestem zarejestrowany, albo wyslij mi na emila :)


No to mam problem :/ Bo nie pamiętam gdzie je wbiłem a foty są w albumie

_________________
Olgierd Krupiński - Tamiya TA04 Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 3:15 pm 
Offline
!!-kYOsho puRe teN-!!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 17, 2003 11:49 am
Posty: 976
Trzeba mieć konto na forum żeby się tam wbić...
http://www.rccars.balta.pl/forum/album_ ... 2193fc42ac
Pakujesz się w katalog Olo...Dobshe Bugi mówiłeś...

_________________
Post ten napisałem, aby nabić licznik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 9:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 31, 2003 7:59 pm
Posty: 1452
Lokalizacja: Warszawa
Olo napisał(a):
Ja też mam coś takiego i sądze że to jest po to żeby łożysko nie wypadło

na www.rccars.balta.pl w mojej galerii są fotki tego badziewia jak rozebrałem jedno koło



masz trochę racji... funkcja pośrednią jest przytrzymywanie łożyska, aby nie wypadło, a jeśli ci chodziło o te pręciki to są tylko do kół

_________________
hpi pro4, asso tc3 ft, trooper sc
pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 06, 2003 9:51 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
Bugi napisał(a):
Czy każda felga pasuje do kazdego modelu chodzi mi oczywiscie o modele w skali 1:10 torowe ?

Macie zdjecia wewnetrznej części felgi ???
W moim modelu w wew. czesci felgi jest takie małe wyciecie na "precik" który blokuje pół oś, aby sie nie cofała do wnetrza modelu.. i pytanie czy w kazdym modelu tak jest ? A oto zdjecie tego miejsca gdzie wchodzi ten "precik"
http://republika.pl/bugi27/model/131.jpg
a to zdjecie felgi z tym wycięciem :
http://republika.pl/bugi27/model/132.jpg


Zwykle da sie zrobic tak, zeby kazda felga pasowala do kazdego mdoeli 1:10 oprocz foromolki...
Modele, ktore maja "precik" maja inna felge, ale mozna na ten precik zalozyc szesciokat (plastikowy, lub aluminiowy, jak bedziesz chcial linka to sklepu z tym to powedz) a jak ma szesciokat to powinno wszystko poasowac juz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 06, 2003 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Raflee napisał(a):


Modele, ktore maja "precik" maja inna felge, ale mozna na ten precik zalozyc szesciokat (plastikowy, lub aluminiowy, jak bedziesz chcial linka to sklepu z tym to powedz) .[/quote]


CZy to chodzi o takie jak dałem wyżej w innym poscie :?:

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2003 10:02 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
o takie mi chodzilo: http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXBJR0&P=0
Plastikoew sa tansze bo chyba 1zł/szt. - ale wiadomo, jaka wytrzymalosc... :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 8:01 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL