Splendid napisał(a):
No to jak te odleglosc podzielisz na 4 odcinki, ciezar musi sie znajdowac w 2 odcinku liczac od osi napedowej ;].
Ale moze lepiej zaczac dyskusje od tego co tym srodkiem ciezkosci jest. Akumulatora nie umiescisz na osi dlatego ze srodek ciezkosci bedzie za wysoko bo nad kolami czyli 70 mm w gorze. A aku to 440 gram 1/4 wagi calego auta, logika podpowiada zeby ustawic wszystko tak jak najwygodniej w samochodzie i manewrowac delikatnym przestawianiem akumulatora. 440 gram to tak duza masa przy 1800 gram ogolnej masy pojazdu ze nawet milimetrowe zmiany polozenia tej masy moga skutkowac zmiana charakterystyki pojazdu, na przyklad do driftingu, obciazasz przod przy tylnio napedowej osi, juz przy malej mocy tylne kola traca przyczepnosc etc.
ale z tą osia chodziło mi o to aby z każdej strony jak zaznaczymy oś symetrii podwozia był taki sam ciężar, aby jake teoretycznie to oś przedłuzymy złapiemy za jej końce oderwiemy model od podwozia a on nie zrobi obrotu o 180 stopni... umieszczanie pakietu na osi napędowej byłby głupie... nie mówiac już o tym że karosa mogłaby nie wejść... i jak już wyszło z naszych rozważań nie chodzi o to aby dociązyć tylko tylnią oś... trzeba się liczyć z tym że czasem trzeba będzie modelem zawrócić
a co do wywalania to u mnie w modelu raczej nic nie da się wywalić...